Powikłania po strippingu żyły odpiszczelowej. Czasami po operacji żylaków dochodzi do powierzchownego zakażenia ran, które w większości przypadków nie wymagają specjalnego leczenia. Rzadkim, jednak występującym w kilku procentach, przykrym powikłaniem może być może być uszkodzenie nerwu udowo-goleniowego, fizjologicznie przebiegającego w bliskim sąsiedztwie żyły. Ta metoda usuwania żylaków jest mniej inwazyjna niż tradycyjny zabieg. Warto jednak mieć na uwadze, że jest to procedura chirurgiczna, a co za tym idzie – mogą pojawić się jakieś komplikacje.
Gdy wykonywane jest laserowe usuwanie żylaków powikłania zdarzają się dość rzadko. Zwykle są to zakażenia poddawanych zabiegowi tkanek, zakrzepowe zapalenia żył i krwawienia. Nic więc dziwnego, że tam, gdzie zastosowanie znajduje laserowe usuwanie żylaków zalecenia po zabiegu mają szczególnie duże znaczenie. Po tym czasie chirurg zmienia opatrunek, usuwa szwy, jeśli były założone, bądź jeśli to konieczne nakłuwa naczynia wypełnione zakrzepłą krwią, podobnie jak to opisano w metodzie skleroterapii.
Hospitalizacja po operacji laserowej często trwa nie dłużej niż kilka godzin. Gdy wykonuje się laserowe usuwanie żylaków powikłania zdarzają się rzadko, ale nadal- są one możliwe. Przeciwwskazania w przypadku laserowej ablacji żylaków, to także temat interesujący potencjalnych pacjentów. Laserowe usuwanie żylaków. Sam zabieg trwa około minut i jest bezbolesny.
Metod usuwania żylaków jest wiele, a od niedawna jest jeszcze jedna – metoda EVLT. Jej istotą jest wyłączenie z krwiobiegu żyły, w której krew cofa się i zalega, powodując tworzenie żylaków. Usuwa się więc nie tylko same żylaki, ale też przyczynę ich. Jedną z metod leczenia żylaków jest laseroterapia.
Istnieje niewielkie ryzyko powikłań. Zabieg laserowego usuwania żylaków wykonuje się w ramach chirurgii jednego dnia. Czy to normalne, że dni po zabiebu laserowego usuwania żylaków noga ciągle boli tak, że aż trudno jest spać? Skutki uboczne leczenia żylaków metodą laserową. Jest to metoda dosyć bezpieczna, ale tak jak po każdym zabiegu, mogą wystąpić powikłania.
Występują one znacznie rzadziej niż po zabiegach klasycznych i dotyczą mniej niż operowanych. Uchodzi za bardziej skuteczny i mniej ryzykowny od operacji, aczkolwiek nie należy zapominać, że laserowe usuwanie żylaków, jak każda inwazja w organizm, również grozi poważnymi powikłaniami, od infekcji, przez perforację żyły, po zator płucny. Najczęściej są to przemijające przebarwienia i niewielkie krwiaki podskórne. Trzeba też pamiętać, że jest to zabieg drogi.
Operacja laserowego usuwania żylaków trwa około minut i jest wykonywana w sedacji anestezjologicznej i znieczuleniu miejscowym, co umożliwia powrót do domu bezpośrednio. Wycofując włókno zamyka się żyłę energią świetlną od środka. Leczenie żylaków laserem jest mniej inwazyjne niż usuwanie żylaków metodą klasyczną. Istota leczenia jest taka sama w obu metodach: wyłączenie z krwioobiegu niewydolnej żyły odpiszczelowej. Jednak w przypadku laserowych operacji żylaków bolesny zabieg chirurgicznego usunięcia żyły odpiszczelowej (metoda klasyczna) został zastąpiony jej zamknięciem za pomocą lasera i. Chirurgiczne usuwanie żylaków (metoda tradycyjna) Clarivein - najnowsza, małoinwazyjna, nietermiczna metoda ablacji.
Jest to mało inwazyjna, mechaniczno-chemiczna, nietermiczna ablacja, powodująca kompletne zamknięcie żylaków w całej części kończyny dolnej. Usuwanie żylaków kończyn dolnych metodą EVLT zaliczane jest do metod termoablacji, która polega na termicznym, trwałym uszkodzeniu nieprawidłowych naczyń żylnych. Na szczęście, choć jest to kłopot, który dotyka wiele osób, usuwanie żylaków kończyn dolnych nie jest już tak problematyczne, jak kiedyś. Obecnie nie ma konieczności przeprowadzania skomplikowanych operacji i długiego okresu rekonwalescencji. Wystarczy laserowe leczenie żylaków, by szybko pozbyć się problemu.
Na czym polega laserowa terapia endożylna, dzięki której żylaki stają się przykrym wspomnieniem? Jej celem jest wyłączenie z krwiobiegu żyły, w której zalega bądź cofa się krew tworząc żylaki. Metoda ta nie usuwa więc samych żylaków, lecz także ich przyczynę.
Dlaczego wybrać laserowe leczenie żylaków? Opinie klientów świadczą o zadowoleniu z usuwania laserem FOTONA SPECTRO SP. Polega na naświetlaniu niewydolnego pnia żyły. Do jego wnętrza wprowadzane jest włókno laserowe.
Wiązka laserowa powoduje obkurczenie, a następnie zamknięcie żyły objętej niewydolnością. Zapytaj lekarzy, pytaj pacjentów takich samych jak Ty. Efektem jest zamknięcie żyły. Zabiegowi laserowego usuwania żylaków towarzyszy lekki dyskomfort tylko w trakcie miejscowego podawania znieczulenia wokół żyły.
Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnej aktywności. Jak długo trwa laserowe usuwanie żylaków?
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.