środa, 24 maja 2017

Usuwanie żyły odpiszczelowej

Zabieg usuwania żyły odpiszczelowej Witam, dni temu miałam zabieg usuwania żyły odpiszczelowej RFITT CELON u Pana Profesora Molskiego. Zabieg ok, noga ogólnie też, ale od dni bardzo boli mnie udo po wewnętrznej stronie. Czy to normalne, że tak boli, piecze, szczypie? Usuwanie żyły odpiszczelowej metodą Babcocka polega na chirurgicznym odsłonięciu w pachwinie jej końcowego odcinka i podwiązaniu jej w miejscu, w którym uchodzi ona do żyły udowej.


Następnie należy odszukać w okolicy kostki przyśrodkowej początkowy odcinek żyły odpiszczelowej.

W kolejnym etapie do wnętrza żyły od strony. Wczoraj miałam usuwaną żyłę odpiszczelową prawą i usunięte żylaki prawej kończyny dolnej. Zabieg przeprowadzony był w narkozie, jednak już po południu byłam w domu. Mam kilka (chyba) szwów w pachwinie zasłoniętych opatrunkiem i cztery cięcia z pojedynczymi szwami trzy na udzie i jedno na łydce. Stripping żyły odpiszczelowej wymaga 2-centymetrowego cięcia w pachwinie i na podudziu.


Usuwanie żylaków metodą strippingu, odbywa się za pomocą sondy wprowadzonej do żyły przez jedno z cięć skórnych. Układ żył kończyn dolnych obejmuje głębokie i powierzchowne zbiorniki żylne, połączone ze sobą za pomocą naczyń mózgowych. Pnie są podzielone na duże i małe żyły odpiszczelowe, z których każdy płynie zawiłe, cienkie dopływy.

Dzięki głębokiemu układowi żylnemu łączy je zespolenie sapheno-udowe i sapenoplastyczne, a także system perforujących żył. Podwiązanie żyły w okolicy ujścia znosi refluks z żył głębokich do żył powierzchownych. W przypadku żyły odpiszczelowej operacja przebiega w następujący sposób: Przecina się skórę nad ujściem niewydolnej żyły odpiszczelowej.


Z dużą dokładnością podwiązuje się i odcina od ujścia dochodzące dopływy żylne. Usunięcie żyły odpiszczelowej Żyły odpiszczelowej (powszechnie określane jako żyły odpiszczelowej) jest w dużej żyły nogi, który prowadzi krwi do serca. LECZENIE ŻYLAKÓW LASEREM.


Zabieg leczenia żylaków laserem zastępuje bolesny zabieg chirurgiczny polegający na wyrwaniu żyły odpiszczelowej tzw. Metoda laserowa może być stosowana w każdym stopniu niewydolności żylnej. Z uwagi na małą inwazyjność zabiegu, wysoką skuteczność i. Położenie światłowodu potwierdza operator za pomocą ultrasonografu. Laserowe usuwanie żylaków - zamykanie chorej żyły. Metod usuwania żylaków jest wiele, a od niedawna jest jeszcze jedna – metoda EVLT.


Jej istotą jest wyłączenie z krwiobiegu żyły, w której krew cofa się i zalega, powodując tworzenie żylaków. Usuwa się więc nie tylko same żylaki, ale też przyczynę ich. Czyli zamykanie żylaków kończyn dolnych światłem lasera.


To aktualnie jedna z najnowocześniejszych ale też najmniej inwazyjna metoda leczenia żylaków. Zabieg wykonuje się przy użyciu lasera do wewnątrzżylnej koagulacji żył, trwa ok.

Do żyły wprowadza się długą metalową sondę i za jej pomocą wyciąga się żyłę (czynność tę określa się mianem strippingu). Rany po zabiegu zszywa się lub zamyka za pomocą plastrów (stripów). Niewydolność żyły odpiszczelowej i widoczne zgrubienia a stosowanie podkolanówek lub rajstop uciskowych – odpowiada Lek. Technika ta pozwala na uniknięcie najbardziej brutalnej części procedury klasycznej –usuwania pnia żyły odpiszczelowej.


Jest ona tylko zamykana na stałe energią lasera rozłożoną koncentrycznie na końcu światłowodu- zamienia się w wąskie zwłóknienie niewyczuwalne przez skórę. Przy usuwaniu żyły odpiszczelowej chirurg robi dwa ok. Następnie do chorej żyły wprowadza - zwykle od strony kostki - miękką.


Przebieg zabiegu usuwania żylaków parą wodną: Bezpośrednio przed zabiegiem chirurg pod kontrolą USG mapuje żylaki. Mapowanie polega na szczegółowym zaznaczeniu miejsca ujścia żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej oraz ujść żylaków i niewydolnych perforatorów. Po zakończeniu mapowania pacjent przechodzi do sali operacyjnej. Na czym polega laserowa terapia endożylna, dzięki której żylaki stają się przykrym wspomnieniem?


Jej celem jest wyłączenie z krwiobiegu żyły, w której zalega bądź cofa się krew tworząc żylaki. Metoda ta nie usuwa więc samych żylaków, lecz także ich przyczynę. Polega na tym, że do żyły odpiszczelowej wprowadza się światłowód i za pomocą energii cieplnej emitowanej przez laser dokonuje się ablacji czyli zamknięcia niewydolnej żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej. Podczas jednej sesji można zoperować obie nogi. Zabieg polega na strippingu, czyli wprowadzeniu specjalnej sondy do światła naczyń i mechanicznego usunięcia zmienionej chorobowo żyły.


Pacjent lat z kilkuletnim wywiadem choroby żylnej, został zakwalifikowany do zabiegu ablacji żyły odpiszczelowej i żylaków lewej kończyny dolnej metodą SVS venosteam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty