piątek, 13 marca 2015

Obliteracja naczyń żylnych

Obliteracja (skleroterapia) jest minimalnie inwazyjną metodą usuwania żylaków kończyn przez ich zasklepienie. Leczenie polega na iniekcji środka farmakologicznego, który powoduje obkurczenie i zasklepienie uszkodzonych naczyń. Daje to pożądaną poprawę estetyczną - znikaja przebarwione naczynia, widoczne dotychczas przez skórę.


Obliteracja naczyń żylnych

Przeciwwskazaniami do obliteracji są, np. Niewydolność żylna kończyn dolnych, to proces chorobowy, w którym ujawniają się objawy zastoju w krążeniu żylnym nóg. Wszystko wskutek nieprawidłowego działania zastawek żylnych, co jest bezpośrednią przyczyną wstecznego przepływu (tzw. refluksu żylnego) i tworzenia się żylaków. Mechanizm polega na redukcji przepływu krwi w naczyniu przy zastosowaniu środków chemicznych. Stosuje się różne substancje czynne, stężenie preparatów i techniki, od których uzależniona jest.


Do powyższego stanu może dojść wskutek:. Obliteracja jest nowoczesną, małoinwazyjną metodą usuwania pajączków żylnych przez ich zasklepienie. Zabieg polega na podaniu do poszerzonych naczyń leku, który wywołuje ich obkurczenie i zaniknięcie.


Poprawa estetyczna jest efektowna i trwała. Obliteracja wewnątrzżylna EVRF to jedna z najlepszych metod leczenia żylaków, przy użyciu fal radiowych. Zapraszamy do Kliniki Melitus w Warszawie. Polega na niebolesnych zastrzykach wykonywanych przy użyciu specjalnego leku – Aethoxysklerolu – który wywołuje kaskadę reakcji, która ostatecznie doprowadza do zarośnięcia i zwłóknienia niepożądanego naczynia krwionośnego. W przypadku obliteracji dużych pni żylnych stosuje się specjalnie wyprofilowane gąbki uciskowe i zaleca noszenie pończoch kompresyjnych, a w przypadku obliteracji małych naczyń wystarczy bandaż elastyczny uciskający miejsca podania leku.


Najczęściej jest to uzupełnienie klasycznych metod leczenia chirurgicznego. Czy jest możliwe całkowite wyleczenie owrzodzeń żylnych? Zastój krwi w obrębie zmienionych naczyń doprowadzić może wtórnie do koagulopatii ze zużycia.


Polecanym obecnie leczeniem malformacji żylnych jest skleroterapia, poprzez bezpośrednie podawanie do zmiany środków obliterujących np. Uzupełnieniem jest zabieg chirurgiczny w zakresie tkanek poddanych obliteracji. Flebologia jest diagnostyką naczyń żylnych. Te same w sobie są naczyniami krwionośnymi prowadzącymi krew do serca. Obliteracja to nieoperacyjna metoda likwidowania żylaków i poszerzonych naczyń żylnych tzw.


Polega na podaniu preparatu do światła żylaka w celu jego zamknięcia. Jest to jedna z najbezpieczniejszych metod leczenia, nie wymagająca znieczulenia i hospitalizacji. Dużą zaletą jest krótki czas zabiegu oraz brak urazu tkanek. Rozwój metod leczenia chorób żył pozwolił w ostatnim czasie na wprowadzenie jeszcze nowszych metod takich jak Flebogrif – leczenie sklerotyzująca pianą i klejenie – VenaBlock i Vein-off coraz szerzej stosowanych także w Polsce.


W pracy tej przedstawiono podstawowe zagadnienia związane z etiologią jak i współczesnymi sposobami leczenia niewydolności żylnej. Przewlekła niewydolność żył kończyn dolnych najczęściej kojarzona jest z żylakami kończyn dolnych i niewydolnością zastawek żył kończyn dolnych. ETIOLOGIA Istotą niewydolności żylnej jest zaburzenie mechanizmów powrotu krwi żylnej do serca. Jest to metoda nieoperacyjna, wykonywana ambulatoryjnie (w gabinecie), a Pacjent bezpośrednio po. Odsetek nawrotów po obliteracji jest różny w zalezności od wielkości pnia żylnego i długości okresu obserwacji.


Lepsze wyniki notuje się w przypadku obliteracji mniejszych zylaków i teleangiektazji (pajączków). Skleroterapia jest jedną z metod leczenia niewydolnych pni żylnych, tj. Powstają najczęściej na etapie rozwoju płodowego, w którym dochodzi do tworzenia naczyń mózgu.


Ponieważ mają nieprawidłową strukturę, są one istotnym klinicznie źródłem krwawień wewątrzczaszkowych. Metoda piankowej obliteracji Tessariego polega na wstrzyknięciu do żyły leku w postaci specjalnie spreparowanej pianki. Malformacje naczyniowe różnią się wielkością, część z nich bywa.


Taka postać leku powoduje, że nie rozpływa się on w żyle i lepiej przylega do ścian naczyń działając tylko na wybrane żyły. Metodą tą można leczyć także większe żylaki. W związku z dość długim oczekiwaniem do lekarza specjalisty, chciałabym dowiedzieć się, czy jest to objaw do niepokoju. Zabieg skleroterapii stosowany jest nie tylko w przypadku żylaków kończyn dolnych. Obliteracja naczyń krwionośnych (sklerotyzacja, skleroterapia) wykonywana była w przeszłości wieloma drażniącymi substancjami (etanol) i preparatami (varicocid).


Pajączki żylne są wewnątrzskórnymi poszerzeniami splotu żylnego, powstającymi zazwyczaj na powierzchniach ud oraz podudzi. Mogą układać się w formie rozgałęzionych, prostych bądź krzaczasto rozgałęzionych drobnych naczyń – zwykle koloru niebieskiego, niebiesko – czerwonego lub czerwonego. Jednak pierwsze doniesienia są bardzo obiecujące.


Dzięki tej technice uzyskujemy znacznie lepsze wyniki, zwłaszcza w przypadku dużych naczyń żylnych. Laserowa obliteracja żylaków - żyła odstrzałkowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty