środa, 18 marca 2015

Kwiaty kasztana zalać spirytusem

Jak zrobić nalewkę z kwiatów kasztana? Rozgnieć garść suszonych kwiatów kasztanowca (kupisz je w sklepie zielarskim), rozdrobnij (posiekaj) dziesięć niedojrzałych kasztanów. Wrzuć wszystko do słoja, wymieszaj i zalej czterema szklankami wódki.


Co dwa dni potrząsaj słojem, aby dobrze wymieszać jego zawartość. Czyste i nieuszkodzone kwiaty wkładasz do odpiweidnio dużego słoja- wkładasz tak dużo ile się da, ale nie upychasz i nie ugniatasz. Całość zalewasz alkoholem, najlepszy bedize spirytus.

Zostawiasz całość w ciemnym i przewiewnym miejscu na tygodnie. Po tym czasie wyjmujesz i odściskujesz kwiaty i całość zostawiasz na dni. Na początku należy rozgnieść kwiaty kasztanowca i posiekać kasztany. To wszystko trzeba wrzucić do dużego słoika, zalać wódką i odstawić na dni. Co kilka dni powinno się potrząsnąć słojem, żeby wszystko lepiej się wymieszało.


W okresie tym kilkakrotnie potrząsamy słojem aby pomieszać jego zawartość. Nalew ze słoja filtrujemy i. Zarówno białe kwiaty kasztanowca, jak i jego kora, liście, owoce i nasiona, zawierają wiele cennych składników, a wśród nich flawonoidy, fenolokwasy, saponiny triterpenowe, cukry, skrobię i związki mineralne, które są źródłem zdrowia i urody. Największe stężenie tych składników znajduje się w kwiatach oraz korze kasztanowca.

Kwiaty rozdrobnij, a następnie zalej wódką. Odstaw na dwa tygodnie w ciemne i chłodne miejsce. Po dniach odciśnij kwiaty, przecedź przez gazę lub podwójny filtr do kawy i przelej do ciemnej butelki. Stosowanie: Trzy razy dziennie – sześć kropel rozcieńcz w niewielkiej ilości wody. To czas na pozbycie się ewentualnych patogenów i aktywizację związków.


Czystymi dłońmi pokrój płatki nożem. Wcześniej spryskaj spirytusem nóż i deseczkę do krojenia, załóż rękawiczki, spryskaj spirytusem rękawiczki. Przepis ze zlotu WM w Gąsiorowie. Przez ten czas kilka razy potrząśnij słoikiem. Po upływie dwóch tygodni przecedź zawartość słoika przez gazę i przelej do ciemnej, szklanej butelki.


Brązowe owoce kasztanowca doceniane są przez radiestetów, zielarzy, przemysł kosmetyczny, farmaceutyczny, a także dzieci, które lubią je zbierać. Wielu kładzie je obok telewizora, bo mają pochłaniać szkodliwe promieniowanie. Warto je kłaść obok telewizorów, komputerów, ale także. W Polsce występuje głównie jako roślina ozdobna, dlatego często można spotkać ją w parkach, wzdłuż dróg i alei. Charakteryzuje się gęstą i szeroką koroną oraz siedmiopalczastymi liśćmi.


Jako surowiec leczniczy wykorzystuje się głównie liście, nasienie, korę, kwiat, a także niedojrzały owoc. Wbrew powszechnej opinii picie kawy może wyjść nam na dobre. Okazuje się, że spożywana w odpowiednich ilościach ma właściwości lecznicze.


Naukowcy z Harwardu, którzy podjęli się.

Kwiaty, nasiona i kora kasztanowca działają przeciwbólowo. W Polsce jest uprawiany jako drzewo ozdobne od XVI wieku. Wyciągi z kwiatów i kory kasztanowca są stosowane przy.


Kasztanowiec pochodzi z Azji Mniejszej. Niewielka ilość schorzeń i dolegliwości jest tak skuteczna w dokuczliwości i sprawianiu w swym przebiegu tyle dyskomfortu i bólu jak reumatoidalne zapalenie stawów zwane w skrócie RZS. Choroba ta występuje dość często i dotyczy sporego odsetka naszego społeczeństwa. Nie jesteśmy wyjątkami, także w Europie jest to schorzenie dobrze znane i występuje równie często. Owocem jest zaś kolczasta torebka która zawiera w sobie od 1-nasionek czyli kasztanami.


Pić w 2-porcjach w ciągu dnia po jedzeniu. Zalej kwiaty gorącą wodą, wymieszaj, odstaw do ostygnięcia. Przecedź – uzyskasz bursztynowo zabarwiony płyn. Tak powstanie kasztanowa oliwa magnezowa, pomocna przy bólach mięśni i stawów. Taki ekstrakt możesz również wykorzystać do.


Zalecam udać się na spacer jeszcze dzisiaj, bo za dwa tygodnie nie będzie co zbierać :). Cała procedura jest maksymalnie prosta – kroimy kasztany na małe kawałki i zalewamy spirytusem. Coś dla dorosłych smakoszy.


Lecznicza nalewka z kasztanowca zwyczajnego (kasztan). Do wykonania tej nalewki potrzebujesz: owoców kasztana, wódkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty