czwartek, 17 grudnia 2015

Leczenie laserowe żylaków

Najczęstsze pytania o laserowe leczenie żylaków. Odpowiadamy na najczęstsze pytania dotyczące laseroterapii żylaków kończyn dolnych. Usuwanie i leczenie żylaków.


Przewlekła niewydolność żylna (PNŻ) jest chorobą przejawiającą się w kilku postaciach: zmęczenia kończyn dolnych, obrzęku i bólu nóg, owrzodzeń podudzi, żylaków oraz pajączków żylnych. Istnieją dwie najpopularniejsze metody usuwania żylaków: leczenie chirurgiczne lub zabieg ostrzykiwania. Laserowe usuwanie żylaków - zamykanie chorej żyły.

Metod usuwania żylaków jest wiele, a od niedawna jest jeszcze jedna – metoda EVLT. Jej istotą jest wyłączenie z krwiobiegu żyły, w której krew cofa się i zalega, powodując tworzenie żylaków. Wycofując włókno zamyka się żyłę energią świetlną od środka. Sam zabieg trwa około minut i jest bezbolesny.


Leczenie i usuwanie żylaków kończyn dolnych. Obecnie tamtych metod –streepingu i kriostreepingu i klasycznej flebektomi oraz podwiązania perforatorów w ogóle nie stosujemy. Sonda laserowa wprowadzona do światła niewydolnej żyły emituje energię, która silnie obkurcza i zamyka naczynie.


Gdy żyła ulegnie zamknięciu przepływ krwi zostaje przekierowany do innych.

Venaseal, RTIFF oraz ClariVein. Zastosowanie energii cieplnej emitowanej przez końcówkę światłowodu wprowadzonego do żyły stanowi podstawę laserowego leczenia żylaków. Jest to nowoczesne rozwinięcie klasycznej metody chirurgicznej.


Specjalizujemy się w zabiegach leczenia żylaków kończyn dolnych, zakrzepin, przepuklin. Pokazać cenniki kolejnych zabiegów. Polega na naświetlaniu niewydolnego pnia żyły.


Do jego wnętrza wprowadzane jest włókno laserowe. Wiązka laserowa powoduje obkurczenie, a następnie zamknięcie żyły objętej niewydolnością. Wprowadzone do środka włókno laserowe o wysokiej temperaturze powoduje wewnątrznaczyniowe wykrzepianie, a co za tym idzie.


Pacjent może zdecydować się na. Na co najmniej trzy tygodnie przed zabiegiem (optymalnie miesiąc) należy odstawić leki hormonalne, także antykoncepcyjne. Przed samym zabiegiem należy ogolić obszar zabiegowy.


Po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Przełom w leczeniu żylaków i objawów niewydolności żylnej. LECZENIE ŻYLAKÓW LASEREM.


Zabieg leczenia żylaków laserem zastępuje bolesny zabieg chirurgiczny polegający na wyrwaniu żyły odpiszczelowej tzw. Metoda laserowa może być stosowana w każdym stopniu niewydolności żylnej. Z uwagi na małą inwazyjność zabiegu, wysoką skuteczność i.

Dzięki temu nie trzeba pacjenta hospitalizować, a do normalnej aktywności może on wrócić już po dwóch dniach. Powstają na skutek uszkodzenia zastawek w naczyniach żylnych. Zadaniem zastawek jest przepuszczanie krwi tylko w jedną stronę – w kierunku serca. Skuteczną metodą leczenia żylaków jest ich laserowe usuwanie, polegające na termicznym zniszczeniu tkanki żylnej. Terapia przy użyciu lasera jest doskonałą alternatywą dla chirurgicznych sposobów walki z żylakami.


To przede wszystkim wysoka skuteczność, nieinwazyjność, bezpieczeństwo i doskonały efekt estetyczny. Jeśli pacjent został zakwalifikowany do procedury usunięcia żylaków, przygotowanie zależy od wybranego sposobu terapii. Jednym z najnowszych sposobów leczenia jest procedura EVLT, czyli wewnątrzżylna ablacja laserowa. Jest jednym z chirurgów wykonujących najwięcej tego typu zabiegów w Europie. Udało mi się trafić na preparat, który zacząłem stosować i zadiałało.


Najpierw zniknęły objawy, potem struktury żylaków. Pewnie na jakieś poważne stadium choroby nie pomoże, ale nie wszyscy mają żylaki wymagajace od razu operacji i jest czas na leczenie za pomocą maści. Nie wiem czy i wam pomoże, ale dlaczego miałoby nie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty