czwartek, 19 marca 2015

Kompresjoterapia

Kompresjoterapia to leczenie uciskiem. Poprzez zewnętrzny ucisk na tkanki uzyskuje się poprawę w schorzeniach żylnych i limfatycznych. Stosowana jest także w zapobieganiu rozrostowi blizn, np. Ucisk stopniowany, czyli inaczej kompresjoterapia lub kompresoterapia, polega na zmniejszającym się od stopy do pachwiny uciskaniu kończyny dolnej specjalnymi medycznymi wyrobami elastycznymi (podkolanówkami, pończochami lub rajstopami) albo specjalnie skonstruowaną opaską uciskową (bandażem). Polega na stosowaniu opaski uciskowej oraz wyrobów o stopniowanym ucisku, takich jak podkolanówki, pończochy i rajstopy uciskowe.


Kompresjoterapia

Zalecana jest także u kobiet w ciąży. Najpopularniejszym przykładem chorób naczyń żylnych są żylaki kończyn dolnych. Terapia uciskowa w przewlekłej niewydolności żylnej. Jednym ze sposobów zapobiegania lub łagodzenia przewlekłej niewydolności żylnej jest terapia uciskowa.


Jest to skuteczna, nieinwazyjna i nowoczesna forma leczenia schorzeń układu żylnego i limfatycznego kończyn. W zależności od nasilenia choroby stosuje się ucisk od mmHg do mmHg. Istotnym czynnikiem jest stopniowanie ucisku, czyli zastosowanie najsilniejszego ucisku w okolicy kostki i jego zmniejszanie stopniowo w kierunku pachwiny.


Produkty te, zgodnie z wymaganiami kompresjoterapii, wywierają zmienny ucisk na chore części ciała, najczęściej kończyny dolne, przy czym największy jest zlokalizowany w okolicy kostki i stopniowo zmniejszany w kierunku pachwiny. Piotr Ciostek, I Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dr n. Bartłomiej Kozdój, I Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami i do zapisów! Redukuje obrzęk, ale też zapobiega jego ponownemu gromadzeniu się, co pomaga również zmniejszyć ryzyko infekcji i innych powikłań obrzęków.


Firma Medi to czołowy producent wyrobów kompresyjnych na świecie, istniejący na rynku od ponad lat. W ofercie marki Medi znajduje się szeroka gama produktów wykonywanych z najnowocześniejszych dzianin o zwiększonym stopniu wytrzymałości. W czasach nowożytnych metodę tę próbował stosować Hipokrates. Potem, w czasach starożytnych, temat został na kilkaset lat zapomniany i przywrócono go do życia pod koniec XIX wieku. Początkowo do kompresji nóg używano płóciennych bandaży.


Dziś, dzięki zaawansowanym technologiom kompresjoterapia przeżywa renesans. Ostatnim etapem zabiegu jest kompresjoterapia , która trwa ok. Skuteczność terapii w istotny sposób zależy od właściwie dokonanych pomiarów i doboru optymalnego materiału uciskowego. MediRaty to pierwszy w Polsce program finansowania („pożyczka medyczna”) płatnych usług medycznych skierowany wyłącznie do branży medycznej.


Szeroki wachlarz finansowanych zabiegów oraz bardzo dogodne warunki sprawiają, że MediRaty są doskonałym rozwiązaniem dla Pacjenta, który potrzebuje skorzystać z usług medycznych na najwyższym poziomie, ale bez zbędnego obciążania. Magister Janusz Kaźmierczak, fizjoterapeuta i chiropraktyk z wieloletnim stażem przyjmuje w gabinecie Gomedica przy ulicy Młodych w Gorzowie Wielkopolskim w każdy poniedziałek i czwartek. Zapraszamy także na warsztaty doskonalące neuro - somato - wisceralne, modelowanie tkanek i motoryki. Obrzęki po całym dniu spędzonym w pracy?


Kolejny wielogodzinny wylot służbowy i ciężkość nóg narasta? To już trzeci trymestr ciąży i nasilająca opuchlizna podudzi? Który z powyższych stanów wymaga kompresjoterapii? W jakich sytuacjach stosowanie wyrobów uciskowych jest przeciwwskazane?


Zastosowanie terapii uciskowej pomaga zapobiegać powstawaniu owrzodzeń goleni, ale jest również skutecznym środkiem wspomagającym leczenie tego schorzenia. Ucisk działa bezpośrednio na przyczynę powstawania owrzodzeń, sprawiając, że krew pompowana jest ku sercu. Ucisk może być stosowany za pomocą różnych produktów uciskowych jak: podkolanówek, pończoch, rajstop lub bandaży elastycznych.


Kompresjoterapia

Po uciskowe skarpety i podkolanówki chętnie sięgają też sportowcy, ponieważ zmniejszają one mikrourazy i przyspieszają regenerację mięśni. Zdaniem ekspertów powinny ich używać także osoby amatorsko uprawiające aktywność fizyczną, np. Ucisk zmniejsza przekrój żyły i przywraca czynność zastawek żylnych, przez zbliżanie ich płatków.


Prawidłowo dobrana pończocha działa jak pompa, która usprawnia odpływ żylny i chłonny w kończynach dolnych. Powoduje to zwiększenie prędkości przepływu krwi w żyłach, poprawę wydolności zastawek, a dzięki temu zmniejszenie cofania się i. Jej istotą jest kontrolowany ucisk o odpowiednim natężeniu, którego źródłem są różnego rodzaju produkty uciskowe – rajstopy, podkolanówki i pończochy oraz bandaże. Zasady terapii uciskowej – bandażowanie.


Podstawowym leczeniem wszystkich zaburzeń drenażu żylnego i limfatycznego jest terapia uciskowa z zastosowaniem bandaży uciskowych i medycznych podkolanówek, pończoch czy rajstop o zmiennym ucisku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty