czwartek, 19 marca 2015

Leczenie żylaków laserem

Laserowe usuwanie żylaków - zamykanie chorej żyły. Metod usuwania żylaków jest wiele, a od niedawna jest jeszcze jedna – metoda EVLT. Jej istotą jest wyłączenie z krwiobiegu żyły, w której krew cofa się i zalega, powodując tworzenie żylaków. W przypadku metody EVLT wzrost temperatury jest osiągany dzięki wewnątrznaczyniowej emisji impulsów laserowych, które oddziałują na ścianę żylaka na dwa. Venaseal, RTIFF oraz ClariVein.


Leczenie żylaków laserem

Istnieje kilka metod nowoczesnego usuwania omawianego schorzenia. Najważniejsza jest diagnostyka problemów. Leczenie żylaków laserem – opinie klientów kliniki. Podstawowym badaniem jest tutaj USG typu Doopler.


Po jego wykonaniu specjalista dobiera odpowiednią metodę, która pozwala na leczenie żylaków. LECZENIE ŻYLAKÓW LASEREM. Zabieg leczenia żylaków laserem zastępuje bolesny zabieg chirurgiczny polegający na wyrwaniu żyły odpiszczelowej tzw. Metoda laserowa może być stosowana w każdym stopniu niewydolności żylnej. Z uwagi na małą inwazyjność zabiegu, wysoką skuteczność i. Przewlekła niewydolność żylna (PNŻ) jest chorobą przejawiającą się w kilku postaciach: zmęczenia kończyn dolnych, obrzęku i bólu nóg, owrzodzeń podudzi, żylaków oraz pajączków żylnych.


Istnieją dwie najpopularniejsze metody usuwania żylaków: leczenie chirurgiczne lub zabieg ostrzykiwania. Usuwanie i leczenie żylaków. Podkreślaną przez wielu specjalistów zaletą metody laserowego usuwania żylaków jest jej łatwość przeprowadzenia u osób otyłych (w porównaniu z innymi wewnątrznaczyniowymi metodami leczenia żylaków kończyn dolnych). Przy wyborze specjalisty nie możesz kierować się tylko ceną! Zaleca się bezoperacyjne leczenie żylaków metodą skleroterapii, która pozwala na usunięcie zmienionej chorobowo żyły bez konieczności nacinania skóry.


Przede wszystkim jest to zabieg mało inwazyjny, który może być stosowany w każdym. Po zabiegu może pojawić się siniak oraz nieduży ślad po wkłuciu. Laserem nie usuwamy samego żylaka, który jest jedynie objawem zwrotnego przepływu krwi w żyle, a przyczynę jego pojawiania się. Laser można także wykorzystać do przezskórnego naświetlania pajączków, co doprowadza do obliteracji (zamknięcia światła).


Dużą zaletą tego zabiegu jest fakt, że jest prawie bezbolesny, nie wymaga znieczulenia oraz może być wykonywany w trakcie wizyty ambulatoryjnej. Wadą zabiegu jest natomiast to. Obecnie tamtych metod –streepingu i kriostreepingu i klasycznej flebektomi oraz podwiązania perforatorów w ogóle nie stosujemy.


Laser jest nieocenionym narzędziem w tym systemie leczenia, w szczególności w połączeniu ze skleroterapią kompresyjną, którą w Klinice Flebologii wykonujemy przy użyciu sprawdzonych metod autorskich. EVLT (ang. EndoVenous Laser Treatment) to nowoczesna metoda leczenia żylaków kończyn dolnych, których przyczyną jest niewydolność pniowa żył odpiszczelowych lub odstrzałkowych.


Zabieg laserowego usuwania żylaków (wewnątrzżylna laserowa obliteracja żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej) polega na zamknięciu naczynia krwionośnego przy wykorzystaniu energii cieplnej generowanej przez laser. Podstawą leczenia takich schorzeń jest pozbycie się tzw. Stała się już zabiegiem podstawowym z racji jego niewielkiej inwazyjności – zarówno w organizm jak i życie codzienne.


Zabieg jest przeprowadzony w gabinecie zabiegowym w znieczuleniu miejscowym. Zastosowanie energii cieplnej emitowanej przez końcówkę światłowodu wprowadzonego do żyły stanowi podstawę laserowego leczenia żylaków. Jest to nowoczesne rozwinięcie klasycznej metody chirurgicznej. Wysoka temperatura prowadzi do obkurczenia ściany naczynia żylnego, a docelowo do jego.


W zapobieganiu i leczeniu żylaków pomogą też leki, które wzmacniają naczynia krwionośne i działają przeciwzapalnie. Są to preparaty z wyciągu kasztanowca, miłorzębu japońskiego, arniki, ruty i niektórych cytrusów. Pozbądź się się żylaków i pajączków przy pomocy lasera, skleroterapii i fali wysokiej czestotliwosci.


Minimalna inwazyjność, świetne efekty, brak blizn, maksymalne bezpieczeństwo, profesjonalizm - lekarze szkoleni w wiodących ośrodkach europejskich. Zabieg polega na wprowadzeniu wewnątrz żyły światłowodu w celu ablacji niewydolnej żyły i jej całkowitym uszkodzeniu i zamknięciu poprzez światło lasera. Wyzwolona w trakcie zabiegu energia, powoduje obkurczenie i zamknięcie żylaków, bez potrzeby ich chirurgicznego usuwania. Witam, wg pewnych lekarzy chirurgów zabieg usuwania żylaków laserem nie jest refundowany i nigdzie w Polsce się nie zrobi, ale to NIEprawda!


Moja mama jest tego najlepszym przykładem, dwa tygodnie temu miała robione usuwane żylaki laserem (miały być trzy cięcia i wycinanie - a nie było żadnego dzięki lekarzowi). Opierając się na światowych i ogólnopolskich wytycznych dotyczących sposobu leczenia żylaków, wiemy, że najkorzystniej usuwać objawy choroby żylakowej stosując metody małoinwazyjne, z których jedną z najłagodniejszych dla pacjenta oraz najskuteczniejszą, jest metoda laserowego operowania żylaków. Szczególne korzyści uzyskuje. Przy tym sposobie leczenia, funkcję zamkniętego lub usuniętego naczynia przejmują pozostałe naczynia. Niestety choroba postępuje dalej.


Jest to nie tylko kwestia estetyczna, ale przede wszystkim problem zdrowotny, o który należy zadbać jak najszybciej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty