Prawie każdy wie, że hemoroidy są bolesne i krępujące, ale zaskakująco niewielka liczba osób faktycznie wie o nich coś więcej. Co to są hemoroidy, tak właściwie? Ten niewygodny problem może trwać nawet długi okres bez leczenia, ponieważ pacjenci nie rozumieją, co się dzieje z ich ciałem. Objawy choroby hemoroidalnej są bardzo nieprzyjemne, a przecież żylaki odbytu da się pokonać prostymi metodami. Dlatego nie odkładaj wizyty u proktologa, bo nie ma się czego wstydzić!
Zadaniem tego splotu jest uszczelnianie odbytnicy razem z wewnętrznym i zewnętrznym zwieraczem odbytu. Jednak wstyd nie powinien w żadnym przypadku wstrzymywać pacjenta przed wizytą u lekarza, badaniami i rozpoczęciem leczenia. Odpowiednio wcześnie wykryte są niezbyt trudne do wyleczenia. Hemoroidy są uznawane za bardzo wstydliwy problem. Potocznie hemoroidy są uznawane za to samo, co wypadanie guzków krwawniczych.
Forma utworzona z grup żył odbytnicy nazywana jest hemoroidalnym splotem. Możemy wyróżnić dwie grupy żył: wewnętrzne, zewnętrzne. Na kanwie tego istnieją także dwa rodzaje hemoroidów i są klasyfikowane zgodnie z umiejscowieniem.
Ich zadaniem jest wspomaganie mechanizmów zamykania kanału odbytu, dzięki czemu możliwa jest. To guzki krwawnicze naturalnie występujące w kanale odbytu. Stan patologiczny związany z hemoroidami to choroba hemoroidalna (żylaki odbytu), która występuje, gdy guzki krwawnicze objęte są stanem zapalnym.
Objawy hemoroidów to krwawienie z odbytu, krew w stolcu, pieczenie, ból w czasie wypróżniania. Czym właściwie są hemoroidy, jak sobie z nimi radzić i kiedy obowiązkowo stawić się u lekarza? Znajdziesz tutaj podstawowe informacje o tej chorobie.
Przeczytasz jakie są jej przyczyny i objawy oraz jak ją się diagnozuje i leczy. Ten dotykający wiele osób problem może być bolesny, ale zazwyczaj nie stanowi zagrożenia. Guzki krwawnicze to tak naprawdę naturalne struktury odbytu, które ma każdy z nas. Kontrolują one wydalanie stolca i gazów, a mają formę wypełnionych krwią poduszeczek. Problemy z nimi uważane są za wstydliwe, chociaż szacuje się, że mogą one dotyczyć nawet co drugiego Polaka.
Jaki lekarz rozwinie więcej co to są hemoroidy i jak sobie z nimi radzić? Na początku musimy udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Wystawi nam on skierowanie do proktologa, czyli lekarza zajmującego się schorzeniami odbytu i odbytnicy. Natomiast choroba hemoroidalna (potocznie również nazywana hemoroidami lub żylakami odbytu) to patologicznie powiększone hemoroidy, które mogą dawać objawy w postaci krwawienia, swędzenia, dyskomfortu, uczucia niepełnego wypróżnienia czy bólu.
Cierpiąc na dolegliwości w okolicach odbytu, wiele osób po prostu wstydzi się na ten temat rozmawiać. To, jak wyglądają hemoroidy, zależy od stopnia zaawansowania choroby. Zewnętrzne żylaki odbytu wyglądają jak czerwone guzki.
Czasami są one bolesne, a przy tym utrudniają wypróżnianie. Towarzyszy im często niewielkie krwawienie oraz śluz z odbytu. Dodatkowo wywołują pieczenie i świąd odbytu. Nie ma co kryć, dla każdego z nas hemoroidy są powodem do wstydu. Bo przecież nikt się nie chwali tym, że ma hemoroidy.
Niby choroba jak każda, ale przecież w dużej mierze dotyczy części ciała, którą na lewo i prawo się nie pokazuje (przynajmniej większość z nas…). Co prawda hemoroidy są najczęstszą przyczyną krwawienia świeżą krwią z odbytu, to jednak nie można z góry wykluczyć współistnienia innej, poważniejszej przyczyny krwawienia. W takiej sytuacji kolonoskopię należy bezwzględnie wykonać u osób po 45. Ich leczenie nie jest łatwe, ale medycyna zna wiele sposobów na złagodzenie uciążliwych dolegliwości.
Choć ból, swędzenie i pieczenie doprowadzają nas do szału, cierpimy w skrytości, udając, że nic nam nie dolega. Co zrobić, by nie cierpieć? Oto sposoby na hemoroidy. CO TO SĄ HEMOROIDY Najprościej wyjaśniając - HEMOROIDY TO ŻYLAKI ODBYTU, czyli guzki krwawnicze, które wyglądają jak małe poduszeczki i są wypełnione krwią. Dotyka to również osoby, które mają problemy z zaparciami.
Czy hemoroidy mogą się wchłonąć same? Ten bolesny stan jest tak powszechny, że prawie połowa populacji ma hemoroidy zewnętrzne w wieku około lat. Ich choroba stanowi najczęstszy problem zgłaszany przez pacjentów u proktologa. Niestety – choroba ta bywa zaniedbywana,.
W zależności od ich umiejscowienia określa się je hemoroidami zewnętrznymi oraz hemoroidami wewnętrznymi.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.