piątek, 16 marca 2018

Oczar wirginijski na żylaki

Oczar wirginijski – leczy rany i żylaki. Natura jest bardzo bogatym źródłem substancji, które leczą. Nie znamy wszystkich zalet związków zawartych w roślinach, ale badacze nie ustają w wysiłkach, aby poznać ich tajemnice.


Złocistożółte kępy liści pojawiają się na. Ludzie dotknięci tym problemem nie odczuwają swędzenia i drapania, co sprawia, że cały problem staje się nieatrakcyjny. Można by znaleźć wspólne miejsce ich uda.

Poza tym można sięgnąć po maść na żylaki z dodatkiem dziurawca albo zaopatrzyć się w olej lub nalewkę z tej rośliny. Smarowanie nóg produktami na bazie dziurawca zmniejsza żylaki i usuwa obrzęki. Należy jednak pamiętać o tym, że dziurawiec zwiększa wrażliwość skóry na słońce, dlatego terapii lepiej nie przeprowadzać latem. Chcesz, by pajączki na twarzy i żylaki były mniej widoczne? Zawiera taniny, które zwężają naczynia krwionośne oraz redukują stan zapalny i opuchnięcia.


Kolejnym ziołem na żylaki, wykazującym skuteczne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne jest oczar wirginijski. Również często spotykany w lakach na żylaki. Nie tylko łagodzi objawy żylaków, ale również wzmacnia żyły, dzięki czemu można zatrzymać postępujący charakter choroby.


O tej porze roku bardziej niż kiedykolwiek chcemy ukryć szpecące siateczki niebieskich żyłek na nogach.

Z pomocą może przyjść nam oczar wirginijski. Inne często stosowane zioła na żylaki to oczar wirginijski, borówka czernica i wąkrota azjatycka. Tak jak te wspomniane wcześniej, uszczelniają ściany żył, zwiększają ich przepuszczalność i usprawniają przepływ krwi. Diosmina skuteczny lek na żylaki bez recepty.


Ze względu na swoje ściągające właściwości, oczar wirgijski prowadzi do skurczu naczyń krwionośnych i powoduje kurczenie hemoroidów, a tym samym zmniejsza obrzęk i dyskomfort w żylakach odbytu. O oczarze wirginijskim zaczęło być w Polsce głośno parę lat temu. W Internecie zawrzało na wieść o tym, jak cudowne właściwości ma ta roślina. Szczególnie ochoczo została przyjęta przez branżę kosmetyczną. Roślina ta ma jednak znacznie więcej zalet.


Ciekawą rośliną, coraz częściej wykorzystywaną w kosmetyce jest oczar wirginijski, mający właściwości wzmacniające i obkurczające naczynia krwionośne, zmniejsza opuchliznę i działa przeciwbólowo. Należy nasączone w wyciągu oczaru wirginijskiego waciki nakładać na żylaki dwa razy dziennie przez okres dwóch miesięcy. Obecnie coraz więcej się o nim mówi i wykorzystuje się go w ziołolecznictwie - zwłaszcza przy problemach ze skórą. Pochodzi z Ameryki Północnej.


W Polsce jest uprawiany w parkach i ogrodach. Jest to krzew lub drzewko charakteryzujące się lśniącymi żółtymi kwiatami, które pojawiają się na nim późną jesienią lub w zimie. Jest uniwersalnym produktem kosmetycznym i leczniczym. Może być używany do demakijażu, jako środek ściągający, antyseptyczny, gojący, do oczyszczania skóry z nadmiaru łoju, zmniejszania worków pod oczami, obrzęków skóry, w celu zmniejszenia wielkości porów, podrażnień skóry.


Wyciąg można również stosować w postaci kompresów i okładów. Wyciąg alkoholowy z oczaru wirginijskiego jest popularnym środkiem do produkcji bomb kąpielowych.

Wykonując okłady nasączone naparem z tego niepozornego zioła, nie tylko złagodzimy objawy żylaków, ale również wzmocnimy żyły, dzięki czemu uda nam się zatrzymać postępujący charakter choroby. Można też kupić go w postaci gotowych ziół i przygotować odwar. Preparaty z oczaru wirginijskiego mogą też dzięki zawartości taniny łagodzić podrażnienia, pieczenie, swędzenie, działają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Jego naturalnym miejscem występowania jest Ameryka Północna, ale z uwagi na stosunkowo niewielkie wymagania co do gleby, uprawiany jest również w Europie.


Może mu zaszkodzić jedynie długotrwała, nadmierna susza. Na przykład plemiona Indiańskie wykorzystywały go do leczenia różnych dolegliwości. Dzisiaj jest trochę zapomniany, ale warto sobie o nim przypomnieć ze względu na jego cenne właściwości lecznicze.


Uprawa oczaru wirginijskiego jest mało absorbująca. Ekstrakt z oczaru można dodawać do letniej kąpieli lub smarować nim bezpośrednio problematyczne żyły. Moim największym problemem są pękające naczynka na nogach i na nosie. Czytałam o oczarze właśnie i myślałam, że da radę.


Jeśli możecie, polećcie mi jakąś dobrą mieszankę. Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty