Skleroterapia - leczenie żylaków. To całkowicie bezbolesny i bezpieczny zabieg, który pozwala w zupełnie bezinwazyjny sposób pozbyć się żylaków i tzw. Za jego pomocą leczy się zarówno pojedyncze żylaki, jak i znacznie większe – niezależnie od tego z jakiego powodu powstały i gdzie są zlokalizowane.
Roztwory stosowane w leczeniu sklerotyzującym zawierają substancje należące do różnych grup. Zabiegi skleroterapii kompresyjnej polegają na podawaniu w miejscu uszkodzenia żył leków, które powodują zwłóknienie, a następnie wyłączenie uszkodzonego naczynia z. Usuwanie i leczenie żylaków. Przewlekła niewydolność żylna (PNŻ) jest chorobą przejawiającą się w kilku postaciach: zmęczenia kończyn dolnych, obrzęku i bólu nóg, owrzodzeń podudzi, żylaków oraz pajączków żylnych. Istnieją dwie najpopularniejsze metody usuwania żylaków: leczenie chirurgiczne lub zabieg ostrzykiwania. Zakłada ostrzykiwanie żylaków preparatem, który wywołuje ich stan zapalny, a tym samym również zamknięcie światła żyły.
Zabieg skleroterapii jest stosowany w leczeniu żylaków kończyn dolnych i na tle innych metod wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością. Obliteracja żylaków nie wymaga znieczulenia, ponieważ igła jest tak cienka, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Mała inwazyjność metody powoduje również, że pacjent nie musi po jej zastosowaniu, zostawać przez kilka dni w szpitalu. Wybór środka obliterującego zależy od stopnia zaawansowania choroby.
Nieodłącznym elementem zabiegu jest zastosowanie po jego wykonaniu elastycznego opatrunku uciskowego. Metoda ta zwykle jest stosowana w początkowym okresie choroby, gdzie głównymi objawami są teleangiektazje oraz. Polega ona na wprowadzaniu do światła naczynia specjalnych preparatów, które powodują obkurczenie się ściany naczynia i miejscowy, kontrolowany stan zapalny. Choć same w sobie nie są chorobą, a objawem, wymagają leczenia.
Utrudniony odpływ krwi z kończy dolnych, zwany potocznie żylakami to przypadłość, która wg szacunków dotyczy nawet ludzi, a dodatkowo ryzyko ich pojawienia się rośnie wraz z wiekiem. Problem aż cztery razy częściej dotyka kobiet niż mężczyzn ze względu na działanie hormonów żeńskich. Jest metodą mniej inwazyjną niż leczenie operacyjne, co jest jedną z wielu jej zalet.
Zainteresowanie tą formą leczenia żylaków datuje się od dziesięcioleci. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod obrazowania żył i postępowi samej techniki. Leczenie żylaków Najważniejsze informacje o leczeniu farmakologicznym, uciskowym i chirurgicznym.
Tendencję do tworzenia żylaków mają głównie żyły na. Wstrzyknięcie środka chemicznego powoduje skurcz, zakrzep i kontrolowany stan zapalny ściany naczynia. Małoinwazyjne leczenie żylaków - skleroterapia, ablacja laserowa EVLT, ClariVein. Badania USG Doppler układu tętniczego i żylnego. Piękne i zdrowe nogi zawsze przykuwają uwagę, zwłaszcza latem.
Jednak niedoskonałości, w postaci rozszerzonych naczyń, umiejscowione tuż pod powierzchnią skóry, są częstym powodem dyskomfortu. Chociaż skleroterapia jest bezpieczną metodą leczenia żylaków i rzadko występują po zabiegu niepożądane skutki uboczne, to w przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących zmian w postaci uczulenia czy otarć skóry w obrębie opatrunku należy zgłosić się do lekarza. W przypadku chorób żył mniejszej średnicy nie jest konieczny długotrwały zabieg.
Polega na niebolesnych zastrzykach wykonywanych przy użyciu specjalnego leku – Aethoxysklerolu – który wywołuje kaskadę reakcji, która ostatecznie doprowadza do zarośnięcia i zwłóknienia niepożądanego naczynia krwionośnego. Co warto wiedzieć o skleroterapii żylaków. Cały zabieg trwa około pół godziny i jest nieinwazyjny.
Pokazać cenniki kolejnych zabiegów. Podczas zabiegu do zmienionych chorobowo żył, wstrzykuje się roztwór leku w celu wywołania odczynu zapalnego ściany naczynia. Specjaliści od skleroterapii zapraszają do Kliniki Melitus Warszawa.
Jednak możliwość jej zastosowania zależy od zaawansowania zmian. Zamówienie możesz w każdej chwili anulować. Leczenie najlepiej rozpocząć jak najwcześniej, gdyż mniejsze zmiany łatwiej usunąć. Ponadto skleroterapii nie wykonuje się latem, więc udając się do lekarza, warto zaplanować leczenie na jesień i zimę. Na podstawie dokładnej diagnostyki oraz wywiadu z pacjentem lekarz zaproponuje odpowiednią terapię.
W naszej klinice w Poznaniu wykonujemy skleroterapię, a także laserowe leczenie żylaków. Znakomitą metodą leczenia zmian na kończynach dolnych jest skleroterapia. Centrum Chorób Naczyń i Medycyny Estetycznej – Ars Vena w mieście Poznań.
Ośrodek prócz leczenia żylaków zajmuje się także terapią komórek macierzystych, medycyną estetyczną i leczeniem ran.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.