środa, 3 maja 2017

Kwiat kasztanowca działanie

W kwiatach kasztanowca (ale tylko białych), w korze, niedojrzałych owocach, nasionach, a także w liściach są saponiny triterpenowe, z których najważniejsza jest escyna. Kora kasztanowca jest początkowo szara i gładka, później ciemnieje i pęka, tworząc łuszczące się płytki. Drewno kasztanowca wykorzystuje się rzadko. Surowcem używanym w lecznictwie jest kora z młodych gałązek kasztanowca, która zbierana jest wiosną, a następnie suszona.


W czerwcu zbierane i suszone są kwiaty, jednak najbardziej wartościową częścią tego drzewa są owoce zbierane już w lipcu. Czasami w ziołolecznictwie wykorzystywany jest także liść kasztanowca oraz jego. Niedojrzałe torebki nasienne zbieramy w lipcu, zaś korę z młodych gałązek zawsze wiosną.


Na początku jesieni na drzewach kasztanowca pojawiają się owoce. Dzieci wykorzystują je do prac plastycznych lub do zabawy. Okazuje się, że te brązowe kuleczki oraz większa część drzewa. Kwiaty i kora kasztanowca działają przeciwzapalnie, ściągająco i wzmacniająco na układ krwionośny. Owoce, kwiaty i kora kasztanowca działają przeciwzapalnie, ściągająco i wzmacniająco na układ krwionośny.


Kwiat kasztanowca działanie

Z powodzeniem stosuje się ten surowiec wewnętrznie przy pękających żylakach, guzach krwawniczych odbytnicy, przy sklerozie i reumatyzmie, a także wykrztuśnie w zastarzałych bronchitach i zaflegmieniu płuc u nałogowych palaczy. Zarówno białe kwiaty kasztanowca, jak i jego kora, liście, owoce i nasiona, zawierają wiele cennych składników, a wśród nich flawonoidy, fenolokwasy, saponiny triterpenowe, cukry, skrobię i związki mineralne, które są źródłem zdrowia i urody. Największe stężenie tych składników znajduje się w kwiatach oraz korze kasztanowca. Możesz samodzielnie przygotować herbatę lub nalewkę z kwiatów kasztanowca – pamiętaj jednak, by zbierać produkty o właściwej porze roku i wybierać drzewa, które są stosunkowo daleko od ruchliwych ulic. W naszym kraju kasztanowiec jest przede wszystkim znany jako dekoracyjna roślina parkowa, sadzona zwykle wzdłuż dróg i alei.


Grecji, południowej części Azji, a także z Iranu. Cenne właściwości kasztanowca znajdują się głównie w kwiatach i korze. Z tego też względu wykorzystuje się go bardzo często w ziołolecznictwie. Jakie zastosowanie w medycynie mają kasztany.


Na co pomaga kasztanowiec? Liście składają się z 5-palczastych,. Kwiaty kasztanowca, zebrane we wzniesione prostopadłe kwiatostany, mają barwę białą, a u nasady czerwone plamki. Wyciąg z kasztanowca to jeden z najczęściej stosowanych preparatów medycyny naturalnej. W aptekach można nabyć bez recepty środki z wyciągiem z kasztanowca, które są często zalecane przez lekarzy w przypadku żylaków.


Ekstrakt z owoców kasztanowca zawiera w swoim składzie m. Uznaje się jednak, że najważniejszym ich składnikiem. Europy, Ameryki Północnej oraz Azjiwschodniej. W Polsce wszystkie uprawiane gatunki są introdukowane przez człowieka.


Kwiat kasztanowca działanie

Gatunkiem typowym jest kasztanowiec zwyczajny (Aesculus hippocastanum L.). Zewnętrznie produkt ten stosuje się w postaci okładów, dla wspomagania leczenia oparzeń oraz odmrożeń I stopnia, a także otarć naskórka. Właściwości i zastosowanie owoców kasztanowca.


Owoce kasztanowców to kolczaste torebki zawierające 1-nasion, o średnicy do cm. Okrywa jest zielona, kolczasta, a nasiona kuliste, pokryte błyszczącą brązową skórką, wewnątrz wypełnione białym miąższem. Substancje lecznicze znajdują się w kwiatach kasztana (jednak kwiaty te muszą być białe), w korze, dojrzewających owocach, nasionach oraz liściach. Kasztanowiec zwyczajny (Aesculus hippocastanum L.) pochodzi z wielu części świata m. Wszystkie wyżej wskazane fragmenty kasztanowca zawierają sapoiny triterpenowe (w tym escynę) oraz liczne flawonoidy, kumaryny, garbniki, a także fenolokwasy. Lecznicze działanie kasztanowca.


Kwiat kasztanowca działanie

W medycynie herbata z suszonych liści kasztanowca bywa stosowana jako środek przeciwkaszlowy. Nalewki z kory kasztanowca pomagają w rozwolnieniach i hemoroidach. Wysuszona kora służyła wcześniej jako środek przeciwgorączkowy.


Lekarze zalecają stosowanie wyciągu z kasztanowca zwyczajnego w postaci. Kwitną po rozwoju liści w maju i czerwcu. Działa przeciwżylakowo, łagodzi zaburzenia trawienne, zwalcza cellulit.


Półwysep Bałkański jest ojczyzną kasztanowca. Drzewo to uprawia się od XVI wieku, a do Polski trafiło w XVII wieku, jest. KWIAT KASZTANOWCA Herbatka zioł.


Z kolei wyciągi z owoców kasztanowca, stosowane w postaci okładów, przyspieszą proces gojenia się zmian pourazowych: obrzęków, stłuczeń, zwichnięć i zmiażdżeń, a także łagodnych oparzeń i odmrożeń, gdyż wykazują działanie przeciwzapalne i łagodnie ściągające.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty