piątek, 2 sierpnia 2019

Powikłania po laserowym usuwaniu żylaków

Powikłania po strippingu żyły odpiszczelowej. Czasami po operacji żylaków dochodzi do powierzchownego zakażenia ran, które w większości przypadków nie wymagają specjalnego leczenia. Rzadkim, jednak występującym w kilku procentach, przykrym powikłaniem może być może być uszkodzenie nerwu udowo-goleniowego, fizjologicznie przebiegającego w bliskim sąsiedztwie żyły. Laser może być wykorzystywany zarówno do usuwania żylaków jak i drobnych pajączków - teleangiektazji. Ta metoda usuwania żylaków jest mniej inwazyjna niż tradycyjny zabieg.


Warto jednak mieć na uwadze, że jest to procedura chirurgiczna, a co za tym idzie – mogą pojawić się jakieś komplikacje. Proszę o informacje, jakie mogą wystąpić powikłania po laserowym usunięciu hemoroidów (stopień). W sieci wymieniane są same pozytywy, nikt nie wspomina, co negatywnego może się wydarzyć, jak długo trwa gojenie i kiedy ustępuje ból - wiem, że po zabiegu ból się pojawia.


Jakie jest prawdopodobieństwo nawrotu choroby po laserze. Czy jeśli gumkowanie mi nie pomogło, to jest. Po tym czasie chirurg zmienia opatrunek, usuwa szwy, jeśli były założone, bądź jeśli to konieczne nakłuwa naczynia wypełnione zakrzepłą krwią, podobnie jak to opisano w metodzie skleroterapii.


Hospitalizacja po operacji laserowej często trwa nie dłużej niż kilka godzin. Czy to normalne, że dni po zabiebu laserowego usuwania żylaków noga ciągle boli tak, że aż trudno jest spać? Są to najczęściej następstwa uzupełniającej zabieg skleroterapii. Po zabiegu usunięcia żylaków metodą laserową powikłania występują jednak sporadycznie.


Możliwe powikłania po zabiegu. Jak jednak w przypadku każdej dowolnej procedury zabiegowej, również w przypadku omawianego zabiegu. Leczenie żylaków laserem jest mniej inwazyjne niż usuwanie żylaków metodą klasyczną.


Istota leczenia jest taka sama w obu metodach: wyłączenie z krwioobiegu niewydolnej żyły odpiszczelowej. Jednak w przypadku laserowych operacji żylaków bolesny zabieg chirurgicznego usunięcia żyły odpiszczelowej (metoda klasyczna) został zastąpiony jej zamknięciem za pomocą lasera i. Metod usuwania żylaków jest wiele, a od niedawna jest jeszcze jedna – metoda EVLT. Laserowe usuwanie żylaków - zamykanie chorej żyły. Jej istotą jest wyłączenie z krwiobiegu żyły, w której krew cofa się i zalega, powodując tworzenie żylaków.


Usuwa się więc nie tylko same żylaki, ale też przyczynę ich. Nie powinno nic boleć, a zabieg zniesie Pani bez problemów. Chodzić praktycznie można już zaraz po zabiegu, jeśli zabieg oczywiście będzie wykonany w znieczuleniu miejscowym. Lekarz wykonujący zabiegi usuwania żylaków laserem.


Skutki uboczne leczenia żylaków metodą laserową. Jest to metoda dosyć bezpieczna, ale tak jak po każdym zabiegu, mogą wystąpić powikłania. Występują one znacznie rzadziej niż po zabiegach klasycznych i dotyczą mniej niż operowanych. Najczęściej są to przemijające przebarwienia i niewielkie krwiaki podskórne. Czy laseroterapia w laserowym leczeniu żylaków boli?


Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa żadnego bólu. Może czuć natomiast delikatne szczypanie w momencie wydzielania wiązek światła oraz ukłucie w momencie podawania znieczulenia miejscowego. Mechaniczne usuwanie naczyń wiąże się z możliwością uszkodzenia gałęzi nerwów skórnych, co prowadzi do przejściowych lub stałych zaburzeń czucia na pewnych obszarach kończyny. W miejscach nacięć skóry pozostają niewielkie blizny.


Nie można też zapomnieć o potencjalnych powikłaniach znieczulenia. Zapytaj lekarzy, pytaj pacjentów takich samych jak Ty. Po operacji żylaków mogą być obecne duże wybroczyny krwawe (nie wiem, jednak jak duże są u Pani) - w celu przyspieszenia ich wchłaniania się, można stosowac maść heparynową. Ważne jest, by po zabiegu unikać długotrwałego przebywania w pozycji stojącej - trzeba w miarę możliwości zmieniać pozycję, uginać nogi, chodzić. Zalety zabiegu, w postaci wysokiej skuteczności, małego urazu operacyjnego i ograniczenia dolegliwości bólowych spowodowały, że w wielu ośrodkach operujących żylaki kończyn dolnych na świecie stosuje się obecnie metodę laserową.


Bezpośrednio po zabiegu nie można zdejmować uciskowej opaski. W przypadku silnego bólu czy obrzęku na nodze, należy skontaktować się z lekarzem. Gdy wykonywane jest laserowe usuwanie żylaków powikłania zdarzają się dość rzadko. Zwykle są to zakażenia poddawanych zabiegowi tkanek, zakrzepowe zapalenia żył i krwawienia.


Nic więc dziwnego, że tam, gdzie zastosowanie znajduje laserowe usuwanie żylaków zalecenia po zabiegu mają szczególnie duże znaczenie. Operacja laserowego usuwania żylaków trwa około minut i jest wykonywana w sedacji anestezjologicznej i znieczuleniu miejscowym, co umożliwia powrót do domu bezpośrednio. Jestem miesiąc po operacji żylaków kończyny dolnej, prawej. Od tygodni cierpię z powodu silnych bólów tejże nogi, byłam u kontroli w szpitalu , w którym mnie operowano, mówiłam o silnych bólach, lekarz stwierdził, że tak musi być i że jak boli to tabletka przeciwbólowa tyle z porady. Miałam usuwanie żylaków na nogach laserem w Prywatne centrum.


Nie jestem po zabiegu laserowym u dr Konczalskiego z prostego powodu - brak środków. Zawsze mogą być nawroty po każdej operacji, a laser to już poważniejsza interwencja i mogą być powikłania (zakrzepica żył głębokich). Po zabiegu laserem Fotona Spectro SP pacjent może wstać i wrócić do normalnego funkcjonowania.


Nie jest wymagana hospitalizacja, a do pracy można wrócić nawet następnego dnia po zabiegu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty