piątek, 9 sierpnia 2019

Kasztany właściwości

Skąd wziął się mit, że należy mieć w domu jak najwięcej kasztanów? Zofia Telesińska, radiestetka i szef Polskiego Towarzystwa Psychotronicznego. Dlaczego zbieramy kasztany? Po pierwsze, kasztany są po prostu ładne i przyjemne w dotyku. Po drugie, każdy z nas pamięta i pewnie pozytywnie wspomina zbieranie kasztanów oraz żołędzi na potrzeby szkolnych zajęć z plastyki.


Do tej pory to stały zwyczaj w szkołach i przedszkolach.

Castanea sativa), z którego pozyskuje się owoce nadające się do spożycia, również nazywane kasztanami. To także skuteczny lek na problemy ukłądu krwionośnego. Wzmacnia naczynia krwionośne, łagodzi zaburzenia trawienia, leczy krwiaki i odmrożenia,.


Nie każdy wie, że kasztany mają zdolność pochłaniania promieniowania. Owoce kasztanowca wykazują też właściwości lecznicze i kosmetyczne. Poznaj zastosowanie lecznicze kasztanów i dowiedz się, czy kasztany trzymane w domu odpędzają złą energię czy szkodzą.


Na początku jesieni na drzewach kasztanowca pojawiają się owoce. Dzieci wykorzystują je do prac plastycznych lub do zabawy. Na Zachodzie funkcjonuje mit kasztanów odstraszających pająki.

Okazuje się, że te brązowe kuleczki oraz większa część drzewa. Podobno trzeba rozłożyć je wokół pokoju lub domu, a wielonożni goście nie zaszczycą nas swoją obecnością. Nie wiadomo, czemu miałoby się tak dziać, ponieważ kasztany zdają się nie mieć właściwości antypająkowych. Jakie zastosowanie w medycynie mają kasztany Wszyscy wiedzą, że najlepsze kasztany są na Placu Pigalle w Paryżu, ale te zbierane pod polskimi kasztanowcami zwyczajnymi nie są wcale gorsze. To tylko niektóre z wielu właściwości, które posiadają kasztany.


Sprawdź, jakie jeszcze mają zastosowanie. Drzewo kwitnie od kwietnia do maja. Z zapylonych kwiatów rozwijają się kuliste, pokryte kolcami zielone torebki nasienne, zawierające lśniące brązowe nasiona (kasztany) z jasną plamą.


Czytając ten artykuł dowiesz się jakie choroby można wyleczyć za pomocą. Wydawałoby się, że kasztany są tak popularne w Polsce, że tu mają swoje korzenie, jednak drzewo to pochodzi z Grecji, południowej części Azji mniejszej oraz Iranu. Do Polski dotarło dopiero w XVI wieku i uprawiane jest jako drzewo ozdobne. Przetworzone kasztany (nalewki, kremy, susz) są o wiele bezpieczniejsze, ponieważ zawierają w sobie cenny składnik zwany escyną, która uszczelnia naczynia krwionośne i zmniejsza obrzęki.


Wyciągi z kasztanowca są idealne przy leczeniu urazów: zakrzepowe zapalenie żył, obrzęki nóg, żylaki oraz w leczeniu stanów zapalnych układu pokarmowego. Jadalne kasztany rosną w basenie Morza Śródziemnego, Azji Mniejszej oraz na Kaukazie. W Polsce drzewo występuje głównie na Pomorzu Zachodnim i na Dolnym Śląsku.


Orzechy dojrzewają w październiku i listopadzie. Jego właściwości są szerokie. Potwierdzono jego skuteczność w leczeniu stanów zapalnych naczyń krwionośnych, a także żylaków (podudzi oraz odbytu).

Co ciekawe zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych, wzmacnia je, a nawet wpływa na przywrócenie ich elastyczności. Uznawali oni je za pożywienie wpływające korzystnie na kondycję fizyczną. Dzięki sporej zawartości potasu kasztany usprawniają funkcjonowanie naszego organizmu, a w tym regulują przemianę materii. Jest jednym z nielicznych drzew pochodzących z obszaru śródziemnomorskiego, mogących w naszym klimacie rosnąć w gruncie. Zobacz jak wygląda uprawa kasztana jadalnego w Polsce, dowiedz się jakie ma on właściwości i wartości odżywcze oraz poznaj najlepsze przepisy na wykorzystanie jego owców.


Kasztan jadalny należy do rodziny bukowatych. Dzięki dużym zawartościom potasu i fosforu wprowadzenie do codziennej diety jadalnych kasztanów usprawnia pracę naszego organizmu, oraz reguluje metabolizm. Kwiaty, kora i owoce kasztanowca posiadają cenne właściwości lecznicze i są stosowane do produkcji rozmaitych leków, związanych z niewydolnością krążenia, żylakami, oparzeniami, stanami zapalnymi żołądka i jelit, artretyzmem, hemoroidami itp. Wykazują też właściwości lecznicze i kosmetyczne. Nie wiecie co dobre W Monachium na rynku zawsze dalo sie kupic kasztany pieczone ,,MARONI,, tu te z krajowe sa nie tylko male ale jakies wysuszone.


We właściwości zdrowotne kasztanów wierzy bardzo wiele osób. Niektórzy – w tym część radiestetów – przekonują, że kasztany to pewnego rodzaju naturalne odpromienniki, które tylko przez to, że są obecne w danym miejscu, pochłaniają promieniowanie elektromagnetyczne, emitowane na przykład przez sprzęty rtv, komputery (stacjonarne i laptopy) czy telefony komórkowe. Mało kto wie, że w kwiatach i korze kasztana znajduje się wiele wartościowych substancji, dzięki czemu jest on wykorzystywany w produkcji środków.


Ich niezwykłe właściwości lecznicze w średniowieczu wykorzystywali mnisi. Właściwości lecznicze kasztanów. Działa przeciwobrzękowo, przeciwzakrzepowo i wzmacniająco na ściany naczyń krwionośnych.


Wyciągi z nasion kasztanowca mają zastosowanie w leczeniu żylaków, hemoroidów, zakrzepów, zapalenia żył. Posiadają bowiem cenny składnik chemiczny - escynę. Stosowana zewnętrznie uszczelnia ściany naczyń krwionośnych i zmniejsza obrzęki (szczególnie przy skręconych kostkach). Marony, czyli kasztany jadalne, nie są już zarezerwowane dla tych, którzy wybierają się jesienią na zachód Europy i korzystają z kasztanowych przysmaków serwowanych przez ulicznych sprzedawców.


Obecnie można je kupić pod wieloma postaciami, a także przyrządzić samemu w domu. Wymagają naprawdę niewiele pracy, a efekt… Sami zobaczcie! Dla większości osób są to piękne drzewa spotykane w parkach czy przy ulicach, kwitnące na wiosnę oraz dające jesienią charakterystyczne, brązowe owoce, w kolczastej skorupce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty