wtorek, 20 czerwca 2017

Kwiat kasztanowca herbata

W kwiatach kasztanowca (ale tylko białych), w korze, niedojrzałych owocach, nasionach, a także w liściach są saponiny triterpenowe, z których najważniejsza jest escyna. Kwitną po rozwoju liści w maju i czerwcu. Leczniczym surowcem kasztanowca są kasztany, a także okazałe kwiaty stojące na drzewie, oraz kora. Kwiaty kasztanowca zawierają leukocyjanidynę, garbniki, kumaryny, saponiny, gwaninę i szereg innych zdrowotnych substancji.


Możesz samodzielnie przygotować herbatę lub nalewkę z kwiatów kasztanowca – pamiętaj jednak, by zbierać produkty o właściwej porze roku i wybierać drzewa, które są stosunkowo daleko od ruchliwych ulic. Europy, Ameryki Północnej oraz Azjiwschodniej.

W Polsce wszystkie uprawiane gatunki są introdukowane przez człowieka. Gatunkiem typowym jest kasztanowiec zwyczajny (Aesculus hippocastanum L.). KWIAT KASZTANOWCA Hippocastani flos Dostępne opakowania: 50g. Kwiaty, kora i owoce kasztanowca posiadają cenne właściwości lecznicze i są stosowane do produkcji rozmaitych leków, związanych z niewydolnością krążenia, żylakami, oparzeniami, stanami zapalnymi żołądka i jelit, artretyzmem, hemoroidami itp. Kiedy zbierać kwiaty kasztanowca?


Pytania do lekarzy Fora i grupy wsparcia Znajdź lekarza. Herbata Lubelska wieloowocowa. Zawierają głównie flawonoidy (bioflawonoidy o aktywności witaminy P), zmniejszające przepuszczalność oraz kruchość naczyń włosowatych.


Znajdują zastosowanie w leczeniu stanów zapalnych żył.

Już teraz można zasuszyć kwiaty, aby zimą stosować je w postaci herbatki, która łagodzi bóle reumatyczne, kaszel i biegunkę. Zapobiega zbyt obfitym miesiączkom. Kwiat z kasztanowca Zioła i herbaty lecznicze - porównanie cen w sklepach internetowych. Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjali.


Substancje lecznicze znajdują się w kwiatach kasztana (jednak kwiaty te muszą być białe), w korze, dojrzewających owocach, nasionach oraz liściach. Wszystkie wyżej wskazane fragmenty kasztanowca zawierają sapoiny triterpenowe (w tym escynę) oraz liczne flawonoidy, kumaryny, garbniki, a także fenolokwasy. Surowcem używanym w lecznictwie jest kora z młodych gałązek kasztanowca, która zbierana jest wiosną, a następnie suszona.


W czerwcu zbierane i suszone są kwiaty, jednak najbardziej wartościową częścią tego drzewa są owoce zbierane już w lipcu. Czasami w ziołolecznictwie wykorzystywany jest także liść kasztanowca oraz jego. Kwiaty zasuszyłam i zrobiłam macerat winny na winie z czarnej porzeczki.


Kwiaty mają w swoim składzie głównie flawonoidy, troszkę garbników i trochę escyny. W poprzednim poście wyjaśniałam różnicę pomiędzy escyną a eskuliną. Najważniejszym flawonoidem występującym w kwiatach kasztanowca jest kwercetyna. W medycynie herbata z suszonych liści kasztanowca bywa stosowana jako środek przeciwkaszlowy.


Nalewki z kory kasztanowca pomagają w rozwolnieniach i hemoroidach. Wysuszona kora służyła wcześniej jako środek przeciwgorączkowy. Lekarze zalecają stosowanie wyciągu z kasztanowca zwyczajnego w postaci drażetek lub kropli w zapaleniu.


Dzisiaj o herbacie kwiat, rozwijająca się herbata artystyczna.

Jej historia ginie w pomroce chińskich dziejów. Podejrzewa się, że jest znana już od bardzo dawna i traktowana była jako. Przede wszystkim należą do nich saponiny triterpenowe, a wśród nich escyna. Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! Kwiat kasztanowca zawiera w swoim składzie także flawonoidy, fenolokwasy i garbniki.


Kwiaty, nasiona i kora kasztanowca działają przeciwbólowo. W Polsce jest uprawiany jako drzewo ozdobne od XVI wieku. Wyciągi z kwiatów i kory kasztanowca są stosowane przy. Zarówno białe kwiaty kasztanowca, jak i jego kora, liście, owoce i nasiona, zawierają wiele cennych składników, a wśród nich flawonoidy, fenolokwasy, saponiny triterpenowe, cukry, skrobię i związki mineralne, które są źródłem zdrowia i urody.


Największe stężenie tych składników znajduje się w kwiatach oraz korze kasztanowca. Kasztanowiec pochodzi z Azji Mniejszej. Zewnętrznie produkt ten stosuje się w postaci okładów, dla wspomagania leczenia oparzeń oraz odmrożeń I stopnia, a także otarć naskórka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty