czwartek, 29 października 2015

Właściwości kasztanów

Kasztany i ich właściwości zdrowotne są powszechnie znane, ale nie zawsze rozsądnie wykorzystywane. Skąd wziął się mit, że należy mieć w domu jak najwięcej kasztanów? Zofia Telesińska, radiestetka i szef Polskiego Towarzystwa Psychotronicznego. To także skuteczny lek na problemy ukłądu krwionośnego.


Wzmacnia naczynia krwionośne, łagodzi zaburzenia trawienia, leczy krwiaki i odmrożenia, działa przeciw obrzękom i żylakom, a ponadto zwalcza cellulit.

Wyciągi wodne i alkoholowe stosowane są przy hemoroidach i żylakach, zaburzeniach krążenia krwi, zapaleniu żył. Wyciągi z kasztanów są używane również do produkcji kremów, maseczek kosmetycznych, szamponów i odżywek do włosów. Na początku jesieni na drzewach kasztanowca pojawiają się owoce. Dzieci wykorzystują je do prac plastycznych lub do zabawy.


Właściwości lecznicze i zastosowanie kasztanów. Okazuje się, że te brązowe kuleczki oraz większa część drzewa. Kasztany to jednak nie tylko atrakcyjna dekoracja czy naturalny odpromiennik, ale też owoc o licznych właściwościach leczniczych.

Umiejętnie wykorzystywany, działa przeciwobrzękowo, przeciwzakrzepowo i wzmacniająco na ściany naczyń krwionośnych. Dlaczego zbieramy kasztany? Po pierwsze, kasztany są po prostu ładne i przyjemne w dotyku. Kasztany pasują do jesiennych ozdób, którymi dekorujemy mieszkania o tej porze roku.


Po drugie, każdy z nas pamięta i pewnie pozytywnie wspomina zbieranie kasztanów oraz żołędzi na potrzeby szkolnych zajęć z plastyki. Do tej pory to stały zwyczaj w szkołach i przedszkolach. Jego właściwości są szerokie. Potwierdzono jego skuteczność w leczeniu stanów zapalnych naczyń krwionośnych, a także żylaków (podudzi oraz odbytu). Co ciekawe zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych, wzmacnia je, a nawet wpływa na przywrócenie ich elastyczności.


Kasztany umieszczamy pod łóżkiem, w miejscu pracy, pokoju dziecięcym(uwaga na małe dzieci aby nie połknęły!). Działanie ochronne kasztanów to m-ce. Ale najważniejszym atutem owoców kasztanowca są jego właściwości lecznicze.


Bardzo przystępnie opisane i zobrazowane na blogu, który odkryłam rok temu. Właściwości przeciwzapalne kasztanowca, przeciwbakteryjne, usprawniające przepływ krwi i łagodnie ściągające są bardzo pomocne w leczeniu odmrożeń, oparzeń i innych uszkodzeń skóry, a także siniaków czy zapalenia ścięgien. Nalewka z kasztanów przepis.


Utłucz kilkanaście dojrzałych kasztanów, zalej szklanką.

Osiągający metrów wysokości kasztanowiec zwyczajny jest okazałym, rozłożystym drzewem o sklepionej koronie. Już na jesieni na gałęziach pojawiają się grube, lepkie pąki, z których wiosną rozwijają się liście o długości do 20cm. Drzewo kwitnie od kwietnia do maja. Z zapylonych kwiatów rozwijają się kuliste, pokryte kolcami zielone torebki nasienne, zawierające.


Rzadko jednak sobie sprawę z tego, że kasztanowiec ma właściwości lecznicze i jest stosowany również w kosmetyce. Pomaga ona także w rozwolnieniach oraz hemoroidach. Wykazują też właściwości lecznicze i kosmetyczne. Poznaj zastosowanie lecznicze kasztanów i dowiedz się, czy kasztany trzymane w domu odpędzają złą energię. Doskonały zamiennik mąki pszennej perfekcyjnie spełniający swoje zadanie w kuchni to właśnie mąka z kasztanów jadalnych.


Właściwości tego produktu doceniają dietetycy, gastrolodzy i alergolodzy na całym świecie polecając swoim pacjentom wybranie tego produktu, jako jednego z najlepszych i godnych uwagi. Miód z kasztanów jest powszechnie stosowany w kuchni. Jednak w procesie przygotowania nie powinien być ogrzany powyżej ° miodu, ponieważ miodu użyteczne właściwości mogą zostać utracone. Kasztany jadalne znane są ze swoich właściwości kulinarnych oraz prozdrowotnych.


Zawierają specyficzny kompleks węglowodanów i błonnika, który nadaje im specyficznej struktury mogącej zastępować produkty zbożowe. Przygotowanie nalewki: Kasztany suszone lub świeże rozdrobnij, kwiaty rozkrusz. Następnie przełóż całość do słoja i zalej alkoholem.


Całą mieszankę odstaw na 10–dni, w międzyczasie potrząsaj słojem kilkakrotnie. Maść z kasztanowca – właściwości i zastosowanie. Podziel się ze znajomymi.


Wyciąg z tej rośliny działa przeciwzapalnie, przeciwzakrzepowo i wzmacniająco na żyły, dlatego nadaje się również do.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty