wtorek, 27 października 2015

Usunięcie żylaków

Metody usuwania żylaków. Chirurdzy zwykle wybierają jedną z czterech metod operacyjnych. Ich celem jest usunięcie całych żylaków. Różnice polegają tutaj na użyciu innych narzędzi lub innej technice wykonania zabiegu.


Przewlekła niewydolność żylna (PNŻ) jest chorobą przejawiającą się w kilku postaciach: zmęczenia kończyn dolnych, obrzęku i bólu nóg, owrzodzeń podudzi, żylaków oraz pajączków żylnych.

Usuwanie i leczenie żylaków. Istnieją dwie najpopularniejsze metody usuwania żylaków: leczenie chirurgiczne lub zabieg ostrzykiwania. Usunięcie żylaków kończyny dolnej. Chirurgiczne usunięcie żylaków kończyn dolnych jest podstawową i najbardziej skuteczną metodą leczniczą.


Obejmuje wycięcie żyły odpiszczelowej. Chirurg dokonuje cięcia ( długości około 7cm ) poniżej więzadła pachwinowego, podwiązuje żyłę odpiszczelową i ostrożnie ją. Postępowanie po operacji żylaków zależy od rodzaju wykonanego zabiegu.


Z reguły zaleca się stosowanie terapii kompresyjnej (odpowiednio dobrane pończochy uciskowe lub bandaże) oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych w odniesieniu do czynników ryzyka żylnej choroby zatorowo-zakrzepowej oraz leków przeciwbólowych.

Mianem żylaków określane są nieprawidłowo poszerzone naczynia żylne. U ludzi wyróżnia się wiele różnych rodzaj żylaków, jako ich przykłady można podać żylaki powrózka nasiennego, żylaki przełyku czy żylaki kończyn dolnych. Ostatnie z wymienionych są niestety coraz częstszym problemem w populacji ludzkiej.


Wspomniana wcześniej żyła odpiszczelowa, gdy ma niesprawne zastawki przestaje spełniać swoją funkcję. Jedyną metodą pozbycia się żylaków staje się wycięcie tej żyły i usunięcie jej poszerzonych drobnych dopływów, czyli żylaków. Podstawą nowoczesnego leczenia żylaków kończyn dolnych jest odpowiednie rozpoznanie zaawansowania choroby oraz zastosowanie najmniej inwazyjnej, a jednocześnie najskuteczniejszej metody leczenia. Lekaż po badaniu doplerowskim stwierdził że żyła jest niedrożna (żylaki dość widoczne, nieestetyczne wystające i bolesne, wciąż się powiększają) i należy ją usunąć. Planuję zajść w ciążę i zastanawiam się jak długo po operacji.


Teraz żylaki można usunąć podczas krótkiego zabiegu laserowego i nazajutrz wrócić do pracy! A do niedawna jeszcze jedyną metodą pozbycia się dużych żylaków była operacja, związana potem z długą rekonwalescencją. Dowiedz się, jak wygląda laserowe usuwanie żylaków.


Operacja usunięcia żylaków kończyn dolnych. Cena od 8zł Zapytaj o raty. Leczenie i usuwanie żylaków kończyn dolnych. Obecnie tamtych metod –streepingu i kriostreepingu i klasycznej flebektomi oraz podwiązania perforatorów w ogóle nie stosujemy. Jest to mało inwazyjna, mechaniczno-chemiczna, nietermiczna ablacja, powodująca kompletne zamknięcie żylaków w całej części kończyny dolnej.


Wielu chorych ma wątpliwości czy operacyjne usunięcie żylaków nie pogorszy ukrwienia kończyn.

Należy jeszcze przypomnieć, że koniecznie po miesiącach trzeba przyjść na wizytę kontrolną i rozpocząć korektę ewentualnie pozostałych drobnych żylaków czy pajączków za pomocą skleroterapii. Miniflebektomia – usunięcie żylaków za pomocą specjalnych haczyków chirurgicznych poprzez kilkumilimetrowe nacięcia skóry co pozwala na uzyskanie bardzo dobrego efektu kosmetycznego przez co operacja na żylakach jest mniej inwazyjna, a rany szybciej się goją. To jedyny zabieg, w którym nie ma ograniczeń co do wielkości żył, jakie można usunąć. Klasyczny zabieg operacyjny polega na usunięciu niewydolnej żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej, a następnie żylaków, oraz zlokalizowaniu perforatorów i przerwaniu ich ciągłości.


Poprawia dynamikę układu żylnego, a funkcję usuniętych żył przejmują żyły głębokie. Zabieg wykonywany jest przez doświadczony zespół operacyjny pod opieką anestezjologa. Wielu osobom pomaga zwyczajnie stosowanie naturalnej l-argininy, która zamienia się w organiźmie w życiodajny tlenek azotu, a ten z kolei potrafi odwrócić skutki chorób układu krążenia, a nawet jest w stanie zapobiec atakom serca i. Wczoraj miałam usuwaną żyłę odpiszczelową prawą i usunięte żylaki prawej kończyny dolnej.


Zabieg przeprowadzony był w narkozie, jednak już po południu byłam w domu. Mam kilka (chyba) szwów w pachwinie zasłoniętych opatrunkiem i cztery cięcia z pojedynczymi szwami trzy na udzie i jedno na łydce. Witam, wg pewnych lekarzy chirurgów zabieg usuwania żylaków laserem nie jest refundowany i nigdzie w Polsce się nie zrobi, ale to NIEprawda! Moja mama jest tego najlepszym przykładem, dwa tygodnie temu miała robione usuwane żylaki laserem (miały być trzy cięcia i wycinanie - a nie było żadnego dzięki lekarzowi). Należy pamiętać, że żylaki kończyn dolnych (przewlekła niewydolność żylna) są poważną chorobą, która nieleczona prowadzić może do wielu powikłań, takich jak zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych lub głębokich, zator tętnicy płucnej, zespół pozakrzepowy oraz owrzodzenie żylakowe podudzia.


Po operacji pacjent może odczuwać skutki uboczne, a także powikłania. Nie zawsze powstają i nie wszystkie, wszystko zależy od ludzkiego ciała i etapu żylaków, ale powinieneś się. Porozmawiaj o aktualnych problemach i radościach mieszkańców Trójmiasta. Zdrowie - Forum Gdańsk, Gdynia, Sopot. Jednak podstawową sprawą jest usunięcie źródła refluksu żylnego.


Jeśli usuniemy żylaki, mając niewydolną żyłę odpiszczelową,lub odstrzałkową,to efekt będzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty