Zaburzenie równowagi pomiędzy zapotrzebowaniem a możliwością ich dostarczenia, pomimo wykorzystania. Innymi słowy są to objawy spowodowane zaburzeniem stosunku pomiędzy zapotrzebowaniem serca na tlen a jego zaopatrzeniem w ten życiodajny pierwiastek. W ich ścianie odkładają się tzw.
Choroba wieńcowa (niedokrwienna serca) - przyczyny. Tlen jest niezbędnym elementem do prawidłowej pracy serca.
Ból, który towarzyszy chorobie wieńcowej nazywany jest dusznicą bolesną lub angina pectoris. Do przyczyn pierwotnych należą zmiany w tętnicach wieńcowych, które upośledzają przepływ krwi i tym samym dostawę tlenu do komórek mięśnia sercowego. Powoduje to upośledzenie codziennej aktywności chorego. Krew doprowadzana jest do serca siecią tętnic, oplatających je niczym wieniec (stąd nazwa naczynia wieńcowe). Spowodowana jest zmianami morfologicznymi w naczyniach wieńcowych lub naczyniach ich odgałęzień.
Wywoływany jest najczęściej przez wysiłek fizyczny i stres. Jeśli po chwili spoczynku ból nie ustępuje należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, gdyż istnieje.
Każdy ze stanów określonych w I21-Ii I24. Stan ten spowodowany jest przez zwężenie tętnic wieńcowych. Krew napływająca do serca przez tętnice wieńcowe jest jedynym dostawcą tlenu i substancji odżywczych.
W niewydolności wieńcowej początkowo pojawia się ból zwany dusznicą. Potocznie choroba niedokrwienna serca jest utożsamiana z chorobą wieńcową, ponieważ choroba wieńcowa w ponad procent przypadków jest przyczyną niedotlenienia mięśnia sercowego. Niedokrwienie serca jest wynikiem niedostatecznego dostarczania tlenu i substancji odżywczych w stosunku do zapotrzebowania serca wynikającego z obciążenia pracą. Objawy niedotlenienia serca to m. Zabieg operacyjny stosuje się u osób w zaawansowanym stadium choroby wieńcowej. Operacja polega na wszczepieniu by-passów (specjalnych rurek lub fragmentów naczyń krwionośnych), żeby skierować przez nie przepływ krwi.
Niedostarczenie sercu odpowiedniej ilości tlenu oraz substancji odżywczych może być bardzo niebezpieczne. Rozwijająca się w ten sposób choroba niedokrwienna serca niejednokrotnie prowadzi do zawału. W celu potwierdzenia kardiolodzy wykonują próbę. Przykłady użycia - choroba niedokrwienna serca po angielsku. Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne.
Choroby układu krążenia – schorzenia narządów i tkanek układu krążenia, w szczególności serca, tętnic i żył, nazywane również chorobami układu sercowo-naczyniowego. Historycznie ich rozpoznawaniem i leczeniem zajmowała się interna.
Obecnie są domeną kardiologii, natomiast leczeniem operacyjnym zajmują się chirurgia naczyniowa, kardiologia inwazyjna oraz kardiochirurgia. Istnieją dwa podstawowe sposoby leczenia choroby wieńcowej: podanie leków lub wykonanie operacji, której celem jest przywrócenie prawidłowego krążenia. Ponadto należy odpowiednio leczyć choroby współistniejące, np.
Najczęstszą przyczyną powstania choroby niedokrwiennej serca jest miażdżyca (powoduje silne zwężenie światła naczynia wieńcowego) wymienia się także różnego rodzaju zmiany w tętnicach wieńcowych powstałe np. Lista lekarzy leczących choroba niedokrwienna serca w Katowicach. Sprawdź opinie pacjentów, adresy i bezpłatnie umów się na wizytę! Zdarza się, że nie daje żadnych wyraźnych objawów, a pierwszy atak przy braku odpowiedniej reanimacji może zakończyć się nawet zgonem.
W chwili obecnej przy takim schorzeniu jak choroba niedokrwienna serca leczenie ma być wielotorowe. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z głónego elementu. Najważniejsza jest zmiana stylu życia!
Należy prawidłowo się odżywiać i, o ile to możliwe, utrzymywać wagę ciała w prawidłowych granicach. Bezwzględnie należy zaprzestać palenia papierosów czy fajki. Dotyczy to również członków rodziny! Klinicznym wyrazem tego schorzenia to choroba wieńcowa (niewydolność wieńcowa) – dusznica bolesna – zawał mięśnia sercowego. Zazwyczaj cierpią na nią osoby po 45.
Czynnikiem przyczyniającym się do powstania choroby jest niewłaściwy tryb życia. Czym jest choroba niedokrwienna serca? Najczęściej występuje u osób, które mają nieprawidłowo kontrolowane czynniki ryzyka rozwoju choroby wieńcowej.
Jakie są jej przyczyny, jak można jej zapobiegać i kto jest na nią najbardziej narażony? Jest to nieprawidłowe podejście do zagadnienia i.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.