piątek, 28 grudnia 2018

Kora kasztanowca

W kwiatach kasztanowca (ale tylko białych), w korze, niedojrzałych owocach, nasionach, a także w liściach są saponiny triterpenowe, z których najważniejsza jest escyna. Owoce, kwiaty i kora kasztanowca działają przeciwzapalnie, ściągająco i wzmacniająco na układ krwionośny. Z powodzeniem stosuje się ten surowiec wewnętrznie przy pękających żylakach, guzach krwawniczych odbytnicy, przy sklerozie i reumatyzmie, a także wykrztuśnie w zastarzałych bronchitach i zaflegmieniu płuc u nałogowych palaczy. Kup kora kasztanowca na Allegro - Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Kora kasztanowca - ulotka Dowiedz się jak stosować Kora kasztanowca i jakie jest zalecane dawkowanie.


Na stronie wskazania, skła zamienniki bez recepty oraz opinie pacjentów (forum użytkowników). Zobacz opis i cenę produktu, skorzystaj z dostępnych rabatów i niskich cen apteki online! Nalewki z kory kasztanowca pomagają w rozwolnieniach i hemoroidach.


Wysuszona kora służyła wcześniej jako środek przeciwgorączkowy. Lekarze zalecają stosowanie wyciągu z kasztanowca zwyczajnego w postaci drażetek lub kropli w zapaleniu żył, żylakach, w celu zapobiegania zakrzepicy, w zaburzeniach krążenia krwi, w niektórych. Liście naprzeciwległe, złożone, dłoniastopierzaste 5-listkowe, ogonek zgrubiały u nasady. Na drzewach tych występują częściej zrakowacenia, kora jest dłużej gładka niż u kasztanowca pospolitego i później też mniej nieregularnie podzielona. Z kolei kora jest pozyskiwana wiosną z młodych gałązek.


Kora kasztanowca

Jeśli chcesz samodzielnie zrobić sobie zapas kory kasztanowca, to ściągnij korę z młodych gałązek, ja robię to używając obieraka do jarzyn. Susz w piekarniku, w temperaturze st. C lub w przewiewie, w cieniu. Przydarzył mi się ostatnio przekrwiony obrzęk koło kostki, robiłam więc okłady z kory na zmianę z. Zielone zabarwienie nadają korze porosty.


Ma krótki i gruby pień, rozwidlający się na kilka grubych konarów. Kora szarobrązowa, tafelkowato spękana. Korona wielka, gęsto ulistniona. Kwiaty i kora kasztanowca działają przeciwzapalnie, ściągająco i wzmacniająco na układ krwionośny.


Uszczelniają naczynia krwionośne, działają przeciwzapalnie i wzmacniająco. Owoce kasztanowca są wykorzystywane do produkcji klejów oraz wielu środków chemicznych, wszystko dzięki zawartości saponin. Maść z kasztanowca łączy się często z rutyną lub z wyciągami z innych ziół, aby wzmocnić jej działanie. Wybierając odpowiedni produkt, warto zwrócić uwagę na to, jakie dodatki zawiera i czy wyciąg jest standaryzowany na zawartość escyny. Kasztany to pokarm wielu zwierząt.


Już Hildegarda z Bingen w czasach średniowiecznych wskazywała na dobroczynny wpływ całego kasztanowca na zdrowie ludzkie. Działanie preparatów przygotowanych z uczuciem kasztanowca ujawnia się przede wszystkim we wpływie na naczynia krwionośne, których ściany roślina wzmacnia, usztywnia i poprawia ich napięcie. DZIAŁANIE Wszystkie surowce zielarskie pozyskiwane z kasztanowca wykazują szczególnie pozytywny wpływ na stan naczyń krwionośnych.


Kora kasztanowca

Substancje zawarte w korze, kwiatach i owocach tego drzewa wzmacniają ścianki. Kwiaty, kora i owoce kasztanowca zwyczajnego posiadają cenne właściwości lecznicze i są stosowane do produkcji rozmaitych leków, w tym wyksztuśnych, związanych z niewydolnością krążenia, żylakami, oparzeniami, stanami zapalnymi żołądka i jelit, reumatyzmem, artretyzmem hemoroidami itp. Kwiaty kasztanowca zrywa się w pełni rozkwitu drzew, nasiona (kasztany) jesienią, w momencie, gdy wypadają już z torebek nasiennych.


Drewno kasztanowców nie przedstawia. Niedojrzałe torebki nasienne zbieramy w lipcu, zaś korę z młodych gałązek zawsze wiosną. W nieżytach przewodu pokarmowego, wrzodach jelita grubego oraz biegunkach warto zastosować wyciąg z kory kasztanowca. Zarówno białe kwiaty kasztanowca, jak i jego kora, liście, owoce i nasiona, zawierają wiele cennych składników, a wśród nich flawonoidy, fenolokwasy, saponiny triterpenowe, cukry, skrobię i związki mineralne, które są źródłem zdrowia i urody. Największe stężenie tych składników znajduje się w kwiatach oraz korze kasztanowca.


Nie owoce kasztanowca, ale jego kwiaty i kora są najbardziej cenione przez przemysł farmaceutyczny, bo w nich właśnie jest najwyższe stężenie wartościowych związków aktywnych. Sprawdź, na co pomaga wyciąg z kasztanowca. Surowcem używanym w lecznictwie jest kora z młodych gałązek kasztanowca, która zbierana jest wiosną, a następnie suszona. W czerwcu zbierane i suszone są kwiaty, jednak najbardziej wartościową częścią tego drzewa są owoce zbierane już w lipcu.


Wyciąg z kasztanowca - korzystny wpływ na naczynia krwionośne. Czasami w ziołolecznictwie wykorzystywany jest także liść kasztanowca oraz jego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty