Skleroterapia - leczenie żylaków. To całkowicie bezbolesny i bezpieczny zabieg, który pozwala w zupełnie bezinwazyjny sposób pozbyć się żylaków i tzw. Za jego pomocą leczy się zarówno pojedyncze żylaki, jak i znacznie większe – niezależnie od tego z jakiego powodu powstały i gdzie są zlokalizowane. W ten sposób powstają żylaki, które są stanem nieprawidłowego poszerzenia żył.
Są to ciemnoniebieskie, kręte linie widoczne gołym okiem pod skórą. Co to jest skleroterapia?
Metoda ta zwykle jest stosowana w początkowym okresie choroby, gdzie głównymi objawami są teleangiektazje oraz niewielkie żylaczki. Jednak również większe żylaki z powodzeniem mogą być leczone tą metodą. Polega ona na wprowadzaniu do światła naczynia specjalnych preparatów, które powodują obkurczenie się ściany naczynia i miejscowy, kontrolowany stan zapalny.
Mechanizm polega na redukcji przepływu krwi w naczyniu przy zastosowaniu środków chemicznych. Powstaje skrzeplina, która ulega zwłóknieniu, co prowadzi do zamknięcia światła naczynia. Niektórzy lekarze stoją na stanowisku, że wszystkie żylaki mogą i powinny być.
W trakcie tego zabiegu do żył wstrzyknięty zostaje preparat w postaci specjalnie spreparowanej piany, która nie rozpływa się w żyle i zamyka jedynie wybrane żylaki, co sprawia, że skleroterapia piankowa jest zabiegiem bardziej precyzyjnym. Pierwsza Klinika Flebologii w Polsce. Dobór i sprzedaż wyrobów przeciwżylakowych.
Warto zaznaczyć, że zabieg wykonuje się bardzo często w przypadku stwierdzonych przeciwwskazań do leczenia laserowego, które mogłoby wywołać niepożądane skutki uboczne. Do światła niewydolnej żyły jest wprowadzany specjalny preparat, wywołujący zmniejszenie przepływu krwi. Podstawą nowoczesnego leczenia żylaków kończyn dolnych jest odpowiednie rozpoznanie zaawansowania choroby oraz zastosowanie najmniej inwazyjnej, a jednocześnie najskuteczniejszej metody leczenia. Przy wyborze specjalisty nie możesz kierować się tylko ceną!
Pacjent może wtedy odczuwać dyskomfort i skurcze przez lub minuty. Cała procedura zajmuje ok. Liczba ostrzykiwanych naczyń krwionośnych zależy od ich wielkości i lokalizacji, a także ogólnego stanu pacjenta. Jeśli żylaki są drobne, wykorzystuje się w tym celu roztwór, jeśli jednak zmiany są bardziej widoczne, lepsze rezultaty przynosi skleroterapia piankowa.
W obu przypadkach zastrzyki na żylaki aplikuje się w trybie ambulatoryjnym, wykorzystując bardzo cienkie igły. Sprawia to, że zabieg nie wymaga znieczulenia i jest niemal bezbolesny. Najczęściej powstają na nogach.
Niewydolne żyły nie są w stanie odprowadzać krwi w górę, ku sercu. Krew zalega w naczyniach, coraz bardziej je poszerzając. Jak krąży krew w ciele człowieka? Krew w ciele zdrowego człowieka krąży w jednym kierunku.
Polega na wprowadzeniu za pomocą małych igieł środka farmakologicznego do wnętrza żył. Dzięki niemu żylaki się kurczą, a nieestetycznie wyglądające pajączki znikają. Raz zamknięte żylaki na ogół nie otwierają się ponownie, jednak sklerotyzacja nie wpływa na indywidualną podatność na tworzenie się kolejnych.
Zachowanie po zabiegu skleroterapii.
Bezpośrednio po zabiegu zaleca się chodzenie przez okres około 1-godzin. Bardzo korzystnie wpływa to na. Usuwa się też żylaki podczas ciąży, czy żylaki w okolicy sromu.
Nie zawsze jednak zabieg można przeprowadzić. Nie wolno stosować skleroterapii, jeśli pacjent jest unieruchomiony, bo po zabiegu trzeba koniecznie spacerować. Wykluczeniem są też infekcje, choroby układowe. Większość standardowych zabiegów skleroterapii, które polegają na wstrzyknięciu specjalnego preparatu do żyły, sprawdza się tylko w przypadku bardzo małych lub małych żylaków. Tylko niektóre z nich mogą być stosowane dla dużych żylaków.
Często są skutkiem błędów np. Niekiedy mimo najlepiej wykonanej operacji są naturalnym postępem choroby. Wstrzyknięcie środka obliterującego uszkadza komórki śródbłonka, powodując skurcz, zakrzep i kontrolowany stan zapalny ściany naczynia. Podczas zabiegu do zmienionych chorobowo żył, wstrzykuje się roztwór leku w celu wywołania odczynu zapalnego ściany naczynia. Usuwanie i leczenie żylaków – laserowe, skleroterapia i operacje na żylaki.
Informacje ogólne, Leczenie i zapobieganie Autor: Janusz Korowaj. Usuwanie żylaków, czyli jakie operacje na żylaki i jakie zabiegi przyniosą najlepsze rezultaty w walce z chorobą żylną? Poniżej postaramy się przedstawić najlepsze metody usuwania żylaków. Za pomocą badania ultrasonograficznego warto przed iniekcją odnaleźć i oznaczyć żyły zasilające żylaki — punkty kontrolne.
Podanie leku właśnie do tych punktów pozwala na ograniczenie ilości środka obliterującego. Kolejnym ważnym elementem jest wybór właściwego stężenia.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.