poniedziałek, 17 października 2016

Domowe sposoby na żylaki i pajączki

Skuteczne domowe sposoby na żylaki. Szacuje się, że na to schorzenie cierpi aż milionów Polaków. Zgrubienia żył to problem nie tylko estetyczny, ale również zdrowotny.


Ból, uczucie ciężkości, obrzęki, pulsowanie to typowe objawy towarzyszące żylakom. Pajączki i żylaki to naczynka krwionośne widoczne pod skórą, o lekko fioletowym lub czerwonym zabarwieniu. Są nie tylko irytujące i mało estetyczne, ale potrafią być także bolesne.

Z tego względu wiele osób decyduje się na chirurgiczne rozwiązanie tego problemu. Jako przyczynę ich powstania podaje się: chodzenie w butach na wysokich obcasach, noszenie obcisłych ubrań i siedzący tryb. Zazwyczaj pojawiają się na łydkach i udach, w miejscach gdzie ścianki żył są kruche. Chirurgiczne leczenie może być bardzo kosztowne i bolesne dlatego wypróbuj domowe sposoby na pozbycie się żylaków.


Domowe sposoby na żylaki i pajączki. Zdrowia dieta i aktywność fizyczna są podstawą profilaktyki żylaków. Jednak, gdy już się pojawią, trzeba temu jakoś zaradzić.


A pajączki i żylaki – choć małe – potrafią być bolesną przypadłością.

Czasem, by się ich pozbyć, uciekamy się do zabiegów z użyciem lasera. Aesculus hippocastanum (kasztanowiec zwyczajny) to lek ziołowy od dawna z powodzeniem stosowany w medycynie ludowej jako środek na żylaki. Na pajączki na nogach można też stosować domowe metody: podczas odpoczynku (w pozycji leżącej) trzymać nogi powyżej linii tułowia, dużo się ruszać, wykonywać delikatne masaże (od kostek w górę), które wspomagają krążenie, nosić specjalistyczne rajstopy i skarpetki uciskowe.


W Polsce aż mln osób, w tym mln kobiet ma żylaki. Każdego roku do internistów zgłasza się około 2tysięcy pacjentów skarżących. Przede wszystkim polecam wizytę u lekarza.


Jeśli jednak chodzi o najskuteczniejsze sposoby na żylaki i pajączki, to zdecydowanie sugeruję rajstopy i pończochy przeciwżylakowe. Tabletek i maści nie można przecież używać przez całe życie. A żylaki i pajączki są chorobą nawracającą.


Chyba wszystkie wiemy jak wyglądają pajączki. W końcu każda z nas robi wszystko – a przynajmniej dużo, żeby się przed nimi uchronić lub ich pozbyć. Nie dość, że pajączki nie wyglądają dobrze, to dodatkowo są przyczyną problemów z układem krążenia, mogą też swędzieć i pulsować co nie jest zbyt.


Pajączki najczęściej pojawiają się na udach, łydkach, podudziu. Symptomem wskazującym na konieczność sięgnięcia po nieco bardziej radykalne domowe metody są też pajączki na nogach. Wybór sposobu postępowania należy skonsultować z lekarzem. Ujmują nogom urody i stanowią przyczynę problemów z krążeniem. Ponadto z powodu pajączków kończyny dolne mogą być opuchnięte i tkliwe na dotyk.


Balsam na OBRZĘKI NÓG PAJĄCZKI ŻYLAKI.

Stosuj specjalne kosmetyki do skóry z pękającymi lub rozszerzającymi się naczynkami krwionośnymi. Przez specjalistów polecane są przede wszystkim preparaty w postaci kremu bądź maści z nagietkiem lub kasztanowcem. Podczas smarowania kremem możesz wykonać masaż łydek i stóp. Jak widać domowe sposoby na żylaki nóg nie są trudne w zastosowaniu i są bardzo skuteczne.


W przypadku żylaków nóg bardzo ważna jest profilaktyka i to ona jest najczęściej najskuteczniejsza. Kolejny sprawdzony, domowy sposób to ocet jabłkowy na żylaki. Ocet jabłkowy wyraźnie poprawia kondycję naczyń krwionośnych a także silnie pobudza proces cyrkulacji krwi krwi. Ocet jabłkowy na żylaki należy stosować w sposób zewnętrzny, albo poprzez wcieranie płynu w miejsca, gdzie występują żylaki albo przyrządzić maść z octu, mocno starkowanej marchewki, ułamkiem.


Znacznie częściej występują one u kobiet niż u mężczyzn, zazwyczaj między 50. Warto od razu podjąć skuteczną profilaktykę oraz właściwe leczenie. Podpowiadamy, jakie są najskuteczniejsze sposoby leczenia żylaków i pajączków.


Na rynku istnieją też rajstopy oraz pończochy profilaktyczne, które z pewnością przydadzą się osobom genetycznie narażonym na tego typu problemy. Lekarz powinien decydować o rodzaju leczenia, także on może pomóc w całkowitym pozbyciu się tej choroby.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty