piątek, 8 kwietnia 2016

Pończochy po skleroterapii

Zbliza sie lato i bywa naprawde goraco. Pończochy przeciwżylakowe można założyć bezpośrednio po zabiegu skleroterapii. Może Pani zdjąć bandaże i zacząć nosić pończochy.


Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników. Dlaczego musisz uciskowe pończochy Po skleroterapii ? Skleroterapia jest procedurą medyczną, która traktuje brzydkich żylaków i tzw pajączków poprzez ich kurczenie.

Pacjenci często nosić pończochy uciskowe po skleroterapii do wspomagania gojenia. Po zabiegu skleroterapii nałożono mi pończochę z symbolem Ccl którą mam nosić przez miesiąc. Chciałabym zakupić sobie jeszcze jedną i stąd pytanie, co oznacza symbol Ccl2?


Czy to drugi stopień kompresji? Z wrażenia zapomniałam dopytać lekarza. Nieodłącznym elementem leczenia jest stosowanie kompresjoterapii. Po zabiegu założony zostaje opatrunek uciskowy w formie specjalnej pończochy samonośnej lub specjalistycznych bandaży.


Potem należy spacerować przez około minut.

Nie wolno w tym czasie stać ani siedzieć. Pomiarów dokonuje się rano, zaraz po wstaniu z łóżka. Pomiar długości - po wewnętrznej stronie nogi.


Zaleca się jednak konsultacje z lekarzem, który pomoże w prawidłowym pomiarze nóg i wyborze optymalnego rozmiaru. Zalecenia po zabiegu skleroterapii. Cztery tygodnie bez opalania się i gorących kąpieli. Godzinny spacer tuż po zabiegu, unikanie zbyt długiego przebywania w pozycji stojącej oraz noszenie bielizny kompresyjnej – po skleroterapii warto zainwestować nieco czasu, by efekt zabiegu był wieloletni.


W wyjątkowych sytuacjach lekarz może zalecić niezdejmowanie pończoch lub podkolanówek dłużej niż jeden dzień, ale są to sytuacje wyjątkowe, np. Siniaki i bóle nóg po skleroterapii Witam. W wersji uniwersalnej pończochy przeciwżylakowe Micro posiadają gładki ściągacz, a wersji dla kobiet ściągacz koronkowy.


Pończocha uciskowa i opatrunek przez co najmniej doby nie powinny być zdejmowane na noc, ani do kąpieli. Następnie, do czasu wizyty kontrolnej pończocha powinna być zdejmowana jedynie w trakcie snu. Nieprawidłowe stosowanie pończochy po zabiegu zwiększa ryzyko przebarwień skóry i zakrzepicy żylnej. Warto wiedzieć, że po podkolanówki uciskowe sięgają nie tylko kobiety. Mężczyźni także muszą radzić sobie z tego rodzaju problemami natury zdrowotnej, dlatego specjalnie z myślą o ich potrzebach coraz częściej możemy natknąć się także na takie produkty jak męskie pończochy przeciwżylakowe.


Obowiązkowo na wizytę kontrolną zależy zabrać pończochę, ponieważ w trakcie takiej wizyty nakłuwa się zgrubienia oraz zasinienia i po takim nakłuciu zakłada się pończochę na dwa dni. Następnie zaleca się stosowanie pończochy w ciągu dnia przez okres 2-miesiące.

Przebarwienia te ustępują samoistnie do sześciu miesięcy po zabiegu. Po zabiegu na leczone miejsce lekarz nakłada opatrunek uciskowy z gazików, bandaża lub specjalnej pończochy uciskowej. Opatrunek uciskowy należy nosić przez trzy dni. Po upływie tego okresu czasu powinny być wymienione.


Ma to szczególne znaczenie po operacji żylaków i skleroterapii. Pończochy uciskowe Sigvaris Cotton są przy tym bardzo miłe i komfortowe w noszeniu,. Wtedy pończochy uciskowe są absolutnie niezbędnym elementem naszej garderoby, niezależnie od tego czy siedzimy czy stoimy. Podczas podróży, jazdy samochodem czy lotu samolotem, pończocha uciskowa pozwala zapobiec powstawaniu skrzepów krwi, które tworzą się nawet u. Po zamknięciu żylaka krew będzie krążyć innymi, zdrowymi żyłami. Czas wchłaniania się żylaków po zabiegu zależy od ich średnicy oraz indywidualnych predyspozycji organizmu, trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy.


Postępowanie po skleroterapii. Okres po zabiegu nie powoduje wyłączenia z normalnego funkcjonowania. Konieczne jest jedynie noszenie pończochy uciskowej przez okres około tygodnia.


Bezpośrednio po skleroterapii należy przez pół godziny intensywnie spacerować, aby zastosowane środki farmakologiczne nie przeniknęły do głównego układu. Dopiero ten lek pozwolił na zmniejszenie dolegliwości i liczby powikłań podczas skleroterapii, wykazywał jednocześnie dużo większą skuteczność niż preparaty stosowane do tej pory. Nic więc dziwnego, że po jego wprowadzeniu skleroterapia zaczęła zyskiwać sobie coraz więcej zwolenników. Po wykonaniu skleroterapii przez miesiąc należy unikać opalania się – nie tylko na słońcu, ale też w solarium. W tym czasie w ogóle należy unikać wysokich temperatur, nawet chwilowo.


Niezalecane są więc też gorące kąpiele i prysznice.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty