środa, 20 kwietnia 2016

Co to są żylaki

Co to są żylaki

Może brzmi to trochę strasznie ale to nic nadzwyczajnego czy groźnego. I nie chodzi tylko o to, że widoczne żyły szpecą nogi. Nieleczone żylaki mogą zagrozić naszemu życiu.


Dlatego musimy robić wszystko, by się ich ustrzec, a gdy się pojawią - fachowo usunąć. Jednak co to są żylaki ? Są one objawem przewlekłej choroby żylnej. Kiedy schorzeniem objęte są żyły powierzchowne, są one widoczne przez skórę i tworzą dające się wyczuć uwypuklenia.


Widoczne są jako cienkie żyłki na skórze, układające się w charakterystyczne wzorki. Są to poszerzone żyłki śródskórne. Kolejnym etapem są żylaki większych żył, najczęściej żyły odpiszczelowej, rzadziej żyły odstrzałkowej.


Wyglądają nieestetycznie i często są powodem zakrywania nóg nawet w upalne dni. Co warto wiedzieć na temat żylaków? W artykule znajdziecie informacje nt. Co to są żylaki i jak powstają?


Podskórne zgrubienia powstają po zakrzepowym zapaleniu żył. Bagatelizowanie choroby prowadzi do zaburzeń w odżywianiu tkanek, czego konsekwencją są często owrzodzenia podudzi. Najczęstszą przyczyną jest niedrożność żył głębokich, które doprowadzają do zespołu pozakrzepowego. Objawy choroby hemoroidalnej są bardzo nieprzyjemne, a przecież żylaki odbytu da się pokonać prostymi metodami.


Dlatego nie odkładaj wizyty u proktologa, bo nie ma się czego wstydzić! Rozszerzenie światła przyczynia się do niewydolności zastawek żylnych, co umożliwia cofanie się i zaleganie większej ilości krwi i powoduje dalsze poszerzanie naczynia. Codzienne chodzenie w szpilkach, częste podróże samolotem, gorące kąpiele – takie przyjemności nie służą naszym nogom. Jeśli do tego dochodzą papierosy i zażywanie hormonów, lepiej obejrzeć dokładnie swoje nogi. To choroba, której podstawowym czynnikiem rozwoju jest nadciśnienie żylne, powstałe na skutek uszkodzenia zastawek żylnych, ucisku na żyły lub niedrożności bądź zwężenia żył, co doprowadza m. Nadmierne poszerzenie żył znane jako żylaki to zmiana chorobowa.


Odpowiedź na pytanie o to, co to są żylaki i jak powstają nie jest przy tym wcale trudna. Winne jest wysokie ciśnienie krwi. Ta, w konsekwencji uszkodzenia zastawek nie jest w stanie dostać się do górnych partii krwiobiegu.


Gdy dojdzie do powiększenia poduszeczek odbytu i ich wypadania, mamy do czynienia z wewnętrznymi żylakami. Mało osób zdaje sobie sprawę skąd się te biorą i wiedzą tak naprawdę co to. Naczynia te biegną wzdłuż powrózka nasiennego, a następnie tworzą żyłę jądrową.


Co jest przyczyną żylaków? Małe żylaki są niegroźne, jednak żylaki w stadium zaawansowanym wymagają leczenia. Występują częściej u kobiet niż u mężczyzn, zazwyczaj po roku życia. Nie są bolesne i rzadko powodują obrzęk. Ciemne, podpuchnięte żyły są przyczyną bólu, a do tego wiele osób uważa je za nieestetyczne i ukrywa pod ubraniem nawet w gorące dni.


Kwestia wyglądu nóg, na których pojawiają się żylaki nie jest jednak najważniejsza. Jest to przede wszystkim problem natury zdrowotnej. Obraz kliniczny w przypadku obu postaci tego schorzenia może być podobny, pacjenci mogą więc stwierdzić, że takie rozróżnienie nie ma jakiegoś specjalnego znaczenia. Z czasem, na skutek niewydolności zastawek żylnych, krew zalega i cofa się, co powoduje jeszcze większą niewydolność żył i dalsze poszerzanie naczyń.


Często żylaki są problemem dotykającym osób pracujących w zawodzie stomatologa, chirurga, fryzjera czy ekspedienta. Hemoroidy i inne wstydliwe schorzenia odbytu Jak powstają żylaki? Korzystna dla naczyń krwionośny pozycja to leżenie z nogami uniesionymi w taki sposób, by kostki znajdowały się na wysokości serca. Przyczyny powstawania żylaków. Przez długi czas problem żylaków kończyn dolnych był bagatelizowany i często traktowany był jedynie w kategoriach kosmetycznych, estetycznych.


Od pewnego czasu żylaki są postrzegane jako poważne schorzenie mogące prowadzić do wielu groźnych następstw zdrowotnych, a nawet śmierci. Objawy wewnętrznych żylaków odbytu to świąd odbytu i krwawienie. Lekarz użyje raczej określenia „przewlekła niewydolność żylna”.


Najczęstszymi objawami żylaków są widoczne na nogach zgrubienia, wypukłości i przebarwienia żył oraz uczucie ciężkości nóg i ból.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty