Bardzo często jednak lekarz nie zaleca żadnego leczenia żylaków macicy w ciąży, a jedynie obserwuje je, ponieważ zmiany są niewielkie, a prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań minimalne. Mam lat, jestem kobietą i jestem z drugim dzieckiem w ciąży. Są bardzo duże i mam czerwoną kropeczkę, jakby mi tam krew podeszła, jest niewielka. Ginekolog powiedział mi, że mam żylaki na macicy. Bardzo się boję, bo został mi tylko miesiąc do porodu.
Występowanie żylaków w ciąży często ma podłoże genetyczne.
To problem, który dotyka ok. W grupie ryzyka są także panie, które żylaki miały już przed ciążą, kobiety, które miały przed ciążą nadwagę lub zbyt dużo przytyją w ciąży, za długo stoją lub siedzą, noszą obciskającą bieliznę i ubrania. Dodam że mam już dzieci. Pierwsze urodziłam w tygodniu ciąży, w tym czasie razy poroniłam, druga ciąża była od początku zagrożona i urodziłam w tygodniu, ponieważ pęcherz płodowy wysunął się przez szyjkę macicy.
Prosiłabym bardzo o odpowiedź, dziękuję. Jeśli istnieje podejrzenie, że przyczyną bólów w podbrzuszu mogą być żylaki macicy, należy jak najszybciej skonsultować się z ginekologiem, ponieważ konieczne jest specjalistyczne leczenie. Powiększenie żył macicznych jest patologią naczyń żylnych, objawiającą się poszerzeniem światła, udoskonaleniem ścian i tworzeniem się guzków.
Co jest niebezpieczne dla choroby żylaków macicy w czasie ciąży? Problem ten jest najczęściej domeną kobiet w ciąży.
Wówczas ich przyczyną jest uciskająca, rozrastająca się macica, napierająca na żyły znajdujące się w miednicy. Jeśli ich leczenie zostanie zaniedbane, zajście w ciąże może być poważnie utrudnione. Tak żylaki pochwy, jak i żylaki na wargach sromowych w ciąży pojawiają się przeważnie w jej trzecim trymestrze. Podkreślić należy, iż mogą występować bez związku z ciążą. Podejrzenie ich wystąpienia winno być powodem do wizyty ginekologicznej.
Schorzenie to wymaga leczenia. W ciąży znacznie wzrasta ilość krwi krążącej jak również zmianie ulega ciśnienie w żyłach kończyn dolnych i macicy. Zwiększa się również poziom progesteronu, który w znacznym stopniu wpływa na zmniejszenie sprężystości ścian żył. W czasie ciąży na skutek ucisku powiększającej się macicy przepływ żylny jest znacznie utrudniony.
W przypadku gdy dolegliwość rozszerzyła się na srom i odbyt , pojawia się niewielkie krwawienie. Diagnoza i leczenie Żylaki macicy, przede wszystkim te u kobiet w ciąży, często nie dają żadnych objawów. Jeżeli wiesz, że w twoim przypadku istnieje ryzyko wystąpienia żylaków lub już je zaobserwowałaś, koniecznie zainwestuj w pończochy przeciwżylakowe. Prowadź aktywny tryb życia – ćwicz w ciąży, pływaj, spaceru przynajmniej minut dziennie!
To zapewni optymalny przepływ krwi w organizmie. Miałam problemy z żylakami w pierwszej ciąży (cofnęły się znacząco po porodzie), teraz w drugiej od pasa w dół wyglądam koszmarnie. Od m-ca ciąży noszę pończochy uciskowe, teraz już II stopień.
Pod koniec ciąży dodatkowo powiększona macica działa jak blokada: przyciska żyłę główną dolną do kręgosłupa i mięśni lędźwiowych, uniemożliwiając powrót krwi do serca. Dzieje się tak zwłaszcza w pozycji leżącej. Efekt jest taki, że w porównaniu z okresem sprzed ciąży ciśnienie krwi w nogach zwiększa się kilkakrotnie.
Skąd się biorą żylaki w ciąży? Dlaczego ciąża sprzyja ich powstawaniu? Jak zapobiegać żylakom w ciąży i jak z nimi walczyć?
Powiększająca się macica, zmiany hormonalne, przyrost masy ciała i inne czynniki są przyczyną żylaków w cią. Odpowiednia dieta, dawka ruchu i odpoczynku. Barbara Jerschina, internista, specjalista medycyny estetycznej z LuxMedu. Jednym z pierwszych objawów choroby żylnej u kobiety ciężarnej jest uczucie ciężaru w kończynie szczególnie odczuwane wieczorem , w niektórych przypadkach, kurcze łydek szczególnie nasilone w nocy. Towarzyszy im lekki lub ostry ból w nogach, uczucie ociężałości lub opuchnięcia, skurcze łydek, a czasem.
Odcinki nadmiernie rozdętych żył z powodu nieprawidłowego funkcjonowania lub uszkodzenia zastawek żylnych. Portal medyczny przeznaczony dla lekarzy. Przyczyn pojawienia się choroby żylnej w ciąży jest wiele.
W pierwszym trymestrze, gdy macica nie jest jeszcze duża, najbardziej negatywny wpływ na funkcję układu żylnego mają zmiany hormonalne, głównie w zakresie gospodarki estrogenowo-progesteronowej. Wysokie temperatury,szczególnie latem, sprzyjają powstawaniu dolegliwości nóg w czasie ciąży, które potrafią być bardzo uciążliwe. Sposoby na obrzęki, żylaki i skurcze nóg w czasie ciąży. Podpowiadamy, jak przeciwdziałać obrzękom, żylakom i skurczom nóg, oraz co robić, gdy się pojawią.
Na szczęście większość po porodzie znika bez śladu. Ponieważ jednak nie ma żadnej gwarancji, że tak się stanie, dobrze żebyś jak najwcześniej zaczęła zapobiegać ich powstaniu. Macicy W Ciąży - informacje, zdjęcia, materiały video.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.