czwartek, 13 czerwca 2019

Wybielanie zębów nadtlenkiem wodoru

Stało się, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Gdańsku nałożyła sankcje na lekarza dentystę stosującego produkty do wybielania zębów o stężeniu nadtlenku wodoru przekraczającym proc. Chemiczne wybielanie zębów. Metody wybielania zębów wykorzystują nadtlenek wodoru, który może być stosowany bezpośrednio lub tworzyć się z innych związków chemicznych, takich jak nadtlenek karbamidu (mocznika), nadboran sodu i nadwęglan sodu.


Wybielanie zębów a zębina. Struktura zęba składa się trzech warstw: szkliwa, zębiny i tkanki łącznej, spajającej ząb z dziąsłem.

Okazuje się, że nadtlenek wodoru stosowany w paskach wybielających zęby może wchodzić w reakcję z kolagenem. Określa to dyrektywa Unii Europejskiej. Produkty do wybielania zębów z wyższym stężeniem nadtlenku wodoru mogą znajdować się jedynie w gabinetach stomatologicznych. Mirawhite Laser Bleaching Żel wybielający do stosowania wyłącznie w gabinecie stomatologicznym. Do wybielania jednego lub więcej łuków zębowych,nadaje się także do wybielania zębów zdemineralizowanych, w tym zębów leczonych endodontycznie.


Strzykawka z żelem zawiera składnik wybielający i aktywator, który uaktywnia się podczas mieszania. Z tego powodu lekarz przed zabiegiem zabezpiecza dziąsła preparatem ochronnym a także zakłada na szyjki zębowe gumową osłonę. Jednak wówczas ma on stężenie i wolno używać go tylko w gabinetach stomatologicznych.

Nadtlenek wodoru w postaci żelu ulega w warunkach jamy ustnej rozkładowi. W preparatach do domowego wybielania chemicznego substancją aktywną najczęściej jest nadtlenek wodoru. Mogą one rozjaśnić zęby o 2–tony. Efekt uzyskuje się w 2–tygodnie. Preparaty zawierające w swoim składzie jako substancję czynną nadtlenek wodoru są stosowane w metodzie wybielania zębów lampą Beyond w gabinecie stomatologicznym.


Większość preparatów wybielających opiera się na nadtlenku wodoru, nadtlenku karbamidu lub nadboranu sodu. Ulegając rozkładowi, substancje te uwalniają tlen. Z kolei tlen dostając się do szkliwa, rozjaśnia ich naturalny odcień. Nadtlenek karbamidu - prekursor nadtlenku wodoru, który także stosuje się do wybielania zębów - może zwiększać uwalnianie rtęci z plomb amalgamatowych.


Nadwrażliwość zębów Oprócz powyższych, poważnych zagrożeń dla zdrowia, jednym z najbardziej powszechnych działań niepożądanych jest nadwrażliwość zębów. Gabinety stomatologiczne oraz medycyny estetycznej oferują zabiegi wybielania zębów kilkoma metodami. Jedną z nich jest wybielanie laserowe.


Paski wybielające składają się głównie z nadtlenku wodoru. To własnie przy pomocy nadtlenku wodoru, opisywane paski mają szanse usunięcia nieatrakcyjnych przebarwień. Nadtlenek karbamidu i jego działanie, przebieg wybielania zębów metodą nakładkową i dwa przykłady żeli dostępnych w polskich sklepach - podstawowe informacje, które wypada wiedzieć przed rozpoczęciem wybielania w domu.


Wiele stomatologów twierdzi, że nadtlenek karbamidu jest obecnie.

Na czym faktycznie polega wybielanie zębów? Tlen przenika strukturę zęba i rozkłada długołańcuchowe cząsteczki barwników (są ciemne). W wyniku rozkładu powstają krótkie łańcuchy cząsteczek, które są jasnego koloru.


Ważne jednak, aby przestrzegać zaleceń pozabiegowych, szczególnie w kwestii diety, która nie barwi zębów. W przeciwnym razie efekt może być podróbki zegarków błyskawiczny, ale nietrwały. Substancją aktywną żelu wybielającego jest nadtlenek wodoru. W niektórych przypadkach po nałożeniu żelu naświetla się zęby niebieskim światłem, które przyspiesza proces wybielania, rozbijając nadtlenek wodoru. Najkorzystniejszymi dla naszego zdrowia metodami wybielania zębów, są oczywiście zabiegi wykonywane przez doświadczonego stomatologa, na przykład przy użyciu lamp wybielających.


W tym celu stosuje się różnego rodzaju lampy (halogenowe, LE plazmowe), zwykle emitujące światło niebieskie, które najskuteczniej pobudza reakcję nadtlenku wodoru. Prezentujemy ranking środków wybielających zęby. Istnieje wiele skutecznych sposobów i produktów, za pomocą których można uzyskać zadowalające, widoczne i trwałe efekty. Następnie preparatem zawierającym ok nadtlenku wodoru, pokrywa zęby pacjenta.


Czasem żeby osiągnąć pożądany efekt trzeba go powtórzyć na kolejnej wizycie. Jest to połączenie wybielania natychmiastowego z nakładkowym. Zabieg trwa ok 45- min. Najczęściej stosowanym utleniaczem jest nadtlenek wodoru.


Nie inaczej jest w przypadku wybielania zębów lampą Beyond. Lekarz dentysta nakłada na zęby pacjenta preparat z nadtlenkiem wodoru o stężeniu ok. Oczy pacjenta chronione są okularami.


Serum do wybielania oparte jest na bezpiecznej i naturalnej formule (bez szkodliwego nadtlenku wodoru), dzięki czemu nie powoduje nadwrażliwości i bólu zębów czy dziąseł. Bezpieczny dla zębów i szkliwa. Serum ze składników klasy dentystycznej wybiela zęby, usuwa plamy, przebarwienia i jednocześnie chroni szkliwo.


Fabrycznie napełnione nakładki wybielające- nadtlenku wodoru. Pasta wybielająca nie przyniesie jednak takich efektów, jakie można osiągnąć podczas wybielania w gabinecie stomatologicznym za pomocą meto które oferuje stomatologia estetyczna. Pasty mogą rozjaśnić zęby o jeden odcień.


Wcześniej wybielanie zębów było jedynie czynnością mechaniczną i polegało na wykonywaniu prostych ruchów szczoteczką. Teraz skuteczność wybielania została wzmocniona przez składniki chemiczne, takie jak wodorowęglan sodu czy nadtlenek wodoru (lub woda utleniona).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty