poniedziałek, 27 maja 2019

Kasztanowiec w kosmetyce

W razie zaburzeń trawiennych czy lekkiego zatrucia można ratować się naparem z kwiatów lub liści kasztanowca. KASZTANOWIEC usprawnia przepływ krwi. Substancje czynne, zawarte w kasztanowcu – a zwłaszcza escyna i flawonoidy – opóźniają krzepnięcie krwi, zmniejszają jej lepkość i rozrzedzają ją. Kasztanowiec w przemyśle kosmetycznym.


Kasztanowiec w kosmetyce

Oczywiście również w kosmetyce najczęściej stosowane są owoce kasztanowca. Wykorzystuje się je w maseczkach, kremach, tonikach oraz innych specyfikach do cery naczynkowej. Zawarta w nich escyna hamuje aktywność enzymów, które mają szkodliwe działanie na ścianki naczyń włosowatych. Jabłko w kosmetyce - Winogrona w kosmetyce.


Właściwości kosmetyczne kasztanowca. Oprócz tego ma właściwości ujędrniające i chroniące przed promieniowaniem UV. Wyciąg z kasztanowca zapobiega też przetłuszczaniu się włosów. Drzewo to jest w stanie osiągnąć do dwudziestu pięciu metrów wysokości, jego pień jest gruby i niski, liście są dość duże, dłoniastozłożone.


Intensywne działanie kasztanowca na naczynia krwionośne pozwoliło na zastosowanie go w tak niełatwym problemie kosmetycznym jakim jest cellulit. Preparaty na bazie wyciągów z kasztanowca doskonale usprawniają krążenie w skórze i tkance podskórnej, redukując toksyny skumulowane w organizmie i usuwając tym. Po kosmetyki z kasztanowcem warto również sięgać w profilaktyce starzenia się skóry, ponieważ odżywiają i dotleniają cerę, a także wykazują silne działanie antyoksydacyjne. Można je również znaleźć w kosmetykach do cery dojrzałej i wiotczejącej, ponieważ poprawiają jej napięcie.


Ponieważ cellulit jest problemem tak wielkiej liczby kobiet, a obecnie bardzo modne są substancje naturalne warto skorzystać z ich dobrodziejstwa przy jego eliminacji. Cenne związki pozyskiwane są z różnych części tej rośliny. Poznajmy naturalne sposoby na cellulit. Kwiat posiada liczne flawonoidy, takie jak antyoksydacyjna rutyna, przeciwzapalna kwercetyna, czy antybakteryjne garbniki.


Kora jest również bogatym źródłem flawonoidów oraz garbników. Jakie działanie wykazują kosmetyki z kasztanowca Oczywiście głównym ich zastosowaniem jest leczenie kruchych naczyń krwionośnych - tzw. Główny składnik kasztanowca, czyli esycyna potrafi tłumić stany zapalne, które uszkadzają śródbłonek w naczyniach krwionośnych. W poprzednim wpisie było o walce z cellulitem przy pomocy Gotu Koli, dziś będzie o kasztanowcu. Zanim przejdę do sedna sprawy najpierw postaram się w kilku zdaniach napisać wam o tym cudownym drzewie, które na pewno każdy zna z parków, cmentarzy i ogrodów.


Podsumowując kasztanowiec jest drzewem dającym wiele surowców skutecznych nie tylko w kosmetyce, ale również w lecznictwie. Oprócz walki z żylakami, usprawnia ukrwienie skóry, a także wpływa pozytywnie na układ krążenia, wzmacniając ściany naczyń krwionośnych i polepszając ich elastyczność. Pochodzi z Półwyspu Bałkańskiego, gdzie rośnie bardzo nielicznie w lasach i uznawany jest za gatunek narażony na wyginięcie. Został rozprzestrzeniony w czasie ekspansji tureckiej w Europie w XVI i XVII wieku i obecnie pospolicie jest uprawiany na.


Miłorząb japoński − zastosowanie w kosmetyce. Usprawnianie krążenia krwi sprawia także, że miłorząb japoński ma zastosowanie w kosmetyce. Po pierwsze, to właśnie lepsze krążenie jest pierwszym krokiem w walce z cellulitem. Flawonoidy, dzięki temu, że są silnymi antyoksydantami, pomagają usunąć toksyny z organizmu. Możemy je spotkać także w Polsce.


Własności lecznicze posiada jego kora, kwiaty i nasiona. W swoim składzie zawiera flawonoidy, garbniki i saponiny, dzięki czemu kasztanowiec stosowany jest przy naczynkach, żylakach, przy skłonnościach do rumienia. Składnik preparatów usprawniających krążenie i uszczelniających pękające naczynka krwionośne. Kora dębowa – działa przeciwzapalnie, nadaje włosom rudawy połysk.


Kasztanowiec w kosmetyce

Sprawdza się w leczeniu cery przetłuszczającej się i nadpotliwości. Dużą popularnością w kosmetyce cieszą się algi, czyli glony. Są to rośliny przeważnie samożywne o budowie jedno lub wielokomórkowej, nie posiadające korzeni, łodyg ani liści. Te wodne organizmy mają bardzo zróżnicowaną wielkość - od kilku μm do ponad 1m. Już w starożytności lawenda była cenionym surowcem roślinnym.


Wykorzystywano ją do aromatyzowania kąpieli oraz perfumowania ubrań. Obecnie stosuje się ją na dużą skalę w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym, a także spożywczym. Rumianek - właściwości, zastosowanie w kosmetyce, ciąża.


W kosmetyce z uwagi na bogate walory biologiczne. Rumianek pospolity jest rośliną o najszerzej udokumentowanych właściwościach leczniczych. Wykazuje właściwości przeciwzapalne, rozkurczające oraz stosowany jest w zaburzeniach trawienia. Napary z rumianku mogą być stosowane zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Zdjęcia i opisy gatunków kasztanowca.


Atlas drzew ułatwiający ich rozpoznanie w terenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty