środa, 10 października 2018

Żylaki w ciąży leczenie

Leczenie żylaków w czasie ciąży. Możliwości leczenia żylaków w czasie ciąży są, niestety, dość mocno ograniczone. Zabiegi chirurgiczne na żylakach można wykonywać dopiero po porodzie, a gdy kobieta karmi piersią, po okresie karmienia.


Występowanie żylaków w ciąży często ma podłoże genetyczne. To problem, który dotyka ok.

W grupie ryzyka są także panie, które żylaki miały już przed ciążą, kobiety, które miały przed ciążą nadwagę lub zbyt dużo przytyją w ciąży, za długo stoją lub siedzą, noszą obciskającą bieliznę i ubrania. Zdarza się, że pajączki, czy też żylaki, które pojawią się w okresie trwania ciąży znikną po narodzinach dziecka. Jeżeli tak się nie stanie, po zakończeniu karmienia piersią możesz się skonsultować ze swoim lekarzem i porozmawiać o możliwych formach leczenia, w tym zabiegów chirurgicznych.


Nie są wtedy bezwzględnym przeciwwskazaniem do ponownego zajścia w ciążę, choć jeśli występują wraz z innymi schorzeniami, lekarz może ją odradzać. U niektórych ciężarnych pojawiają się żylaki odbytu w ciąży, czyli hemoroidy. Podczas gdy część z kobiet może nie odczuwać dolegliwości ze strony żylaków, inne mogą odczuwać pieczenie lub uderzenia tętna w nich.


Bardziej narażone na ich wystąpienie w ciąży są kobiety, u których w rodzinie zdarzały się żylaki ponieważ istnieje dziedziczna predyspozycja do ich powstawania. Warto zapobiegać im, a jeśli się pojawią, wiedzieć jak sobie z nimi radzić.

Noga trochę mnie boli, po wstaniu czuję coś jakby rozciąganie skóry. Od ginekologa dostałam skierowanie na badanie Dopplerem na patologie ciąży,ale gdy dzwoniłam do szpitala lekarka. W tym czasie kobieta jest szczególnie narażona na ryzyko wystąpienia żylaków, m. Sine, powrózkowate zgrubienia na nogach,. W leczeniu żylaków nóg i dokuczliwych objawów jaki one dają stosuje się prosty sposób – tak zwaną elewację kończyny. To nic innego jak unoszenie nogi nieznacznie ponad poziom serca w pozycji leżącej na plecach lub półsiedzącej.


Innym bezpiecznym sposobem na żylaki w ciąży jest leczenie uciskowe. Oczekiwanie na dziecko to stan, który uniemożliwia ingerencję chirurgiczną z działaniami anestetycznymi, dlatego ewentualna operacja wchodzi w grę dopiero po zakończeniu ciąży i laktacji. Ginekolog na podstawie wywiadu oraz przeprowadzonych badań, zaproponuje odpowiednie leczenie.


Prawie połowa ciężarnych kobiet cierpi na pojawiające się żylaki, głównie nóg. Zaczyna się od delikatnych pajączków, które z czasem stają się coraz bardziej widoczne i uciążliwe. W zależności od umiejscowienia żylaków, leczenie ich przebiega nieco inaczej. Warto powtórzyć raz jeszcze, że pierwszym krokiem po wykryciu żylaków odbytu w ciąży powinna być konsultacja z lekarzem.


Miałam problemy z żylakami w pierwszej ciąży (cofnęły się znacząco po porodzie), teraz w drugiej od pasa w dół wyglądam koszmarnie. Od m-ca ciąży noszę pończochy uciskowe, teraz już II stopień. Skąd się biorą żylaki w ciąży?


Dlaczego ciąża sprzyja ich powstawaniu?

Jak zapobiegać żylakom w ciąży i jak z nimi walczyć? Powiększająca się macica, zmiany hormonalne, przyrost masy ciała i inne czynniki są przyczyną żylaków w cią. W niektórych przypadkach włącza się profilaktycznie zastrzyki z heparyną.


W czasie ciąży nie można leczyć żylaków chirurgicznie. W aptekach jest wiele preparatów bez recepty, które są dozwolone w ciąży. Jednym z pierwszych objawów choroby żylnej u kobiety ciężarnej jest uczucie ciężaru w kończynie szczególnie odczuwane wieczorem , w niektórych przypadkach, kurcze łydek szczególnie nasilone w nocy.


Używanie terminu żylaki to duże uproszczenie. Jest to jeden z obrazów klinicznych niewydolności żylnej. Ciąża to okres w czasie którego dochodzi do ujawnienia skłonności anatomicznych i skłonności genetycznych.


Domowe sposoby na żylaki przy ich pierwszych objawach. W trakcie ciąży leczone są objawowo. Jeśli jednak żylaki krocza po porodzie nie znikają, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza.


Niezwłocznie udaj się do lekarza! W ciąży wzrasta ryzyko pojawienia się żylaków. Takie objawy najczęściej pojawiają się w trzecim trymestrze ciąży. W wielu przypadkach po porodzie hemoroidy zmniejszają się i nie wymagają dodatkowego leczenia, choć często zdarza się, że wracają podczas kolejnych ciąż lub gdy zaczynają dokuczać zaparcia.


Bardzo rzadko kobietom ciężarnym proponuje się zabiegi chirurgiczne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty