poniedziałek, 8 października 2018

Wyciąg z kory kasztanowca

KASZTANOWIEC łagodzi zaburzenia trawienne. Garbniki z kasztanowca wpływają na przewód pokarmowy rozkurczowo, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i łagodnie zapierająco. Słynie on na całym świece z właściwości uszczelniających i wzmacniających naczynia krwionośne.


Problemy z żylakami dotyczą kobiet już po 20. Ból nóg, obrzęk, sinienie czy widoczne zgrubienia na skórze z czasem stają się niebezpieczne dla zdrowia i życia. Dlatego polecane jest stosowanie wyciągu z kasztanowca (pozyskiwany z nasion i kory drzewa), który łagodzi ból.

Wykazuje również działanie przeciwobrzękowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Wyciąg z kasztanowca: właściwości. Może być stosowany w formie żelu, maści czy tabletek. W medycynie ludowej kwiaty kasztanowca są wykorzystywane w leczeniu rwy kulszowej, schorzeń wątroby i przy reumatyzmie.


Zobacz listę leków i suplementów ze składnikiem wyciąg suchy z kory kasztanowca. Sprawdź działanie i dawkowanie leków w Encyklopedii DOZ. Występuje na Półwyspie Bałkańskim, a dokładniej na niewielkich obszarach północnej Grecji, Albanii, Macedonii, Serbii i Bułgarii.


Intractum Hippocastani Phytopharm, płyn doustny, 1ml w portalu doz.

Zobacz opis i cenę produktu, skorzystaj z dostępnych rabatów i niskich cen apteki online! Nalewki z kory kasztanowca pomagają w rozwolnieniach i hemoroidach. Wysuszona kora służyła wcześniej jako środek przeciwgorączkowy.


Lekarze zalecają stosowanie wyciągu z kasztanowca zwyczajnego w postaci drażetek lub kropli w zapaleniu żył, żylakach, w celu zapobiegania zakrzepicy, w zaburzeniach krążenia krwi, w niektórych. Kora kasztanowca – zastosowanie W korze zawarte są kumaryny, m. Działanie preparatów przygotowanych z uczuciem kasztanowca ujawnia się przede wszystkim we wpływie na naczynia krwionośne, których ściany roślina wzmacnia, usztywnia i poprawia ich napięcie. W surowcach roślinnych wykryto całe bogactwo saponin trójterpenowych, zwanych escyną (3-), flawonoidy (z cenną kwercetyną), garbniki katechinowe, karotenoidy, cukry, kwasy organiczne oraz eskulinę. Właściwość ta wynika z zawartości escyny oraz flawonoidów, które opóźniają krzepnięcie krwi, zmniejszają jej lepkość i rozrzedzają ją.


Lecznicza moc kasztanowca. Na wyciągi z kasztanowca trzeba też uważać! Mogą bowiem uczulać i wywoływać problemy z układem pokarmowym. Ponadto niektóre składniki wyciągów kasztanowych, mogą zwiększać toksyczność antybiotyków i innych leków stosowanych w profilaktyce. Zarówno białe kwiaty kasztanowca, jak i jego kora, liście, owoce i nasiona, zawierają wiele cennych składników, a wśród nich flawonoidy, fenolokwasy, saponiny triterpenowe, cukry, skrobię i związki mineralne, które są źródłem zdrowia i urody.


Poznaj działanie i leki zawierające wyciąg suchy z kory kasztanowca. Opinie, dawkowanie czy skutki uboczne. Kwitną po rozwoju liści w maju i czerwcu. Opis chemiczny Ekstrakt z kory kasztanowca zwyczajnego, zwanego także pospolitym, białym, dzikim, końskim lub gorzkim- gatunku drzewa z rodziny mydleńcowatych pochodzącego z.

Najcenniejsze w wyciągach z kasztanowca są escyna i flawonoidy, które bardzo korzystnie oddziałują na naczynia krwionośne. Hamują aktywność enzymów działających destrukcyjnie na ścianki naczyń włosowatych i tym samym uszczelniają je, poprawiając ich elastyczność i zwiększając odporność na rozszerzanie się. W obecnym czasie zebrałam tylko korę – do okładu i pączki.


Z kory zrobiłam kisiel na okłady zamienne z okładami z żelu Altacet. Jeśli chcesz samodzielnie zrobić sobie zapas kory kasztanowca, to ściągnij korę z młodych gałązek, ja robię to używając obieraka do jarzyn. W nieżytach przewodu pokarmowego, wrzodach jelita grubego oraz biegunkach warto zastosować wyciąg z kory kasztanowca.


Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej promocji. Tylko u nas preparat Biolys Veina zawierający w swoim składzie aż 200mg wyciągu z owoców kasztanowca - w rewelacyjnej cenie zł. Jest to preparat złożony zawierający rutynę (inna nazwa rutyny to rutozyd) oraz wyciąg z kasztanowca. Rutyna jest naturalnie występującym roślinnym związkiem flawonowym (jej cząsteczka składa się z dwucukru oraz kwercetyny, naturalnie występującej pochodnej flawonu).


Substancje aktywne w nim zawarte pobudzają krążenie, wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych, zwalczają obrzęki, działają przeciwzapalnie. Jak przygotować odwar z kory kasztanowca ? Następnie należy ją ogrzewać do wrzenia i gotować powoli pod przykryciem 5-min. Odstawić na min i przecedzić.


W aptekach znajdziecie preparaty zawierające standaryzowane wyciągi z kasztanowca. Można też samemu zbierać niedojrzałe owoce, nasiona i kwiaty i wykonywać z nich napary. Samemu można wykonać nalewkę z kasztanów: 1. Jeżeli chcesz z niego korzystać najpierw skonsultuj się ze swoim lekarzem lub ginekologiem!


Stosowanie wyciągów z kasztanowca – jak poprawnie ich używać. Często można się natknąć na nalewki z kasztanowca, które jakoby miałyby pomóc. Z kory otrzymywana jest esculina stosowana do produkcji pudrów światłochronnych i preparatów uszczelniających naczynia krwionośne.


Zalecane są ponadto do stosowania zewnętrznego w postaci nasiadówek, ale wsparcie w leczeniu żylaków odbytu stanowi też picie takich odwarów. Maść z kasztanowca nadaje się również do smarowania w przypadku złamań, zwichnięć, obrzęków, wylewów podskórnych. W poprzednim wpisie było o walce z cellulitem przy pomocy Gotu Koli, dziś będzie o kasztanowcu.


Zanim przejdę do sedna sprawy najpierw postaram się w kilku zdaniach napisać wam o tym cudownym drzewie, które na pewno każdy zna z parków, cmentarzy i ogrodów. Kasztanowiec to nasz kolejny sprzymierzeniec w walce z cellulitem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty