Taka nalewka uszczelnia i wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, co zapobiega ich pękaniu. Kasztany poprawiają także krążenie i likwidują obrzęki. Utłucz kilkanaście dojrzałych kasztanów, zalej szklanką przegotowanej, chłodnej wody i ½ l spirytusu.
Odstaw w zamkniętym naczyniu na miesiąc, od czasu do czasu wstrząsając słojem. Zobacz, jak łatwo można zrobić ją w domu.
Do takich środków należy też nalewka z kasztanów. Gdy byłam dzieckiem mama czasami mnie tym nacierała. Rozgrzewało bardzo mocno ale nigdy nie zapomnę bólu pleców jak mama natarła mi plecy i nie zdjęła wcześniej pierścionka (czy tam obrączki).
Nalewka z bursztynowa – zastosowanie. Należy starannie wyparzyć skórkę z cytryny przed dodaniem jej do trunku. Działa wzmacniająco na żołądek, dezynfekuje jamę ustną i wzmacnia dziąsła.
Przepis na nalewkę z kasztanów.
Domowa śliwówka - prosty przepis na nalewkę ze śliwek. Znakomita nalewka z pigwy podkręcona przyprawami. Jak zrobić wino z ogrodowych winogron. Na przykład codziennie smarując nią nogi, można skutecznie walczyć z żylakami. Jeśli chcesz, połącz nalewkę z odrobiną oliwy z oliwek lub olejem kokosowym, co ułatwi jej aplikację na skórę.
Przeciwwskazania do stosowania nalewki. Owoce, liście, kwiaty i kora kasztanowca zawierają szkodliwą substancję, dlatego nie należy ich spożywać na surowo. Zbyt długo stosowane wewnętrznie preparaty z kasztanowca.
Rozgnieć garść suszonych kwiatów kasztanowca (kupisz je w sklepie zielarskim), rozdrobnij (posiekaj) dziesięć niedojrzałych kasztanów. Lecznicze właściwości bursztynu w formie nalewki wykorzystywane są w leczeniu takich dolegliwości jak: katar, wszelkiego rodzaju infekcje wirusowe i bakteryjne dolnych i górnych dróg oddechowych (zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc), angina, grypa. Wrzuć wszystko do słoja, wymieszaj i zalej czterema szklankami wódki. Co dwa dni potrząsaj słojem, aby dobrze wymieszać jego zawartość.
Częste picie nalewki z bursztynu w dużych ilościach nie jest wskazane. Zaleca się spożywać kilka kropel dziennie (zależnie od dolegliwości) jako dodatek do wody czy herbaty. Ponadto można ją również wykorzystać do nacierania obolałych miejsc na ciele.
To znana recepta na przejedzenie oraz problemy trawienne.
Potrzebne będą: duży słój, kilkanaście dojrzałych nasion, czyli kasztanów, litr czystej wódki lub spirytusu. Zakręcić słój i odstawić w ciemne miejsce ok. Po prostu nacieraj nią swoje ciało.
Odrobinę nalewki warto dodać do gorącej herbaty. Pijąc kropli nalewki dziennie, skutecznie wzmocnisz swoje naczynka krwionośne, a to zapobiega ich pękaniu. Teraz, gdy kasztany same spadają nam pod nogi, warto zrobić z nich leczniczą nalewkę. To już ostatni moment, bo za chwilę ich nie będzie. Nie trzeba ich wiele, ale jeśli zbierzesz więcej i tak przydadzą Ci się na wiele innych sposobów.
Po drodze możemy zajść też do osiedlowego sklepu po wódkę. Z łatwością można przygotować ją samodzielnie. Medycyna ludowa ceni szczególnie nalewkę z bursztynu. Do sporządzenia nalewki potrzebujesz dag (50g) nieoszlifowanego bursztynu.
Przygotowanie jej jest banalnie proste, a stosowanie obejmuje najrozmaitsze schorzenia. Umyj go w gorącej wodzie, a następnie zalej litrem -owego spirytusu. Lista przepisów na nalewka z kasztana z polskich blogów kulinarnych.
Wybierz najbardziej interesujący przepis i zacznij gotować! Do kasztanów jadalnych (castanea sativa, rodzina bukowatych) pałam miłością absolutną. O czym zapewne będziecie. Najbezpieczniejsze są kasztany w formie przetworzonej: nalewki, kremy, susz. Włożyć kasztany do słoika, zalać wódką i odstawić na dni.
Następnie przecedzić kasztany, a sokiem nacierać obolałe stawy.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.