Taka nalewka uszczelnia i wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, co zapobiega ich pękaniu. Kasztany poprawiają także krążenie i likwidują obrzęki. Przecedź nalewkę, przechowuj ją w lodówce. Stosowanie: Zażywaj razy dziennie przed posiłkiem po kropli w kieliszku wody. Można ją stosować do nacierań w razie bólu mięśni i stawów.
Kasztanowiec posiada tak wiele wartościowych dla zdrowia substancji, że stosowany jest w produkcji środków leczniczych i kosmetycznych.
Zarówno białe kwiaty kasztanowca, jak i jego kora, liście, owoce i nasiona, zawierają wiele cennych składników, a wśród nich flawonoidy, fenolokwasy, saponiny triterpenowe, cukry, skrobię i związki mineralne, które są źródłem zdrowia i urody. Do takich środków należy też nalewka z kasztanów. Gdy byłam dzieckiem mama czasami mnie tym nacierała. Rozgrzewało bardzo mocno ale nigdy nie zapomnę bólu pleców jak mama natarła mi plecy i nie zdjęła wcześniej pierścionka (czy tam obrączki). Zobacz, jak łatwo można zrobić ją w domu.
Wystarczy zalać korzeń żywokostu alkoholem i odstawić na kilka tygodni w szczelnie zamkniętym i opisanym naczyniu. Gdy będzie już gotowa, należy zlać nalewkę do czystej butelki i nakleić na nią etykietę z nazwą. Do przygotowania nalewki potrzebować będziesz: g suszonych kwiatów kasztanowca (dostępne w sklepie zielarskim), g suszonych kasztanów lub 1g młodych niedojrzałych kasztanów, l wódki.
Przeciwwskazania do stosowania nalewki.
Owoce, liście, kwiaty i kora kasztanowca zawierają szkodliwą substancję, dlatego nie należy ich spożywać na surowo. Zbyt długo stosowane wewnętrznie preparaty z kasztanowca. Medycyna ludowa ceni szczególnie nalewkę z bursztynu.
Przygotowanie jej jest banalnie proste, a stosowanie obejmuje najrozmaitsze schorzenia. Do sporządzenia nalewki potrzebujesz dag (50g) nieoszlifowanego bursztynu. Umyj go w gorącej wodzie, a następnie zalej litrem -owego spirytusu. Dodatkowo przeciwdziała żylakom i obrzękom, a także wykazuje skuteczność w bólu mięśni i stawów, w tym celu warto nacierać płynem bolące miejsce.
Dawkowanie nalewki chrzanowej. Trzy razy dziennie dwie łyżki stołowe przed jedzeniem. Chrzan doskonale spisuje się także jako lek przy bólach kości i stawów, zwłaszcza przy bólach korzonkowych, rwie kulszowej, reumatyzmie. W tym celu inaczej przygotowujemy nalewkę - 1g startego chrzanu zalewamy szklanką czystej wódki.
Jako że jesień nadchodzi wielkimi krokami i sezon kasztanowy się zaczyna mam pytanko czy ktoś robił nalewkę na kasztanach? Interesuje mnie wersja na normalnym alko jak i na skażonym czyli na okłady i kompresy. Najczęściej są to jadalne prezenty - nalewki, suszone owoce do herbaty, ciasteczka, pierniczki czy pralinki. Obserwuj bloga Obserwujesz bloga trochę inna cukiernia. Po tym czasie nalewkę przecedzić przez gęste sito oraz bibułę filtracyjną, przelać do drugiego naczynia, dodać syrop zrobiony z cukru i wody z rozpuszczonym kwaskiem cytrynowym, wymieszać i odstawić pod przykryciem na dalsze miesięcy.
Następnie przecedzić przez gęste płótno lub flanelę i rozlać do butelek. Aromatyczna nalewka dla dorosłych. Coś dla dorosłych smakoszy.
Lecznicza nalewka z kasztanowca zwyczajnego (kasztan). Do wykonania tej nalewki potrzebujesz: owoców kasztana, wódkę. Przepyszna nalewka do spożycia w spólnym gronie znajomych ,. Durszlak Pieczone kasztany i krem kasztanowo-karmelowy. Wyniki wyszukiwania dostarcza duszlak. Podczas podawania jej do obiadu czy przyjęcia należy pamiętać, aby zdecydować się na jeden smak.
Tutaj nalewka do picia w ilości kropel na kieliszek wody. Zaleca się picie jej razy dziennie. U nas robimy kurację raz na kilka miesięcy, najczęściej stosujemy ją do nacierania przy bólach stawów i przy rewelacjach żołądkowych. Składniki: ok szt - Garść owoców kasztanowca ( kasztany niejadalne ) l czystej wódki. Lecznicze właściwości bursztynu w formie nalewki wykorzystywane są w leczeniu takich dolegliwości jak: katar, wszelkiego rodzaju infekcje wirusowe i bakteryjne dolnych i górnych dróg oddechowych (zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc), angina, grypa.
Nalewka z bursztynowa – zastosowanie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.