piątek, 22 września 2017

Na czym polega wybielanie zębów

Na czym polega wybielanie zębów ? Wybielanie jest procesem rozjaśniania barwy zębów. Stopień wybielenia zębów jest sprawą indywidualną. Najczęściej uzyskujemy wybielenie o kilka tonów.


Wyróżniamy dwa główne sposoby profesjonalnego wybielania zębów. Pierwszym z nich jest wybielanie nakładkowe tzw.

Usuwanie przebarwień z zewnętrznej warstwy zębów wymaga zastosowania czynników chemicznych i fizycznych, np. Cena wybielania zębów zależy od metody, którą wybierzemy – mogą to być: wybielanie z użyciem lamp, metoda nakładkowa, a także licówki lub korony porcelanowe. Ile kosztuje wybielanie? Czy wybielanie niszczy szkliwo zębów?


Na usunięciu kamienia, osadów, polerowaniu pastami, piaskowaniu preparatami na bazie sody oczyszczonej przy użyciu pasków czyszczących. W zębach, które nie są idealnie gładkie, w ubytkach i pęknięciach szkliwa zanieczyszczenia gromadzą się szybciej. Biała dieta to sposób odżywiania polegający na wyeliminowaniu z jadłospisu wszelkich produktów zawierających intensywne barwniki.


Jej celem jest zachowanie efektu wybielania zębów i ich ochrona przed zaabsorbowaniem barwników zawartych w żywności.

Ta specjalistyczna metoda polega na wybielaniu zębów z zastosowaniem lampy Beyond. Podczas jednorazowego zabiegu na powierzchnię zębów nakładany jest specjalny żel, który następnie jest aktywowany przez światło akceleratora. Niemal każdy ze stomatologów świadczy także usługi wybielania zębów, a rynek obfituje w coraz więcej produktów do wybielania zębów w domu.


Jak stosować żele wybielające zęby i na czym polega ich działanie? Przed decyzją o wybielaniu zębów należy jednak zastanowić się, czy są one odpowiednio przygotowane. Na pierwszej wizycie określamy stan uzębienia pacjenta i wyjaśniamy, na czym będzie polegał proces wybielania.


Jeżeli pacjent ma próchnicę, nie należy wybielać zębów przed wyleczeniem. W naszej Praktyce kładziemy duży nacisk na profilaktykę próchnicy i chorób dziąseł. Podczas procedury wybielania zwracamy na to szczególną uwagę, ponieważ podczas wybielania dochodzi do niewielkiej demineralizacja, która wymaga profesjonalnego działania.


Metod wybielania zębów jest kilka, a wybór zależy od tego, jak dużo czasu chcemy poświęcić na uzyskanie białego uśmiechu, ile chcemy na to wydać i jakie mamy zęby. Na założenie licówek może pozwolić sobie niemal każdy, ponieważ zdecydowanie się na tą formę wybielania nie musi od razu angażować wszystkich zębów jednocześnie. Czym jest wybielanie zębów? Mówiąc najprościej wybielanie zębów to proces, w którym rozjaśnia się naturalną barwę zębów, przy czym należy rozróżnić tu dwa pojęcia: wybielenie i rozjaśnienie, bo nie jest to.


Na przestrzeni wieków używane były do tego celu rozmaite substancje oraz ich kombinacje, w tym między innymi nadtlenek sodu i wodoru, roztwory kwasów octowego, szczawiowego i chlorowodorowego, chlorki i chlor a nawet substancje silnie toksyczne, jak kwas. Gdybyśmy mieli wskazać na ten zabieg z zakresu stomatologii estetycznej, który wykonywany jest najczęściej, z pewnością byłoby nim wybielanie zębów. Piękny, śnieżnobiały uśmiech jest dziś symbolem urody i pełni zdrowia, nic więc dziwnego, że każdy z nas chce go mieć.


Niezwykle popularną metodą uatrakcyjnienia uśmiechu stało się ostatnio wybielanie zębów.

Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze gabinetu, w którym zabieg będzie przeprowadzony oraz jak później dbać o śnieżnobiały uśmiech? Wewnętrzne wybielanie zębów dotyczy zębów tak zwanych martwych, czyli tych, w których nastąpił nieodwracalny proces obumarcia miazgi. Każdy ząb martwy, nawet po wykonaniu kompleksowego i skutecznego leczenia zmienia swój kolor, najczęściej żółknąc lub siniejąc. Szczególnie w przypadku “jedynek”, “dwójek”, oraz kłów wygląda to bardzo nieestetycznie. Metody wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym Metoda Beyond.


Niweluje on również przebarwienia i drobne ilości kamienia nazębnego (pozostałego po zabiegu skalingu). Piaskowanie zębów często stosuje się przed profesjonalnym wybielaniem zębów. Kto by nie chciał mieć hollywoodzkiego uśmiechu? Jednak spośród tylu możliwości wybielania zębów, która opcja będzie najskuteczniejsza?


Kolor zębów zależy od nakładających się na siebie trzech składowych: szkliwa, zębiny i miazgi. Nie każdy się do tego zabiegu kwalifikuje. Jedna sesja trwa około minut i pierwsze efekty widoczne są gołym okiem. Zęby jaśniejsze są o 3-odcienie, a rezultat wybielania utrzymuje się do dwóch lat. Należy jednak pamiętać o wdrożeniu odpowiedniej diety, dzięki czemu zachowamy śnieżnobiały uśmiech na dłużej.


Laserowe wybielanie zębów ma wiele zalet. Na rynku znaleźć można wiele preparatów, na których opakowaniach znaleźć można obietnice i zapewnienia o silnym działaniu wybielającym zęby. Niestety, w rzeczywistości większość z tych kosmetyków nie jest skuteczna lub, co gorsza, może negatywnie wpłynąć na stan naszych zębów. Domowe wybielanie zębów polega na używaniu plastikowych nakładek na zęby pod nadzorem stomatologa przez okres kilku dni.


Natomiast gabinetowe wybielanie trwa około minut i wykonywane jest przez stomatologa we własnym gabinecie stomatologicznym. Niezależnie od wybranego rodzaju wybielania pacjent zgłaszający się do gabinetu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty