piątek, 17 marca 2017

Żylaki w macicy

Problem ten jest najczęściej domeną kobiet w ciąży. Wówczas ich przyczyną jest uciskająca, rozrastająca się macica, napierająca na żyły znajdujące się w miednicy. Ginekolog na podstawie wywiadu oraz przeprowadzonych badań, zaproponuje odpowiednie leczenie.


Bardzo często jednak lekarz nie zaleca żadnego leczenia żylaków macicy w ciąży, a jedynie obserwuje je, ponieważ zmiany są niewielkie, a prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań minimalne. Jeśli istnieje podejrzenie, że przyczyną bólów w podbrzuszu mogą być żylaki macicy, należy jak najszybciej skonsultować się z ginekologiem, ponieważ konieczne jest specjalistyczne leczenie. Podkreślić należy, iż mogą występować bez związku z ciążą.


Podejrzenie ich wystąpienia winno być powodem do wizyty ginekologicznej. Schorzenie to wymaga leczenia. Powiększona macica może tamować odpływ krwi z dolnych części ciała do serca. To z kolei zwiększa już zaistniały zastój w żyłach.


Tydzień temu byłam u ginekologa i stwierdził u mnie żylaki w macicy. Powiedział, że to nic takiego groźnego, tylko że podczas drugiego porodu (jak będę w ciąży), bo już jeden miałam - będzie mnie bolało mocno. Mam pytanie: czy te żylaki nie są groźne i nie wytworzy się z nich, odpukać, nowotowór i jak to leczyć? Wielu uważa, że może się to zdarzyć tylko z nogami, ale w rzeczywistości tak wcale nie jest. W rzeczywistości żylaki mogą pochodzić z dowolnej części ciała, przez którą przechodzą naczynia.


Mam lata i żylaki na macicy, są dość duże, ok. W przypadku gdy dolegliwość rozszerzyła się na srom i odbyt , pojawia się niewielkie krwawienie. Diagnoza i leczenie Żylaki macicy, przede wszystkim te u kobiet w ciąży, często nie dają żadnych objawów.


Ich uszkodzenie, zwiotczenie lub ograniczenie sprężystości na skutek stanów chorobowych, mogą prowadzić do zaburzeń statyki narządu rodnego. W czasie ciąży na skutek ucisku powiększającej się macicy przepływ żylny jest znacznie utrudniony. Wszystkie te zmiany następujące w organizmie kobiety ciężarnej mogą nieść.


Często współwystępują z hemoroidami i żylakami kończyn dolnych. Przyczyną żylaków krocza są zwykle zmiany hormonalne oraz ucisk powiększającej się macicy na żyły miednicy. Objawiają się zaczerwienieniem, pieczeniem, opuchlizną i bólem warg sromo.


Żylaki w macicy

Powstawanie żylaków, pajączków i pękniętych naczynek jest niestety dla większości ludzi nieuniknione. Około z nas na którymś etapie życia zacznie dostrzegać na nogach niewielkie niebieskie żyłki. W takim przypadku zagadnienie żylaki macicy a poród wymaga konsultacji z lekarzem prowadzącym.


Podobnie, jak miało to miejsce w przypadku żylaków macicy, także zagadnienie „żylaki sromu a poród naturalny” nie jest wcale kontrowersyjne. Nie ma wcale przeciwwskazań do narodzin siłami natury. Przejawia się to przez poszerzenie żył szyjki macicy i ich pełnię. Bardzo często tę chorobę łączy się z żylakami macicy, jajników, dużych warg sromowych, pochwy i kończyn dolnych.


W przypadku powiększenia macicy z powodu żylaków można uprawiać seks, jeśli partnerzy nie odczuwają dyskomfortu. Jedyny punkt, musisz skonsultować się z lekarzem o przyjmowaniu antykoncepcji. Wskazane jest, aby wyłączyć stosowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych i nie stosować PPA. Zdecydowanie rzadziej rozwijają się żylaki pęcherza moczowego, powrózka nasiennego, macicy czy pochwy. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia zwiększa się zwykle z każdą kolejną ciążą.


Dodatkowo ryzyko ich powstawania podnoszą krótkie odstępy pomiędzy ciążami. Czasami Panie nawet nie wiedzą o ich istnieniu do czasu, gdy dają bardzo wyraźne objawy. Skąd się biorą i czy stanowią realne zagrożenie np.


Żylaki w macicy

Przejdź na stronę główną Interia. Macicy - informacje, zdjęcia, materiały video. Ekskluzywne miejsce dla wyjątkowych kobiet. Poznaj korzyści wynikające z założenia darmowego konta. W miarę powiększania się żylaków możesz odczuwać bóle i skurcze nóg, które nie ustępują nawet po nocnym wypoczynku.


Czasem, wzdłuż zmienionej chorobowo żyły, pojawiają się miękkie uwypuklenia, których wielkość zależy od położenia nóg (gdy trzymasz je w górze - żylaki zanikają, gdy stoisz - ponownie się pojawiają).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty