czwartek, 9 marca 2017

Skleroterapia

Skleroterapia

Mechanizm polega na redukcji przepływu krwi w naczyniu przy zastosowaniu środków chemicznych. Stosuje się różne substancje czynne, stężenie preparatów i techniki, od których uzależniona jest. Sprawdź czym jest zabieg, jak się do niego przygotować.


Skleroterapia

Umów się na konsultację w Lifemedica. Nieodłącznym elementem zabiegu jest zastosowanie po jego wykonaniu elastycznego opatrunku uciskowego. Metoda ta zwykle jest stosowana w początkowym okresie choroby, gdzie głównymi objawami są teleangiektazje oraz. Za pomocą bardzo cienkiej igły lekarz wstrzykuje do chorobowo zmienionych naczyń specjalny roztwór (substancję obliterującą), który powoduje ich natychmiastowe obkurczenie.


Skleroterapia jest bardzo powszechną metodą leczenia żylaków. Większość rozszerzonych żył można usunąć przy pomocy skleroterapii – zabiegu estetycznego bez cięcia i blizn. Na czym polega skleroterapia. W jakich przypadkach stosuje się skleroterapię? Czy warto zapisać się na zabieg?


Polega ona na wstrzyknięciu roztworu (zazwyczaj soli) bezpośrednio do żyły. Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule. Pierwsza Klinika Flebologii w Polsce. Dobór i sprzedaż wyrobów przeciwżylakowych.


Głównym jego celem jest bezinwazyjne pozbycie się żylaków. Zabieg trwały, bardzo skuteczny i bezbolesny. Jest małoinwazyjna, szybka, bezpieczna i skuteczna.


Preparat uszkadza błonę wewnętrzną ściany naczynia w której z czasem tworzy się skrzeplina. Następnie, ściana naczynia ulega zwłóknieniu, sprawiając, że żylak lub pajączek staje się niewidoczny. Dzięki temu jest coraz popularniejszy i polecany pacjentom w każdym wieku. Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.


W czasie kilku dni lub tygodni żyła włóknieje i przestaje być widoczna. Wybór środka zależy od zaawansowania choroby. Leczenie pianką metodą Tessariego, czyli skleroterapia piankowa.


Skleroterapia

Prowadzi on jego zamknięcia i zwłóknienia. Naczynie przestaje być widoczne. Pod pojęciem skleroterapii (leczenia obliterującego) rozumiemy zaplanowane i wybiórcze wstrzykiwanie do żylaków, żył siatkowatych, „pajączków naczyniowych” substancji, która drażni ścianę wewnętrzną naczynia, uaktywnia procesy zapalne i powoduje uszkodzenie śródbłonka wskutek czego. Zbigniew Kustra posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w skleroterapii żylaków kończyn dolnych.


W Klinice Venamed wykonuje się rocznie ok. Mamy w zanadrzu jeszcze jedną metodę redukcji tych nieestetycznych zmian. Należy ubrać się w wygodną odzież umożliwiającą odsłonięcie nóg i nie stosować na skórę żadnych kosmetyków - balsamów czy kremów. Specjaliści od skleroterapii zapraszają do Kliniki Melitus Warszawa.


Wskutek tej interwencji zostaje uruchomiony proces naprawczy komórek, a w miejscu penetracji leku powstaje włóknik. Powoduje on skurcz naczynia, a następnie powstanie procesu zapalnego wewnątrz światła, który prowadzi do jego zamknięcia i zarośnięcia. Polega na wstrzyknięciu do chorej żyły preparatu w postaci płynu lub piany. Od razu po zabiegu na kończyny nakładane są pończochy uciskowe a pacjent kierowany jest co najmniej minutowy spacer. W tym czasie nie wolno stać ani siedzieć.


To nie operacja, tylko krótki zabieg - nie potrzeba nawet znieczulenia. Jest to jedna z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych form leczenia żylaków. Michał Kasznia - chirurg-laser. Co to jest skleroterapia ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty