czwartek, 30 marca 2017

Żylaki krocza

Okolice intymne są silnie ukrwione, a w ciąży mogą być dodatkowo opuchnięte i powodować ból przy dotyku. Stały ucisk dziecka na miednice i utrudniony odpływ krwi żylnej stanowią tu główne przyczyny. Najczęściej nie stanowią jednak przeszkody w porodzie siłami natury a po porodzie obserwuje się ich zniejszenie, a co najważniejsze amniejszenie lub ustąpienie dolegliwości.


Witam, jestem w tyg (drugiej) ciąży, po ostatniej zostały mi niemiłe pamiątki, żylaki krocza i chciałabym się dowiedzieć czy w takiej sytuacji poród naturalny jest bezpieczny i wskazany? Ja jestem w tej chwili w tyg.

Kurację jest stosowana, jeśli żylaki nie ustępują po 3-miesiącach od porodu. Krew krążąca po organizmie ciężarnej także nie jest bez winy. Jej objętość powiększa się, zwiększa się więc też nacisk na ściany żył. Gdy w grę wchodzą żylaki pochwy objawy należą do dość. Populacyjnie problem ten występuje u Pań po urodzeniu więcej niż jednego dziecka.


Z wizytą do specjalisty zwlekamy maksymalnie długo, łudząc się, że to, co nas spotkało, samo przejdzie. Ale niestety, żylaki warg sromowych wymagają fachowej diagnostyki i leczenia.

Dlatego im szybciej udasz się do ginekologa – tym mniej będziesz się męczyć. Ustępują zazwyczaj samoistnie po około miesiącach po porodzie, jeżeli wspomożemy organizm preparatami lub odpowiednimi maściami na żylaki. Nie możemy jednak stuprocentowo potwierdzić tej reguły. Czy żylaki krocza i żylaki sromu, które pozostały mi po drugiej ciąży to problem Objawy niewydolności żylnej w ciąży są w większości przypadków typowe.


Teraz się obawiam porodu z tymi żylakami krocza albo po porodzie problem znikł,podejrzewam,że może i bez leku by sie obyło. Często współwystępują z hemoroidami i żylakami kończyn dolnych. Przyczyną żylaków krocza są zwykle zmiany hormonalne oraz ucisk powiększającej się macicy na żyły miednicy.


Objawiają się zaczerwienieniem, pieczeniem, opuchlizną i bólem warg sromo. W dużej mierze są konsekwencją tego, że w tym szczególnym okresie następuje wiele zmian fizjologicznych. Kobietom w ciąży zwykle dokuczają żylaki nóg, odbytu i krocza. Jakie dolegliwości są z nimi związane?


Jak leczyć żylaki w ciąży? Sposoby na żylaki sromu w ciąży Objawy. Powstają przez złe krążenie krwi, do którego dochodzi na skutek rosnącej macicy i jej uciskania na naczynia krwionośne.


Przyczyną ich powstawania są hormony, szczególnie ich wahania pojawiające się w okresie ciąży.

Jest to problem dość wstydliwy, wiele kobiet zwleka z wizytą u lekarza. Czynnikiem, który może sprowokować ich wystąpienie jest w szczególności ciąża. Początkowo nie dają żadnych objawów. U niektórych kobiet żylaki pojawiają się nie tylko na nogach, ale również w okolicy miednicy i krocza.


Czym są spowodowane żylaki? Powodować rozwój choroby jest uważany ciąży, mianowicie obserwowanego w tym okresie zmian hormonalnych i rosnącej presji macicy na naczyniach miednicy. W Polsce aż mln osób, w tym mln kobiet ma żylaki.


Każdego roku do internistów zgłasza się około 2tysięcy pacjentów skarżących się na tę dolegliwość nóg. Zdecydowanej większości osób żylaki kojarzą się z nieestetycznymi zmianami żylnymi na kończynach dolnych. Jednakże nie jest to jedyny rodzaj żylaków, a mogą się one pojawić także w okolicach odbytu, przełyku czy krocza. Po raz pierwszy pojawiają się one w trakcie ciąży.


U części pań po trzech – sześciu miesiącach od porodu znikają lub znacznie się. Najczęściej pojawiają się na pośladkach i kończynach dolnych, problem dotyczy jednak również macicy, pochwy i krocza. Tak żylaki okolic intymnych, jak i niewydolność żylna miednicy mogą być konsekwencją wpływu progesteronu, który wpływając rozkurczająco na mięśnie zmniejsza jednocześnie napięcie samych żył. Planujesz macierzyństwo? Guzki krwawnicze, potocznie hemoroidy, ma każdy z nas, żylaki odbytu tylko niektórzy.


Wyglądają jak poduszeczki wypełnione krwią i pełnią niezwykle ważną funkcję. Uszczelniają kanał odbytu, a wraz z mięśniami zwieraczami pozwalają panować nad oddawaniem stolca i gazów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty