Ich stosowanie w medycynie nie jest nowością. Pijawka lekarska jest w stanie spożyć kilkakrotnie więcej krwi niż sama waży, po czym odpada od skóry pacjenta. W ślinie pijawki znajduje się ponad sto biologicznie czynnych składników, między innymi hirudyna, silny antykoagulant, który zapobiega adhezji płytek krwi i powstawaniu skrzeplin. Przed przystąpieniem do hirudoterapii trzeba określić, ile bezkręgowców należy użyć.
Leczenie żylaków pijawkami - gdzie stawiać pijawki?
Liczbę określa się na podstawie parametrów pacjenta takich jak wiek, masa ciała czy płeć oraz rodzaj schorzenia, na które ma być zastosowana terapia, a także obszar ciała zmieniony chorobowo. Na co dokładnie pomaga leczenie pijawkami? Przede wszystkim na problemy z układem krążenia. Popularne jest leczenie żylaków pijawkami, które stanowi alternatywę wobec operacji.
Obecnie również stosuje się je w leczeniu choroby niewydolności żylnej i coraz więcej osób cierpiących na żylaki poszukuje gabinetów posiadających w ofercie hirudoterapię. Są przechowywane w sterylnych warunkach, aby nie przenosiły chorób. Może to prowadzić do choroby zakrzepowej, a w konsekwencji nawet śmierci pacjenta.
Ssanie krwi przez pijawki poprawia mikrocyrkulację krwi – następuje lepsze ukrwienie i dotlenienie tkanki, rozszerzeniu ulegają naczynia włosowate, a co się z tym wiąże, skuteczniej zostają wydalane toksyny.
W dniu, w którym zabieg został wykonany, należy więcej odpoczywać oraz ograniczać aktywność fizyczną. Miejsce, z którego pijawka ssała krew, jest zabezpieczone opatrunkiem, który należy utrzymywać przez kilka godzin. Pijawki lecznicze „nie lubią” drażniących zapachów. Na rynku trójmiejskim powstaliśmy jako pierwsi, świadcząc tego typu zabiegi. Jest to jednoznaczne z tym, że mamy największe doświadczenie, dzięki wieloletniej pracy oraz praktyce.
Terapia pijawkami lekarskimi zwana hirudoterapią przeżywa prawdziwy renesans. Pijawkami leczy się najrozmaitsze choroby, od wrzodów żołądka po paradontozę. Specjaliści ostrzegają jednak. Najczęściej są to : -zmiany miażdżycowe - żylaki oraz zakrzepowe zapalenia żył - tzw.
Jest to rodzaj terapii znany człowiekowi od bardzo dawna. Ta metoda sprawdza się przy leczeniu skaleczeń, oparzeń, ropiejących i trudno gojących się ranach i żylakach. W USA drugim lekiem o podobnym znaczeniu są jaja włosogłówki.
Morza Śródziemnego, w Turcji, ale od szesnastu lat są ściśle chronione. Do leczenia stosuje się więc pasożyty z hodowli. Daje spektakularne efekty bez skutkow ubocznych, ktore moga towarzyszyć metodom chirurgicznym.
PIJAWKI - medycyna naturalna.
Hirudoterapia - leczenie pijawkami (hirudo medicinalis). Od wieków jednak znany jest inny, niezwykle skuteczny sposób na żylaki, a mianowicie hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami hodowanymi w warunkach laboratoryjnych. Na czym polega hirudoterapia? W procesie hirudoterapii wykorzystuje się pijawki lekarskie, które hoduje się w sterylnych warunkach laboratoryjnych.
Oferowane przez nas w Warszawie leczenie pijawkami (cennik wysyłany na e-mail) to zabieg bezbolesny, a równocześnie skuteczny. Nasz gabinet gwarantuje niewysoką cenę leczenia pijawkami. Zapraszamy na leczenie pijawkami wszystkich, którzy chcą pozbyć się dolegliwości związanych z: zakrzepicą żylną, żylakami, zapaleniami skóry.
Zrezygnowana zaczęłam szukać w internecie jakis innych metod na żylaki (tonący brzytwy sie chwyta). Tak znalazłam kilka artykułów o leczeniu pijawkami, brzmialo to sensownie, słyszałam, że rzeczywićie dawno dawno temu leczono pijawkami, więc czumu nie spróbować? W Polsce hirudoterapia posiada numer katalogowy 99. Spisie Procedur Medycznych ICD – (wersja ), stanowiących podstawę do rozliczeń NFZ.
Są to wysoko wyspecjalizowane siodełkowce. Ciało jest podłużne, walcowate bez przydatków i szczecin. Na obu krańcach ciała znajdują się przyssawki.
Wskazania do hirudoterapii Brak jest w świecie gotowej i jednoznacznej listy wskazań do stosowania hirudoterapii. Stwierdzenie, że pijawka może pomóc i pomagała już w takich czy innych schorzeniach, to uczciwe przedstawienie problemu.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.