Wyciąg z nasion kasztanowca może być również stosowany przy osłabieniu naczyń krwionośnych u kobiet w ciąży. Jak wygląda terapia wyciągiem z kasztanowca? Preparaty z wyciągiem z nasion kasztanowca mogą być stosowane zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu objawów przewlekłej niewydolności żylnej.
Wyciągi z kasztanowca znalazły również zastosowanie w kosmetykach do cery dojrzałej i wiotczejącej, ponieważ poprawiają jej napięcie i zwężają pory. KASZTANOWIEC łagodzi zaburzenia trawienne.
Garbniki z kasztanowca wpływają na przewód pokarmowy rozkurczowo, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i łagodnie zapierająco. Wyciąg z kasztanowca to jeden z najczęściej stosowanych preparatów medycyny naturalnej. W aptekach można nabyć bez recepty środki z wyciągiem z kasztanowca, które są często zalecane przez lekarzy w przypadku żylaków. Ekstrakt z owoców kasztanowca zawiera w swoim składzie m. Uznaje się jednak, że najważniejszym ich składnikiem.
Od dawna stosuję domowy wyciąg z kwiatów kasztanowca , który pomaga mi na bóle mięśni kręgosłupa a jest prosty w wykonaniu. Dzięki obecności escyny ekstrakt z kasztanowca jest jednym z najcenniejszych ekstraktów stosowanych w pielęgnacji cery naczynkowej.
Właściwość ta wynika z zawartości escyny oraz flawonoidów, które opóźniają krzepnięcie krwi, zmniejszają jej lepkość i rozrzedzają ją. Jak zrobić nalewkę z kwiatów kasztana? Rozgnieć garść suszonych kwiatów kasztanowca (kupisz je w sklepie zielarskim), rozdrobnij (posiekaj) dziesięć niedojrzałych kasztanów. Wrzuć wszystko do słoja, wymieszaj i zalej czterema szklankami wódki.
Co dwa dni potrząsaj słojem, aby dobrze wymieszać jego zawartość. Wybierając odpowiedni produkt, warto zwrócić uwagę na to, jakie dodatki zawiera i czy wyciąg jest standaryzowany na zawartość escyny. Nalewka z kasztanów jest świetna na reumatyzm, oparzenia, odmrożenia, na poprawę krążenia krwi w skórze (np. pajączki na łydkach, żylaki, obrzęki), ubytki naskórka, na stany zapalne żołądka i jelit oraz na ułatwienie wydalania moczu przy przeroście prostaty. Wyciągi z kwiatów i kory kasztanowca są stosowane przy kruchych naczyniach krwionośnych, popularne są także preparaty z nasion, trochę mniej – liście kasztanowca.
W medycynie ludowej kwiaty kasztanowca są wykorzystywane w leczeniu rwy kulszowej, schorzeń wątroby i przy reumatyzmie. Herbata z kwiatów kasztanowca Ma działanie rozkurczowe i przeciwzapalne. Wyciągi trafiają do kosmetyków: toników, kremów i maseczek do cery naczynkowej.
Nie powinno się nakładać wyciągu z kasztanowca bezpośrednio na otwarte rany. Preparatów o działaniu ogólnym nie można stosować w niewydolności nerek. Tabletki z wyciągiem z kasztanowca mogą nasilać nefrotoksyczne działanie innych przyjmowanych leków, w tym przeciwzakrzepowych. Kwiaty, nasiona i liście kasztanowca są cennym źródłem zielarskim stosowane do uszczelniania naczyń krwionośnych.
Wyciąg z surowców kasztanowca stosuje się zewnętrznie w postaci żelu, maści, kremów na problemy z żylakami, obolałe i opuchnięte nogi, jak również na cerę naczyniową.
W domowej pielęgnacji ciała kasztanowiec można stosować w postaci naparów, toników. Ciekawi mnie mieszanka ziołowa Venoforton z Leki Natury, której głównym składnikiem, obok Ginko -(tinctura), jest intrakt z owoców kasztanowca -. Są tam również: nalewka z kwiatów głogu -, wyciąg z ziela jemioły - i nalewka z ziela arniki -. A jak można z nich zrobić taką maść? To proste, potrzebujesz kwiatów. Prosty przepis na preparat przeciw żylakom, czyli bigos z kasztanowca. Zbierz kwiaty kasztanowca, przynajmniej 10.
Wlej do garnka 300ml oleju, 150ml wody i 150ml spirytusu. Podgrzej do temperatury około stopni i włóż rozdrobnione kwiaty. Osiągający metrów wysokości kasztanowiec zwyczajny jest okazałym, rozłożystym drzewem o sklepionej koronie.
Już na jesieni na gałęziach pojawiają się grube, lepkie pąki, z których wiosną rozwijają się liście o długości do 20cm. Drzewo kwitnie od kwietnia do maja. Z zapylonych kwiatów rozwijają się kuliste, pokryte kolcami zielone torebki nasienne, zawierające.
Temat, który poruszam nie jest co prawda związany z narkotykami, ale ze zdrowiem - jak najbardziej. Warto pamiętać, że jeśli mamy skłonności do żylaków powinniśmy profilaktycznie wcierać w nogi maść z. Maść z kasztanów idealna jest na żylaki oraz zmęczone, obrzęknięte nogi.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.