środa, 10 sierpnia 2016

Esperal

Esperal

Esperal , czyli wszywka alkoholowa, to niegdyś powszechna metoda stosowana w terapii uzależnienia od alkoholu. Obecnie znacznie straciła na popularności. Związek ten zaburza metabolizm alkoholu w organizmie. Hamuje działanie enzymu – dehydrogenazy aldehydowej, przez co utrudnia utlenianie aldehydu octowego do mniej szkodliwego kwasu octowego.


Po jakimś czasie jednak wrócił na rynek i dziś jest dostępny. Tyle że nie nazywa się już esperal, tylko disulfiram WZF. W praktyce jednak to dokładnie ten sam produkt, zawierający tę samą substancję czynną – disufiramum. Esperal Standard: Kuracje leczenia alkoholizmu poprzez stosowanie esperalu w formie wszywki są cenione ze względu na ogromną wydajność. Czas działania wszywki alkoholowej po jednorazowej aplikacji utrzymuje się nawet do roku.


Nadal powszechna jest opinia, że ktoś, kto wszywa sobie esperal , nie jest chory na alkoholizm, tylko chwilowo nie może pić. Jest nadal akceptowany zarówno w środowisku niepijących, jak i pijących, wie, że robi sobie chwilową przerwę w piciu. Stosowanie środków zawierających disulfiram (Anticol, Antabus, Esperal) jest jedną z metod leczenia alkoholizmu, którą można zaliczyć do terapii awersyjnej. Pomimo, że od momentu, w którym Esperal pojawił się na rynku i został włączony do użycia medycznego minęło już sporo lat, to jednak środek ten wciąż cieszy się dużą popularnością i nadal jest uznawany za.


Esperal

W sytuacji gdy pacjent spożyje alkohol etylowy po wczepieniu leku esperalu w organizmie pacjenta dochodzi do zwiększenia stężenia aldehydu octowego w organizmie. Wówczas pojawiają się objawy zatrucia tym związkiem. Z alkoholizmu nie można się wyleczyć. Alkoholik może przestać pić, ale nie przestanie być alkoholikiem. W każdej chwili, gdy zabraknie mu motywacji i silnej woli, może wrócić do nałogu.


Najlepszy sposobem na zerwanie z nałogiem jest terapia. Niektórzy preferują disulfiram. Na czym polega taka kuracja? Terapia odwykowa w przypadku alkoholu jest procesem długotrwałym i czasem wymaga złożonego leczenia.


Esperal to popularna nazwa związku jakim jest Disulfiram. Jest jednak niestety duża grupa osób, które nie chcą zgłosić się na terapię i decydują się na Esperal. Esperal nie rozwiąze problemu alkoholizmu twojego męża. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Picie alkoholu jest bezwzględnie przeciwwskazane podczas leczenia.


Spożycie alkoholu podczas stosowania disulfiramu może powodować wystąpienie objawów zagrażających życiu. Aby leczenie było skuteczne i jak. Esperal , dostępny obecnie pod oficjalną nazwą Disulfiram, to substancja występująca w formie tabletek oraz implantów, które stosowane są w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Substancja ta wywołuje swego rodzaju uczulenie na alkohol, co ma zniechęcić osobę uzależnioną do spożywania napojów procentowych. Jak działa taki lek i jakie skutki uboczne może powodować wszywka.


Esperal

Wszywki alkoholowe esperal - Gabinet Poznań. Nasz Gabinet Poznań od wielu lat przeprowadza zabiegi polegające na implantacji leku o nazwie Esperal. Takie działanie ma na celu zniechęcenie pacjenta do sięgania po alkohol działając na zasadzie wzbudzania awersji.


Poprzez specyficzne właściwości i wpływ na metabolizm alkoholu może być stosowany w terapii wspomagającej leczenie uzależnienia od alkoholu. Jeżeli pacjent w trakcie terapii napije się alkoholu, musi liczyć się z bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami, które w pewnych przypadkach mogą okazać się wręcz tragiczne! W naszej klinice leczenia alkoholizmu oferujemy profesjonalny detoks alkoholowy oraz zabieg wszycia esperalu. Esperal znajduje swoje zastosowanie w leczeniu alkoholizmu a do tej pory nie znaleziono skuteczniejszej metody wymuszającej abstynencję.


Implantacja Esperal u ma pomóc w walce z uzależnieniem od alkoholu. Zabieg, w czasie, którego wszywany jest Esperal , jest dość krótki i trwa ok. Wszywka alkoholowa Szczecin – proponujemy skuteczną metodę walki z nałogiem, wymuszającą abstynencję alkoholową. Zaliczamy ją do terapii awersyjnych, z obawy przed nieprzyjemnymi dolegliwościami uzależniony pacjent powstrzymuje się przed piciem alkoholu.


Już po 5-minutach od spożycia alkoholu pacjent leczący się disulfiramem zaczyna odczuwać przykre objawy, które mają go powstrzymać przed konsumpcją napojów alkoholowych, a w dalszej perspektywie sprawić, że całkowicie zrezygnuje z picia alkoholu. Disulfiram w zetknięciu z alkoholem w organizmie powoduje nieprzyjemne skutki spożycia etanolu, dzięki czemu alkoholikowi znacznie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty