wtorek, 9 sierpnia 2016

Skąd biorą się hemoroidy

Skąd się biorą hemoroidy? Jednakże ze względu na swój intymny charakter, hemoroidy traktuje się zazwyczaj jako przypadłość wstydliwą. Prowadzi to niestety do unikania, jak długo się da, wizyty u lekarza specjalisty.


A szkoda, bo choroba ta właśnie w pierwszym etapie rozwoju najlepiej poddaje się terapii. Pojawia się stan zapalny, ból, świą pieczenie.

Problem zaczyna się wtedy, gdy hemoroidy są rozciągnięte, wypełniają się krwią ponad miarę i nie opróżniają się z niej do końca. Na skutek zalegania krwi z czasem dochodzi do stanu zapalnego, który obejmuje zarówno guzki (poszerzone sploty żylne), jak i tkanki odbytu. Mówimy wtedy o rozwoju choroby hemoroidalnej, czyli o. Hemoroidy – skąd się biorą i jak je leczyć? W znacznej mierze winą za ich powstawanie obarcza się ubogą w błonnik zachodnią dietę, która powoduje zaparcia. Osoby, które wypróżniają się z trudnością są bardziej podatne na wystąpienie hemoroidów.


Ciąża ze zmianami hormonalnymi i zaburzeniami.

Co łączy medycynę i kosmiczną technologię? W powszechnej opinii, hemoroidy są dolegliwością charakterystyczną dla osób w podeszłym wieku, jednak nie należy tego traktować jak obowiązującą regułę. Guzki mogą też sporadycznie wypadać z odbytu, ale jeszcze samoistnie cofają się.


W trzecim stadium zaś hemoroidy mają coraz większą skłonność do wypadania i bywa, że nie cofają się samoistnie, ale można je umiejscowić w kanale odbytu palcem. Jeśli zaparcia pojawiają się już w pierwszym trymestrze, trzeba zadziałać szybko, bo w miarę wzrostu dziecka ucisk macicy na jelita będzie coraz większy. Powstawaniu zaparć mogą. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które ciągle się męczą podczas wypróżnienia, to jesteś osobą, która może mieć hemoroidy.


Jest to powszechny problem, który dotyczy większości ludzi. Zdarza się to więcej niż połowie ludności, można nawet stwierdzić że to schorzenie jest bardziej powszechne niż większość ludzi myśli. Dowiedz się od czego są hemoroidy, jak je rozpoznać, jak zapobiegać i pozbyć się hemoroidów. To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Dane statystyczne jednoznacznie wskazują, że co druga osoba w Polsce przynajmniej raz w życiu była.


Zacznijmy jednak od tego, skąd w ogóle biorą się hemoroidy. Spowodowane jest to niskim krążeniem. W momencie silnego parcia na nie (w przypadku zaparć, ale też porodu czy dźwigania ciężkich przedmiotów) dochodzi do ich znacznego przekrwienia.

Jeśli parcie na naczynia przedłuża się, do hemoroidów dopływa krew, ale nie jest z nich. Bywają one jednak często przyczyną różnych objawów chorobowych, takich jak krwawienie, świąd w odbycie oraz wypadanie guzków krwawniczych. Czym właściwie są hemoroidy, jak sobie z nimi radzić i kiedy obowiązkowo stawić się u lekarza?


Fizjologicznie, hemoroidy znajdują się w okolicy odbytu, aby pomóc w wypróżnieniu. Ale mogą stać się patologiczne, gdy pojawi się obrzęk lub stan zapalny z powodu niektórych działań, które mogą powodować że hemoroidy będą się rozwijać. Guzki krwawnicze, to chorobowo zmienione, powiększone struktury zwane hemoroidami, które w warunkach fizjologicznych odpowiadają za utrzymanie szczelności kanału odbytu. Zazwyczaj więc hemoroidy pojawiają się najwcześniej po 20. A im człowiek jest starszy, prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest coraz większe.


Czasami zdarza się jednak, że dzieci dziedziczą tę skłonność po rodzicach. Z hemoroidami walczą także ci, którzy jedzą znaczne ilości jedzenia lub normalne porcje. Wszystko zależy jednak od jakości jedzenia wprowadzanego do organizmu.


Dlatego też tak bardzo rosną trendy na zdrowe odżywianie – nie biorą się znikąd. Taki tryb życia znacznie poprawia nasz stan fizyczny i psychiczny. Dopiero nieprawidłowości pojawiające się w funkcjonowaniu tej struktury, prowadzą do problemów i charakterystycznych objawów. To naturalne struktury naczyniowe, położone w kanale ludzkiego odbytu, które ułatwiają wypróżnianie się. Stan patologiczny, jaki jest z nimi związany to choroba hemoroidalna, zwana również potocznie.


Czujemy pieczenie, ból okolic odbytu i mamy problemy z wypróżnianiem. Ma to związek z niewłaściwym żywieniem i ze zbyt mała ilością ruchu. Mówi ekspert Venosin 5mg.


Wiele osób cierpi na żylaki, które stanowią chorobę obecnie najczęściej spotykaną. To, jak wyglądają hemoroidy, zależy od stopnia zaawansowania choroby. Zewnętrzne żylaki odbytu wyglądają jak czerwone guzki. Czasami są one bolesne, a przy tym utrudniają wypróżnianie. Towarzyszy im często niewielkie krwawienie oraz śluz z odbytu.


Dodatkowo wywołują pieczenie i świąd odbytu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty