czwartek, 3 marca 2016

Działanie kasztanów

Znalazłam w łóżku dziewczyny grubą warstwę kasztanów. Kasztany mają silne działanie energetyczne i są rodzajem anten ją skupiających. I właśnie dlatego dziewczyna chorowała. To tak, jakby przez miesiąc spała podłączona do prądu o małym natężeniu.


Skład chemiczny i wartość odżywcza. W owocach kasztana jadalnego występuje sacharoza, kwas jabłkowy, cytrynowy, lecytyna, znaczne ilości witamin B, K i C.

Na początku jesieni na drzewach kasztanowca pojawiają się owoce. Dzieci wykorzystują je do prac plastycznych lub do zabawy. Okazuje się, że te brązowe kuleczki oraz większa część drzewa. Kasztany umieszczamy pod łóżkiem, w miejscu pracy, pokoju dziecięcym(uwaga na małe dzieci aby nie połknęły!). Działanie ochronne kasztanów to m-ce.


Ale najważniejszym atutem owoców kasztanowca są jego właściwości lecznicze. Bardzo przystępnie opisane i zobrazowane na blogu, który odkryłam rok temu. Właściwości lecznicze i zastosowanie kasztanów.

Kasztany to jednak nie tylko atrakcyjna dekoracja czy naturalny odpromiennik, ale też owoc o licznych właściwościach leczniczych. Umiejętnie wykorzystywany, działa przeciwobrzękowo, przeciwzakrzepowo i wzmacniająco na ściany naczyń krwionośnych. Czy takie działanie rzeczywiście ma sens? Przed włożeniem kasztanów do piekarnika, nacinamy więc każdego u góry ostrym nożykiem, tworząc „x”.


Piekarnik rozgrzewamy do 1stopni i wkładamy do niego przysposobione kasztany, rozłożone na blasze. W medycynie naturalnej wykorzystuje się niemal wszystkie części kasztanowca: czyli korę, kwiaty i liście, no i oczywiście owoce, a ściślej mówiąc – nasienie, czyli to co nazywamy kasztanem. Korę kasztanowca używaną w celach leczniczych trzeba zebrać na wiosnę, z młodych gałązek, potem się ją suszy. Kwiaty trzeba zebrać w ich największym rozkwicie, czyli pozyskujemy je.


Cudowne działanie kasztanów. Udowodniono, że kasztany mają zdolność pochłaniania promieniowania, pochodzącego między innymi z telewizorów, telefonów czy komputerów, a więc w pewien sposób mogą nam się przysłużyć. Szukasz przepisu na nalewkę z kasztanów?


Wykorzystaj naszą recepturę! W kwiatach kasztanowca (ale tylko białych), w korze, niedojrzałych owocach, nasionach, a. Maść z kasztanowca jest często używana na żylaki, ale nie jest to jej jedyne zastosowanie. Wyciąg z tej rośliny działa przeciwzapalnie, przeciwzakrzepowo i wzmacniająco na żyły, dlatego nadaje się również do stosowania na hemoroidy czy pajączki na skórze. Wzmacnia naczynia krwionośne, łagodzi zaburzenia trawienia, leczy krwiaki i odmrożenia, działa przeciw obrzękom i żylakom, a ponadto zwalcza cellulit.


Osiągający metrów wysokości kasztanowiec zwyczajny jest okazałym, rozłożystym drzewem o sklepionej koronie. Już na jesieni na gałęziach pojawiają się grube, lepkie pąki, z których wiosną rozwijają się liście o długości do 20cm.

Drzewo kwitnie od kwietnia do maja. Z zapylonych kwiatów rozwijają się kuliste, pokryte kolcami zielone torebki nasienne, zawierające. Można samodzielnie przyrządzić kasztanową kąpiel przygotowując wywar, który ma działanie ujędrniające, wzmacniające, odprężające, pobudzające krążenie krwi, zwalczające cellulit, przeciwzapalne i ściągające. Sama lubię nosić w kieszeni albo torebce kilka kasztanów.


Medycyna ludowa zalecała noszenie kasztanów przy sobie, wkładanie ich do pościeli przede wszystkim osobom cierpiącym na bóle stawów wynikające z chorób reumatycznych. Wyciąg z kasztanowca to jeden z najczęściej stosowanych preparatów medycyny naturalnej. W aptekach można nabyć bez recepty środki z wyciągiem z kasztanowca, które są często zalecane przez lekarzy w przypadku żylaków.


Ekstrakt z owoców kasztanowca zawiera w swoim składzie m. Uznaje się jednak, że najważniejszym ich składnikiem. Nalewka z kasztanów to istny skarb! Kasztanowiec – maść, liść, właściwości kasztanów Na co pomaga nalewka z kasztana?


Zobacz, jak łatwo można zrobić ją w domu. Za działanie preparatów zawierających wyciąg z kasztanowca odpowiada przede wszystkim zawarta w nich escyna. Jest to saponina triterpenowa o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwobrzękowych i zmniejszających lepkość krwi.


Escyna hamuje działanie enzymów powodujących rozkład substancji, z których są zbudowane ściany naczyń.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty