czwartek, 24 marca 2016

Zylaki sromu

Zylaki sromu

Okolice intymne są silnie ukrwione, a w ciąży mogą być dodatkowo opuchnięte i powodować ból przy dotyku. Jest to problem dość wstydliwy, wiele kobiet zwleka z wizytą u lekarza. Przyczyną ich powstawania są hormony, szczególnie ich wahania pojawiające się w okresie ciąży.


Z wizytą do specjalisty zwlekamy maksymalnie długo, łudząc się, że to, co nas spotkało, samo przejdzie. Ale niestety, żylaki warg sromowych wymagają fachowej diagnostyki i leczenia. Dlatego im szybciej udasz się do ginekologa – tym mniej będziesz się męczyć.


Kobiety cierpiące z powodu żylaków kończyn dolnych powinny być regularnie badane na obecność żylaków sromu. Ten typ żylaków często pojawiają się u osób po operacji żylaków lub skleroterapii. Powiększona macica może tamować odpływ krwi z dolnych części ciała do serca. To z kolei zwiększa już zaistniały zastój w żyłach. Pierwszymi objawami (czasem zanim jeszcze pojawią się żylaki) żylaków sromu są pieczenie, swędzenie, czasem ból i wrażenie, że warga sromowa jest nabrzmiała.


Boże, natnie się żylak,to niebezpieczne i bolesne. Jak leczyć żylaki sromu? Niestety, jeśli już się pojawiły w ciąży, to do porodu raczej nie znikną.


Możemy jednak łagodzić dolegliwości z nimi związane. Lekarz może przepisać odpowiednie leki, które nie zaszkodzą mamie i dziecku, a zmniejszają bolesność i poprawiają nieco kondycję żył. W związku z tym, że żylaki okolic intymnych w ciąży to problem medyczny, który może mieć poważne konsekwencje po porodzie, sugerujemy aby zawsze konsultować się ze swoim ginekologiem.


Zylaki sromu

Należy też pamiętać, że środki farmakologiczne, łagodzą objawy, ale nie likwidują przyczyny ich powstawania. Przyczyną żylaków sromu jest wzrost ciśnienia krwi w żyłach znajdujących się w okolicach miednicy. Zazwyczaj jest to powodowane przez ciążę i zwiększenie.


Za symptomy odpowiedzialne może być również zjawisko niewydolności żylnej w obrębie miednicy małej, w rezultacie którego pacjentka odczuwa przykre objawy. Pojawiają się one zwykle po wewnętrznej i tylno-przyśrodkowej stronie uda, czasami wychodzą spod samych pośladków, bądź z okolicy sromu, zstępując ku dołowi. Gdy w grę wchodzą żylaki macicy, objawy są na tyle charakterystyczne, że dość łatwo można je rozpoznać.


Zylaki sromu

Dlaczego tak wiele ciężarnych ma żylaki macicy? Czasami objawy występują u kobiet, które nigdy nie były w ciąży. Niezbyt duże zainteresowanie skierowane na to zaburzenie jest zwykle spowodowane ograniczoną liczbą specjalistów z dziedziny układu żylnego, z doświadczeniem w tym zakresie. Pani zauważyła, mogą być związane z żylakami sromu lub pochwy. Mogą one współistnieć z hemoroidami (żylakami odbytu).


Ciąża, poród siłami natury predysponują do rozwoju żylaków w miejscach intymnych u kobiet lub, tak jak w Pani przypadku, do. Kobiety, które cierpią na żylaki kończyn dolnych również mogą mieć żylaki sromu. Na razie jest to łagodna forma. Wszystkie wyniki i badania mam idealne! Czy żylaki mogą się cofnąć?


Od czego taka przypadłość? Duzo sie ruszam, dbam o diete i waga mi. U mnie żylaki sromu nie były wskazaniem do cc (czego i tak bym nie chciała), ponieważ lekarz powiedział, że nie wiadomo jak wysoko te żylaki są i mogłyby zostać naruszone przy cięciu, a. Bezpośrednią przyczyną żylaków sromu jest podwyższony poziom estrogenu i progesteronu (żeńskich hormonów płciowych).


Sposoby na żylaki sromu w ciąży Objawy. Pojawić się może ból, a także zaczerwienienie warg sromowych. W skrajnych przypadkach żylaki okolic intymnych mogą być bardzo uciążliwe, zdarza się że żylaki sromu sięgają aż do odbytu i współistnieją z hemoroidami. Mimo to najczęściej nie są groźne i ustępują zaraz. Problem ten jest najczęściej domeną kobiet w ciąży.


Wówczas ich przyczyną jest uciskająca, rozrastająca się macica, napierająca. Powodem ich powstawania mogą być także uwarunkowania genetyczne. Chociaż opinie na ten temat wśród lekarzy są podzielone, bo uważa się, że zaawansowane żylaki sromu mogą być wskazaniem do wykonania ciecia.


W diagnostyce choroby stosuje się USG dopplerowskie naczyń żylnych miednicy. Natomiast leczenie opiera się na zamknięciu niewydolnych żył za pomocą skleroterapii lub embolizacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty