wtorek, 1 września 2015

Skleroterapia piankowa

Skleroterapia piankowa i farmakologiczna – jak wygląda zabieg? W przypadku pajączków i żylaków we wczesnych stadiach najczęściej stosowaną metodą leczenia jest skleroterapia, która stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów operacyjnych. Nieodłącznym elementem zabiegu jest zastosowanie po jego wykonaniu elastycznego opatrunku uciskowego.


Metoda ta zwykle jest stosowana w początkowym okresie choroby, gdzie głównymi objawami są teleangiektazje oraz. Ostrzyknięty żylak kurczy się i zamyka przepływ krwi, dzięki czemu szpecąca siatka naczyń całkowicie zanika. Przy zabiegu stosowane są strzykawki wyposażone w bardzo cienkie igły, dzięki czemu cały zabieg jest.

Metoda piankowej obliteracji Tessariego polega na wstrzyknięciu do żyły leku w postaci specjalnie spreparowanej pianki. Taka postać leku powoduje, że nie rozpływa się on w żyle i lepiej przylega do ścian naczyń działając tylko na wybrane żyły. Metodą tą można leczyć także większe.


Co to jest skleroterapia? Polega on na wstrzyknięciu w zmienione miejsce na skórze odpowiedniej dawki leku, najczęściej w postaci pianki ( skleroterapia piankowa ) lub roztworu zawierającego preparat obliterujący. Stosowana ambulatoryjnie, nie wpływa na funkcjonowanie pacjenta (należy się jednak powstrzymać od intensywnego wysiłku fizycznego bezpośrednio po zabiegu operacyjnym). Niewątpliwą zaletą tej metody jest relatywnie niska cena w porównaniu do nierefundowanych metod leczenia operacyjnego.


Przy wyborze specjalisty nie możesz kierować się tylko ceną!

Mechanizm polega na redukcji przepływu krwi w naczyniu przy zastosowaniu środków chemicznych. Stosuje się różne substancje czynne, stężenie preparatów i techniki, od których uzależniona jest. To całkowicie bezbolesny i bezpieczny zabieg, który pozwala w zupełnie bezinwazyjny sposób pozbyć się żylaków i tzw. Za jego pomocą leczy się zarówno pojedyncze żylaki, jak i znacznie większe – niezależnie od tego z jakiego powodu powstały i gdzie są zlokalizowane.


Jest metodą mniej inwazyjną niż leczenie operacyjne, co jest jedną z wielu jej zalet. Zainteresowanie tą formą leczenia żylaków datuje się od dziesięcioleci. Podczas zabiegu do zmienionych chorobowo żył, wstrzykuje się roztwór leku w celu wywołania odczynu zapalnego ściany naczynia. W czasie kilku dni lub tygodni żyła włóknieje i przestaje być widoczna.


Wybór środka zależy od zaawansowania choroby. Leczenie pianką metodą Tessariego, czyli skleroterapia piankowa. Drażni on błony śluzowe naczyń krwionośnych, powodując obrzęk i krzepnięcie krwi. Polega ona na wstrzyknięciu roztworu (zazwyczaj soli) bezpośrednio do żyły.


Z czasem naczynia przekształcają się w blizny, aż znikają. Większość rozszerzonych żył można usunąć przy pomocy skleroterapii – zabiegu estetycznego bez cięcia i blizn. Polega na wprowadzeniu za pomocą małych igieł środka farmakologicznego do wnętrza żył. Dzięki niemu żylaki się kurczą, a nieestetycznie wyglądające pajączki znikają.


Preparat uszkadza błonę wewnętrzną ściany naczynia w której z czasem tworzy się skrzeplina. Następnie, ściana naczynia ulega zwłóknieniu, sprawiając, że żylak lub pajączek staje się niewidoczny.

W zależności od wielkości zamykanych naczyń dobierane jest stężenie wykorzystywanego środka, jego postać – płyn lub piana. Polega na podaniu do niewydolnej żyły leku obliterującego w postaci piany lub płynu. Umów się na wizytę: Bona Dea Kraków, ul.


Sprawdź ceny, opinie i umów wizytę online w pierwszym wolnym terminie - wystarczy jedno kliknięcie. Podstawą nowoczesnego leczenia żylaków kończyn dolnych jest odpowiednie rozpoznanie zaawansowania choroby oraz zastosowanie najmniej inwazyjnej, a jednocześnie najskuteczniejszej metody leczenia. Jestem po zabiegu skleroterapii piankowej.


Nareszcie skończyły się moje problemy z nocnymi kurczami i mało estetycznym wglądem nogi. Chciałaby jednak jak najdłużej cieszyć się takim stanem rzeczy. Zbigniew Kustra posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w skleroterapii żylaków kończyn dolnych.


W Klinice Venamed wykonuje się rocznie ok. Powstaje skrzeplina, która ulega zwłóknieniu, co prowadzi do zamknięcia światła naczynia. Tak naprawdę nie wiadomo jak dawno temu zauważono, że po przebytym zapaleniu żylaków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty