poniedziałek, 14 września 2015

Skleroterapia po zabiegu

Najczęściej po zabiegu powinna być zakładana specjalna pończocha z II klasą ucisku. Zwłaszcza jest to bardzo ważne, jeżeli spędza Pani dużo czasu w pozycji siedzącej. Zalecenia po zabiegu skleroterapii. Cztery tygodnie bez opalania się i gorących kąpieli. Godzinny spacer tuż po zabiegu, unikanie zbyt długiego przebywania w pozycji stojącej oraz noszenie bielizny kompresyjnej – po skleroterapii warto zainwestować nieco czasu, by efekt zabiegu był wieloletni.


Skleroterapia – zalecenia po zabiegu. Przez tygodnie nie można zażywać gorących kąpieli, opalać się oraz korzystać z sauny lub łaźni. Przez kilka tygodni po zabiegu należy unikać ciepłych kąpieli, przebywania w saunie, opalania miejsc podanych zabiegowi oraz nosić zalecane przez chirurga rajstopy uciskowe. Po zabiegu skleroterapii powraca się do domu do codziennych zajęć.


Zaleca się także unikania dłuższego stania lub siedzenia. Podczas zabiegu do zmienionych chorobowo żył, wstrzykuje się roztwór leku w celu wywołania odczynu zapalnego ściany naczynia. Aby mieć pewność, że powrót do dobrego samopoczucia przebiegnie bezproblemowo, należy zastosować się do kilku zaleceń. Dobrze jest więc zwracać się do lekarza przy wszelkich wątpliwościach dotyczących reakcji naszego organizmu po zabiegu. Po pierwsze, po zabiegu niewskazane jest wystawianie kończyn dolnych na działanie wysokich temperatur: nie powinno się korzystać z kąpieli słonecznych ani solarium, przez okres kilku tygodni należy także unikać sauny, a gorące kąpiele warto zastąpić chłodnym prysznicem.


Skleroterapia po zabiegu

Tym razem miejsca zabiegowe są zaczerwienione a wokoło pojawiło się wiele nowych naczyń. Po tygodniu od wykonanego zabiegu udałam się zaniepokojona intensywnym zaczerwienieniem na kontrolę. Jak się przygotować do zabiegu? O przeprowadzeniu zabiegu powinien zdecydować specjalista – chirurg naczyniowy Centrum Zdrowia Lifemedica, który podejmie decyzję czy skleroterapia jest wskazana.


W tym celu będzie musiał nie tylko ocenić stan kończyn. Doświadczony lekarz wykona także badanie USG metodą Dopplera. Zabieg skleroterapii przynosi najlepsze efekty gdy jest wykonywany w sesjach, najlepiej dwóch lub trzech, co kilka tygodni. W przypadkach takich metod jak skleroterapia, po zabiegu zalecany jest ucisk przy pomocy opaski lub pończoch przez okres wskazany przez lekarza. Istotne jest, aby zachowywać normalną aktywność fizyczną, a tym samym zapobiec zakrzepicy żył głębokich.


Polega na wstrzyknięciu do chorej żyły preparatu w postaci płynu lub piany. Do zabiegu wstrzyknięcia materiału obliterującego stosowana jest bardzo cienka igła. Większość pacjentów toleruje zabieg bez większego dyskomfortu. Preparat uszkadza błonę wewnętrzną ściany naczynia w której z czasem tworzy się skrzeplina.


Następnie, ściana naczynia ulega zwłóknieniu, sprawiając, że żylak lub pajączek staje się niewidoczny. W miejsce chorobowo zmienionej żyły wprowadzany jest lek, który powoduje zwłóknienie, a następnie wyłączenie uszkodzonego naczynia z obiegu. Zabieg jest przeprowadzany przy użyciu bardzo cienkich igieł, nie powoduje dyskomfortu. Czym różnią się skleroterapia piankowa i płynowa? Komu polecane są te metody?


W procesie kwalifikacji do zabiegu lekarz może stwierdzić przeciwwskazania do zabiegu. W większości przypadków przed zabiegiem nie będzie koniecznie wykonywanie badań laboratoryjnych krwi. Po skleroterapii konieczna będzie terapia uciskowa (bandaże lub gotowe wyroby uciskowe – pończochy, podkolanówki).


W ramach przygotowań do zabiegu skleroterapii zaleca się przyjmowanie rutyny przez co najmniej tygodnie przed zabiegiem. Jest to znany suplement diety o działaniu wzmacniającym naczynia krwionośne i zwiększającym ich grubość. Bezpośrednio przed zabiegiem najlepiej jest pozostawić skórę. Witam miałem robiona skleroterapie u dr Żyłki ;) w leaclinic, miły, i konkretny lekarz, zabieg bezbolesny lekarz uprzedzal ze po zabiegu mogą zostać jakieś ciemniejsze miejsca ale nie ma. Potem należy spacerować przez około minut.


Skleroterapia po zabiegu

Polega na nakłuwaniu naczyń żylnych i wstrzykiwaniu środka obliterującego - w formie płynnej lub spienionej. Po pewnym czasie (najczęściej kilku tygodni od zabiegu) następuje zwłóknienie i zanik światła leczonej żyły. Zabieg nie jest inwazyjny i pozwala na powrót do codziennych zajęć już następnego dnia. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić stosowanie kompresoterapii w postaci specjalny pończoch lub bandaży. Przez godzin po zabiegu należy unikać wysokich temperatur w tym także gorących kąpieli.


Pacjent nie wymaga hospitalizacji, a bezpośrednio po zabiegu może wrócić do codziennej aktywności. Można też wykonać ją, gdy pojawiają się pierwsze. Zbliza sie lato i bywa naprawde goraco. Czy naprawde powinnam nosic non stop ponczochy uciskowe?


Nie moge nosic latem podkolanowek uciskowych ze wzgledu na umiejscowienie zylakow. Pajaczki znikaja zaraz, czy po jakims czasie. Sprawdź czy skleroterapia jest zabiegiem dla Ciebie - Pakiet kwalifikujący do leczenia żylaków.


Sprawdź, w których placówkach Grupy LUX MED w pozostałych miastach możesz wykonać skleroterapię.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty