Czy hemoroidy mogą się wchłonąć same? Ten bolesny stan jest tak powszechny, że prawie połowa populacji ma hemoroidy zewnętrzne w wieku około lat. Sposób na hemoroidy zewnętrzne: zabiegi i chirurgia. Hemoroidy zazwyczaj pojawiają się wewnątrz i wokół odbytu.
Bolące hemoroidy zewnętrzne i takie, które utrudniają higienę okolic odbytu, powinny być leczone operacyjnie i zabiegowo. Jak wyleczyć hemoroidy zewnętrzne przy pomocy chirurgii?
Zewnętrzne żylaki odbytu można usunąć metodą klasycznego wycięcia chirurgicznego. Typowym objawem hemoroidów zewnętrznych jest ból, pieczenie i świąd odbytu oraz krew w kale. Wiele osób wstydzi się pokazać hemoroidy lekarzowi. Robią to dopiero w bardzo zaawansowanym stadium choroby.
Niestety, gdyż długość i skuteczność leczenia zależy od tego, jak długo rozwijały się hemoroidy zewnętrzne. Pierwszym niepokojącym objawem hemoroidów jest nadmierny świąd odbytu, który jest znakiem, iż w obrębie tkanek zaczyna się coś dziać. Niestety objaw ten jest bagatelizowany i tłumaczony alergią, niedokładną higieną, potem.
Nie należy błędnie nazywać ich po prostu hemoroidami, gdyż te same w sobie są naturalnym tworem organizmu, który odpowiada między innymi za prawidłowość wypróżnień, oraz wydzielanie gazów.
Wewnętrzne hemoroidy objawiają się także obecnością śluzu na stolcu bądź papierze toaletowym. Zewnętrzne hemoroidy mogą objawiać się w postaci podrażnionej skóry w okolicach odbytu lub wyczuwalnego skrzepu pod skórą. Lekarz może zdiagnozować hemoroidy poprzez wywia historię chorób lub badanie.
Sprzyja im siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej (powoduje zaburzenie ciśnienia w układzie żylnym w okolicy odbytu). Cierpią na nie osoby jeżdżące konno, ślęczące przy komputerze, kolarze, kierowcy. Aby poradzić sobie z hemoroidami pomocne mogą okazać się także ćwiczenia mięśni krocza polegające na ich napinaniu z jednoczesnym zaciskaniem zwieracza odbytu.
Zdjęcia pokazują, że we wczesnym etapie żylaki odbytu zaczynają inaczej wyglądać. Ilustrujące hemoroidy zewnętrzne zdjęcia wskazują na zaczerwienienia i obrzęk występujący w okolicy, w której mamy żylaki odbytu. Mają postać niewielkich sinych guzków oraz splotów żylnych wystających z odbytu.
Mogą być małych rozmiarów, ale też mogą dojść do wielkości winogron. Objawy wewnętrznych hemoroidów są nieco trudniejsze do rozpoznania niż hemoroidy zewnętrzne, ponieważ znajdują się w kanale odbytu. Nie można ich zobaczyć lub poczuć i dość często można nie dostrzegać faktu, że one istnieją, ponieważ zazwyczaj nie są bolesne.
Są one bardziej powszechne niż hemoroidy zewnętrzne i mogą powodować problemy w ciężkich przypadkach oraz. Ponadto z diety należy usunąć produkty mogące powodować zaparcia, takie, jak ryż czy czekolada. Jak wyglądają hemoroidy zewnętrzne odbytu? Problemy z hemoroidami bywają niezauważalne.
Najczęstszym objawem jest obecność krwi. Jeśli hemoroidy są wewnętrzne, to krew będzie jasno czerwona.
Dlatego też rozwojowi tego typu hemoroidów rzadko towarzyszy ból. Położone są pod błoną śluzową kanału odbytu zwaną anodermą. Ze względu na podobieństwo występujących objawów choroba hemoroidalna mylona jest z innymi schorzeniami odbytowo-odbytniczymi, takimi jak szczeliny odbytu, przetoki. Dochodzi do stanu zapalnego, który jest bardzo bolesny i mocno uprzykrza życie.
Natomiast choroba hemoroidalna (potocznie również nazywana hemoroidami lub żylakami odbytu) to patologicznie powiększone hemoroidy, które mogą dawać objawy w postaci krwawienia, swędzenia, dyskomfortu, uczucia niepełnego wypróżnienia czy bólu. Ból, świąd i pieczenie w okolicy odbytu to najpowszechniejsze objawy, które powinny nas zaniepokoić i najpewniej mogą świadczyć o pojawieniu się i rozwoju hemoroidów. Objawy hemoroidów zewnętrznych to świą pieczenie i krwawienie z odbytu. Gdy hemoroidy zewnętrzne są duże, mogą w nich powstać zakrzepy, co może prowadzić do martwica tkanek. Mogą ulec zakrzepicy wywołując ostry ból lub owrzodzenie.
Określenie rodzaju hemoroidów pomaga w wybraniu właściwego leczenia. Objawy stanu zapalnego hemoroidów łatwiej ulegają złagodzeniu gdy jak najszybciej. Anoderma posiada bardzo bogate unerwienie bólowe, dlatego też chorobom rozwijającym się w żylakach zewnętrznych zwykle towarzyszy ból.
Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.