czwartek, 16 sierpnia 2018

Żylaki na nogach jak leczyć

Jest to jedna z częstszych chorób układu krwionośnego. Objawia się widocznymi przez powłoki skórne wypukłościami, zgrubieniami i przebarwieniami żył. Aesculus hippocastanum (kasztanowiec zwyczajny) to lek ziołowy od dawna z powodzeniem stosowany w medycynie ludowej jako środek na żylaki. Na rynku dostępne są maści na żylaki oraz wiele środków farmakologicznych, ale terapię możesz też wspomóc domowymi sposobami. Jednym z nich jest wykorzystanie soli Epsom, która poprawia krążenie krwi i zmniejsza żylaki.


Sól jest bogata w minerały, które świetnie wpływają zarówno na kondycję skóry, jak i nasze zdrowie. W Polsce aż mln osób, w tym mln kobiet ma żylaki. Każdego roku do internistów zgłasza się około 2tysięcy pacjentów skarżących się na tę dolegliwość nóg. Skuteczne lekarstwa na żylaki bez recepty. Walka z żylakami powinna przebiegać wielotorowo.


Jedną z dróg jest leczenie farmakologiczne za pomocą tabletek doustnych, do tego najlepiej dodać maści - jako terapię miejscową. Dodatkową metodą może być też leczenie z wykorzystaniem rajstop uciskowych oraz zabieg usunięcia żylaków. Gdzie leczyć i jaki lekarz zajmuje się żylakami?


Pajączki na nogach (teleangiektazje) – rozszerzone naczynka na łydkach, w okolicy kostek czy pod kolanami. Pierwsze objawy żylaków nóg powinny zostać skonsultowane z lekarzem. Wczesne rozpoczęcie leczenia, znacznie hamuje rozwój choroby. Domowe sposoby na żylaki – jak leczyć żylaki w domu? Aby skutecznie leczyć żylaki, trzeba pacjenta dobrze zdiagnozować.


Z naszego doświadczenia wynika, że około proc. Tomasz Grzela z Kliniki Flebologii w Warszawie. Aby nie tylko skutecznie leczyć, ale i zapobiegać pojawianiu się żylaków, warto wiedzieć, co jest ich przyczyną powstawania. Wiedząc dlaczego powstają żylaki można skutecznie się przed nimi chronić. Jedną z najpopularniejszych i najczęściej występujących przyczyn powstawania żylaków na nogach jest nadciśnienie.


Żylaki na nogach jak leczyć

Owrzodzenia żylne mogą być bardzo rozległe z towarzyszącym zapaleniem skóry i zmianami w krążeniu limfatycznym. Goją się trudno, wiele miesięcy lub lat, dając wiele powikłań ogólnoustrojowych. Badania pokazują, że aż proc. Zarysowujące się pod skórą obrzmiałe niebieskawe.


Ryzyko wzrasta również u osób z nadwagą, chorobami układu krążenia i palących papierosy. Rozwijające się żylaki to powód do wizyty u lekarza. Znaki ostrzegawcze, które mogą nam dawać żyły, to silne bóle kończyn i ich obrzęki, zmiany zapalne łydek i kostek, przebarwienia na nogach, stwardnienia na żylakach i krwawienia z żylaków. Dla większości z nas żylaki na nogach to jedynie defekt estetyczny, a część osób, zmagających się z tym problemem, nie wie nawet, że żylaki powinno się leczyć. Jeżeli mamy słabe mięśnie, mało się ruszamy i zastawki są uszkodzone (możemy się urodzić ze zniszczonymi zastawkami lub mogą się zepsuć na skutek zakrzepowego zapalenia żył), krew zaczyna się cofać.


Żylaki na nogach jak leczyć

Wzrasta ciśnienie krwi, która z coraz większą siłą naciska na ściany żył w nogach. Skłonności do żylaków kończyn dolnych są uwarunkowane genetycznie. Sprzyjają im także czynniki indywidualne, takie jak wiek, płeć żeńska, ciąża, poró otyłość, nadwaga, nadciśnienie żylne oraz terapia hormonalna, ale także prowadzony tryb życia. Właściwości aloesu są niezliczone, skutecznie pomagają leczyć zarówno żylaki, jak i inne choroby różnego rodzaju. W naszym konkretnym przypadku, zaleca się stosowanie go jako kompresu na obszarach zmienionych chorobowo.


Najlepiej zastosować go w nocy, przed pójściem spać i pozostawić aż do rana. W Rzeszowie można leczyć żylaki nowoczesną metodą. Należy pamiętać, by stosować. Laserowy zabieg wygląda zupełnie inaczej, z tego co jest tu napisane to zabieg likwiduje żylaki które są widoczne na nogach, a główna żyła od której wychodzą te żylaki zostaje więc żylaki mogą znów powstawać.


Jeżeli chodzi o laser to taka metoda zniszczona zostaje. Traktowane są przede wszystkim jako defekt estetyczny, skórny, w dodatku istotny jedynie dla kobiet. Tymczasem świadczą przede wszystkim o zaburzeniach krążenia żylnego.


Rzeczywiście, pajączki częściej pojawiają się u pań, jednak nawet co piąty mężczyzna zna ten problem. Często zgłasza się do lekarza dopiero wtedy, gdy poza zmianami na skórze ma już inne, poważniejsze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty