Dopasowanie stopnia ucisku ma bardzo duże znaczenie. Nie może on być zbyt delikatny, ponieważ będzie nieskuteczny. Z kolei zbyt silny ucisk może spowodować upośledzenie przepływu krwi w tętnicach kończyn dolnych.
Najlepiej, jeśli to lekarz dobierze odpowiedni stopień ucisku. Siłę ucisku na poziomie kostki, w zależności od klasy ucisku (I-III), przedstawiono w tabeli. IV klasa ucisku używana jest bardzo rzadko i zwykle przygotowywana indywidualnie dla danego chorego.
Rajstopy przeciwżylakowe I stopnia ucisku 1den włoskiej firmy Veera to bardzo eleganckie i trwałe rajstopy o stopniowanym ucisku, testowanym klinicznie. Polecane szczególnie osobom z pierwszymi objawami obrzęku kończyn dolnych oraz wczesnymi żylakami. Drugi stopień ucisku pozwala na zahamowanie procesów rozprzestrzeniania się pajączków, a także wpływa na złagodzenie silnych i bolesnych obrzęków. Z kolei klasa rajstop przeciwżylakowych (20–mmHg) to bielizna, która zalecana jest pacjentom po zabiegach angiologicznych oraz takim, którzy cierpią na ciężkość nóg. Ważny jest także stopień kompresji – siła, z jaką wyroby uciskają kończyny, a tym samym – wspomagają krążenie krwi.
Wyróżnia się dwie klasyfikacje stopnia kompresji RAL i Asqual I Ral. Natomiast kiedy ucisk w okolicy kostki jest większy niż mm Hg, to wyroby te są terapeutyczne. Pończochy uciskowe określane są jako wyroby o stopniowanym ucisku. Wywierają ucisk zmniejszający się od dystalnych do proksymalnych części kończyny, wynoszący 1 ucisku w okolicy kostki, na goleni i na udzie.
Są to widoczne, trwale rozszerzone żyły (zwykle podudzi) o krętym przebiegu. Rajstopy z serii Classic ładnie prezentują się na nodze, a do tego spełniają wszystkie wymogi swojej klasy ucisku. Produkt jest kryjący, z lekkim połyskiem.
Od dawna szukałam rajstop czy pończoch przeciwżylakowych. Miałam operację jednej nogi i obliterację drugiej. Konieczne jest noszenie rajstop czy pończoch z II stopniem ucisku.
Jestem osobą niską 160cm i średniej budowy ciała. Noszę rozmiar L, XL w odzieży. Nie mogłam znależć odpowiednich pończoch- zwykle za długie,za mocne w ucisku,często niemożliwe do włożenia zwłaszcza. Podkolanówki medyczne typu UNISEX w wersji z PALCAMI OTWARTYMI. Nowoczesne, najwyższej jakości włókna, elegancki, drobny i przyjemny w noszeniu splot oraz, co najważniejsze, wysoka skuteczność podkolanówek.
Według opinii lekarzy flebologów i chirurgów naczyniowych, to właśnie medyczne rajstopy kompresyjne są najprostszą metodą na leczenie żylaków oraz obrzęków wzdłuż całej długości kończyn dolnych. Rajstopy uciskowe przeciwżylakowe to sprawdzona metoda na pozbycie się żylaków i pajączków na nogach. RAJSTOPY CIĄŻOWE PRZECIWŻYLAKOWE VEERA 140DEN I STOPIEŃ UCISKU - 21mmHg ZAMKNIĘTE PALCE.
Komfort noszenia rajstop przez miesięcy, zapewnia idealne dopasowanie produktu do zmieniającego się ciała kobiety w czasie ciąży. Tani sklep medyczny oferuje - Skarpety medyczne damskie o zmiennym stopniu ucisku TRAVEL Realizacja wniosków NFZ - PANI TERESA - Szybka wysyłka. Kompresjoterapia jest skuteczna wówczas, gdy prawidłowo jest dobrany stopień ucisku rajstop oraz właściwie dopasowany rozmiar, który określa się na podstawie pomiarów długości nóg i obwodów we wskazanych punktach. Producenci rajstop i pończoch przeciwżylakowych prześcigają się w ofercie produktów kompresyjnych dostosowując produkt do wymagań klientów.
Wiele rajstop wykonanych jest już z bardziej delikatnych i przejrzystych tkanin. Jednak wybór rajstop w drugim stopniu kompresji jest niestety jeszcze mocno ograniczony. Wzmocniona część majtkowa (suport) zapobiega zsuwaniu się rajstop, opina dolne partie brzucha i ujędrnia pośladki. Płaskie obszycia i wykończenie rajstop.
Rajstopy kompresyjne przeciwżylakowe uciskowe klasy kompresji to produkt przeznaczony do leczenia zaawansowanej choroby żylnej. I to właśnie ten elastyczny mechanizm zapobiega powstawaniu żylaków, ponieważ wspomaga pompowanie krwi do dolnych partii i nóg i odwrotnie. Wspomaga krążenie, a tym samym powstrzymuje tworzenie się obrzęków.
Prosimy o uważne wybieranie rozmiarów kupowanych wyrobów przeciwżylakowych. W przypadku gdy nie jesteście pewni rozmiaru zalecamy skontaktować się z obsługą sklepu pisząc maila w którym zostaną podane wszystkie wymagane wymiary. Nasza obsługa skontaktuje się z działem jakościowym producenta i wybierze najlepsze rozwiązanie dla Was. Z kolei z rajstop przeciwżylakowych o najsilniejszym stopniu ucisku mogą skorzystać osoby, u których zmiany są już widoczne gołym okiem.
Warto oczywiście spytać o radę lekarza, który powinien pomóc w wybraniu odpowiedniej wartości ucisku tak, by rajstopy przeciwżylakowe dobrze spełniały swoją rolę. Stopień ucisku określany jest za pomocą ciśnienia wyrażanego w mm słupka rtęci (tak jak przy badaniu ciśnienia krwi). W największym uproszczeniu przyjmuje się, że dla osób które nie mają problemów z krążeniem, ale prowadzą siedzący tryb życia, zalecany jest niski ucisk 8-mmHg.
Jakie są pozostałe rodzaje rajstop przeciwżylakowych? Najważniejsze jednak jest, że marka Veera dba również o Twoje piękno.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.