wtorek, 12 lipca 2016

Owoc kasztanowca zastosowanie

Kasztanowiec zwyczajny – zastosowanie. Do najcenniejszych składników zalicza się escyna , czyli mieszanina saponin. Właściwości i zastosowanie owoców kasztanowca. Okrywa jest zielona, kolczasta, a nasiona kuliste, pokryte błyszczącą brązową skórką, wewnątrz wypełnione białym miąższem.


Owoce kasztanowców to kolczaste torebki zawierające 1-nasion, o średnicy do cm.

W kosmetyce owoce kasztanowca znalazły zastosowanie do wyrobu maseczek, kremów, toników i innych preparatów przeznaczonych do cery naczynkowej. Można je również znaleźć w kosmetykach do cery dojrzałej i wiotczejącej, ponieważ poprawiają jej napięcie. KASZTANOWIEC łagodzi zaburzenia trawienne. Garbniki z kasztanowca wpływają na przewód pokarmowy rozkurczowo, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i łagodnie zapierająco.


Surowiec leczniczy kasztanowca stanowi kora młodych gałązek, która pozyskiwana jest najczęściej wiosną. Z początkiem lata z kolei zbiera się kwiaty kasztanowca, które następnie suszy się w suchym i ciemnym miejscu. Duże wartości przypisuje się także niedojrzałym owocom kasztanowca, które zbierane są w lipcu.


Napar z kwiatów lub liści kasztanowca sprawdzi się doskonale w przypadku lekkiego zatrucia czy zaburzeń trawiennych.

Wyciąg z kasztanowca to jeden z najczęściej stosowanych preparatów medycyny naturalnej. W aptekach można nabyć bez recepty środki z wyciągiem z kasztanowca, które są często zalecane przez lekarzy w przypadku żylaków. Ekstrakt z owoców kasztanowca zawiera w swoim składzie m. Uznaje się jednak, że najważniejszym ich składnikiem. Zarówno białe kwiaty kasztanowca, jak i jego kora, liście, owoce i nasiona, zawierają wiele cennych składników, a wśród nich flawonoidy, fenolokwasy, saponiny triterpenowe, cukry, skrobię i związki mineralne, które są źródłem zdrowia i urody.


Największe stężenie tych składników znajduje się w kwiatach oraz korze kasztanowca. Maść z kasztanowca jest często używana na żylaki, ale nie jest to jej jedyne zastosowanie. Wyciąg z tej rośliny działa przeciwzapalnie, przeciwzakrzepowo i wzmacniająco na żyły, dlatego nadaje się również do stosowania na hemoroidy czy pajączki na skórze.


Owoce, liście, kwiaty i kora kasztanowca zawierają szkodliwą substancję eskulinę - nie należy ich spożywać na surowo. Zbyt długo stosowane wewnętrznie preparaty z kasztanowca mogą powodować pieczenie, mdłości, bóle głowy. Nie zaleca się stosowania preparatów z kasztanowca kobietom w ciąży. Wskazania do stosowania kasztanowca.


Dlatego wyciąg z kasztanowca jest składnikiem toników, kremów oraz maseczek przeznaczonych do pielęgnacji cery naczynkowej, na której pojawiają się tzw. Jakie zastosowanie w medycynie mają kasztany. Wyciągi z kasztanowca mają również zastosowanie w kosmetykach do cery dojrzałej i wiotczejącej, gdyż poprawiają jej napięcie i zwężają pory.


Na co pomaga kasztanowiec? Kwiaty kasztanowca, zebrane we wzniesione prostopadłe kwiatostany, mają barwę białą, a u nasady czerwone plamki.

Liście składają się z 5-palczastych,. Są stosunkowo rzadko stosowane, głównie wykorzystuje się korę oraz owoce kasztanowca. A skoro znalazł kasztanowiec zastosowanie w weterynarii, czerpała z jego cudownych właściwości również medycyna. Ze względu na obecność wielu związków aktywnych, t. W leczeniu znalazł zastosowanie kasztanowiec zwyczajny.


Poszczególne jego kwiatki są kielichowate, białe z czerwonymi plamkami. Kwiaty, kora i owoce kasztanowca zwyczajnego posiadają cenne właściwości lecznicze i są stosowane do produkcji rozmaitych leków, w tym wyksztuśnych, związanych z niewydolnością krążenia, żylakami, oparzeniami, stanami zapalnymi żołądka i jelit, reumatyzmem, artretyzmem hemoroidami itp. Drewno kasztanowców nie przedstawia. Kwiaty, kora i owoce kasztanowca posiadają cenne właściwości lecznicze i są stosowane do produkcji rozmaitych leków, związanych z niewydolnością krążenia, żylakami, oparzeniami, stanami zapalnymi żołądka i jelit, artretyzmem, hemoroidami itp.


Liść kasztanowca charakteryzuje się działaniem przeciwbakteryjnym. Jest on stosunkowo rzadko stosowany w przeciwieństwie do kory i owoców kasztanowca. Ma on jednak wiele właściwości leczniczych, z których niewiele z nas zdaje sobie sprawę. Zachwycamy się nimi dwa razy w roku: w maju, gdy kwitną, i jesienią, kiedy lecą „z nieba”.


Europy, Ameryki Północnej oraz Azjiwschodniej. W Polsce wszystkie uprawiane gatunki są introdukowane przez człowieka. Gatunkiem typowym jest kasztanowiec zwyczajny (Aesculus hippocastanum L.).


Zastosowanie i właściwości kasztanów. Ostatni moment na zbieranie kasztanów. Ale najważniejszym atutem owoców kasztanowca są jego właściwości lecznicze. Bardzo przystępnie opisane i zobrazowane na blogu, który odkryłam rok temu.


Czytaj też: Maść z żyworódki - zastosowanie. W ciepłych obszarach, okres ten jest we wrześniu-październiku. W chłodniejsze – w lipcu i sierpniu.


Po zmontowaniu, owoc kasztanowca, fotografia, która pokazuje swoją uwagę do artykułu, ostrożnie obchodzić. Suszy się je, kruszone, wrzód lub wlewów. To wszystko zależy od zastosowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty