czwartek, 21 lipca 2016

Kasztanowiec działanie

KASZTANOWIEC zwalcza cellulit. Korzystne i wyjątkowo silne działanie substancji aktywnych na naczynia krwionośne sprawiło, że kasztanowiec wykorzystuje się do zwalczania tak trudnych problemów kosmetycznych, jak cellulit. Kasztanowiec zwyczajny – właściwości lecznicze. Bardzo często wchodzi w skład leków produkowanych na skalę przemysłową, ale także wykorzystywany do leczenia chorób serca oraz wspomagająco w usprawnieniu krążenia.


Wykazuje ona silne właściwości uszczelniające naczynia włosowate. Podobne działanie mają zawarte w kasztanowcu zwyczajnym glikozydy flawonowe (ok. proc.) – kwercetyna.

Oczywiście również w kosmetyce najczęściej stosowane są owoce kasztanowca. Wykorzystuje się je w maseczkach, kremach, tonikach oraz innych specyfikach do cery naczynkowej. Zawarta w nich escyna hamuje aktywność enzymów, które mają szkodliwe działanie na ścianki naczyń włosowatych. W naturalnych terapiach najczęściej wykorzystuje się wyciąg z kasztanowca zwyczajnego (Aesculus hippocastanum). Roślina ta wywodzi się z Grecji, południowych rejonów Azji Mniejszej i Iranu.


Obecnie kasztanowiec jest uprawiany na terenie Europy, również w naszym kraju. Dzięki obecności garbników posiada on także właściwości rozkurczowe. Usprawnia krążenie obwodowe i mózgowe krwi, usuwa obrzęki wywołane poważnymi schorzeniami serca, obrzęki pooperacyjne i występujące np.


Wyciąg z kasztanowca leczy pozakrzepowe zapalenie żył i uaktywnia ukrwienie narządów wewnętrznych.

Ma krótki i gruby pień, rozwidlający się na kilka grubych konarów. Kora szarobrązowa, tafelkowato spękana. Korona wielka, gęsto ulistniona. Od małej wysokości rozwidla się na wznoszące się stromo główne konary.


Pędy są grube, za młodu gęsto, brązowo owłosione. Sprawdź, co warto wiedzieć o gatunkach i zastosowaniu poszczególnych części rośliny. Działanie kory kasztanowca jest silniejsze niż nasion i kwiatów.


Kora kasztanowca pozyskiwana jest w celach leczniczych wiosną. Preparaty stosowane do nacierania poprawiają krążenie krwi w tkance podskórnej. W kosmetyce owoce kasztanowca znalazły zastosowanie do wyrobu maseczek, kremów, toników i innych preparatów przeznaczonych do cery naczynkowej. Można je również znaleźć w kosmetykach do cery dojrzałej i wiotczejącej, ponieważ poprawiają jej napięcie. Hippocastanaceae, czyli kasztanowcowatych.


Niedojrzałe owoce (owocnia z nasieniem łącznie) zbierane powinny być w. Sprawdź opis ziół, ich działanie i zastosowanie w ziołolecznictwie. Surowcem do produkcji leków i kosmetyków są liście, kwiaty i owoce. Ekstrakt z kasztanowca pobudza mikrokrążenie, usuwa nadmiar wody nagromadzonej w tkankach, działa drenująco. Garbniki zawarte w kasztanowcu działają rozkurczowo w przewodzie pokarmowym, ponadto preparaty lecznicze z kasztanowca ułatwiają wydalanie moczu przy przeroście prostaty. Zewnętrznie wyciągi z kasztanowca podaje się w postaci okładów w leczeniu oparzeń, odmrożeń, ubytków naskórka, zapalenia naczyń włosowatych skóry.


Oprócz tego łagodzi dolegliwości, uraz czy stany zapalne.

Wtedy bowiem oglądamy je w pełnym rozkwicie. Ale kasztanowiec zwyczajny to także ważna roślina lecznicza - źródło cennych surowców bogatych w substancje biologicznie czynne. Liść kasztanowca – właściwości. Liście kasztanowca są nieco rzadziej stosowane. Najczęściej wykorzystywane są jego owoce oraz kora.


Dwa lub trzy owoce umieszczone obok telewizora czy komputera, mogą poprawić atmosferę w mieszkaniu lub biurze, a noszone w kieszeni są w stanie poprawić nasze samopoczucie, jednak cały ich worek umieszczony pod łóżkiem lub w pobliżu miejsca wypoczynku, zaczyna działać dokładnie odwrotnie. Istotne jest to, że kasztanowiec jest inhibitorem niektórych enzymów, których aktywność stwierdzona jest u pacjentów z żylakami. Warto zastosować surowiec ten w stanach pourazowych i pooperacyjnych. Poza tym wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.


Laikowi niewiele wyjaśni fakt, że kora, kwiaty i nasiona kasztanowca zawierają m. Ważniejsze jest to, na jakie schorzenia medycyna naturalna poleca spożywanie różnych „preparatów” z kasztanowca. Jego wysokość może dochodzić do metrów. Nasiona tego drzewa zawierają dużo skrobi, cukru, białka i tłuszczu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty