środa, 16 grudnia 2015

Przyczyny żylaków na nogach

Nie ma jednej uniwersalnej przyczyny powstawania żylaków. Często też od przyczyny zależny jest przebieg i rokowanie. Nie wszystkie przyczyny żylaków można niestety wyeliminować.


Czynniki osłabiające kondycję żył powierzchownych, to: siedzący tryb życia, brak ruchu, częste, gorące kąpiele, nadużywanie sauny, złe nawyki żywieniowe, otyłość, płaskostopie lub inna wada postawy, przebyte. W fizjologicznych warunkach, żyły na nogach są niewidoczne, jednak w niektórych sytuacjach dochodzi do zjawisk, które powodują rozszerzenie ścian żył i ich uwidocznienie. Mówiąc o przyczynach powstawania żylaków warto wspomnieć o czynnikach zwiększających ryzyko występowania poszerzonych żył na.

Przyczyny powstania żylaków. Wśród najpowszechniejszych czynników ryzyka rozwoju żylaków można wymienić: Predyspozycje genetyczne (dodatni wywiad rodzinny w kierunku żylaków kończyn dolnych). Długotrwałe unieruchomienie np. Skłonności do żylaków kończyn dolnych są uwarunkowane genetycznie. Sprzyjają im także czynniki indywidualne, takie jak wiek, płeć żeńska, ciąża, poró otyłość, nadwaga, nadciśnienie żylne oraz terapia hormonalna, ale także prowadzony tryb życia.


Teorii tłumaczących powstawanie żylaków jest wiele, choć większość badaczy zgadza się, że przyczyną są predyspozycje genetyczne. Główna przyczyna tkwi w zasadzie w genetycznie warunkowanych nieprawidłowościach zastawek żylnych lub zaburzeniach ściany żył. Wspólnym ogniwem łączącym powstawanie każdego rodzaju żylaków jest wzrost ciśnienia żylnego, osłabienie ściany naczyniowej i uszkodzenie zastawek zabezpieczających przed cofaniem się krwi w żyłach (tzw. refluks żylny), co prowadzi do poszerzenia żył powierzchownych kończyn dolnych.


Czasem odpowiedzialna za powstawanie żylaków bywają również nieodpowiednio dobrane tabletki antykoncepcyjne.

Skąd mam pajączki na nogach? Do najczęstszych przyczyn występowania żylaków zaliczamy uwarunkowania genetyczne, szczególnie u osób, u których żylaki pojawiają się przed 40. Innymi ze źródeł schorzenia są guzy, wszelkiego rodzaju urazy, zapalenie żył, urazy reumatyczne oraz zakrzepica. Pojawienie się ich w okolicach kostek lub stóp prawie zawsze świadczy o zaburzeniach w działaniu układu krążenia organizmu. Objawem wewnętrznych żylaków jest uporczywy ból, pojawiający się po długim siedzeniu w jednej pozycji.


Gdyż to właśnie długotrwały ucisk może być przyczyną powstawania żylaków na nogach. Wszelkie zbyt ciasne skarpetki, podkolanówki, zbyt obciskające nogawki do połowy łydki mogą odpowiadać za powstawanie żylaków na kończynach dolnych. To jednak nie wszystkie przyczyny powstawania żylaków. Warto jeszcze wspomnieć o innych.


Jednocześnie osoby te narażone są na wystąpienie zakrzepowego zapalenia żył w nogach. Zapalenie żył powierzchniowych – przyczyny i objawy. Najczęstszą postacią zakrzepowego zapalenia żył powierzchownych w kończynach dolnych jest zapalenie żylaków. Jest to stan zapalny zlokalizowany w obrębie naczyń umiejscowionych tuż pod.


Najczęściej jest to jeden z pierwszych objawów przewlekłej niewydolności żylnej i żylaków. Obrzękom kończyn towarzyszą skurcze i bóle łydek czy uczucie ciężkości nóg. W przypadku braku reakcji, na naszych nogach mogą z czasem pojawić się rozszerzone, spuchnięte, widoczne tuż pod skórą żyły. To właśnie właściwe objawy żylaków, w zaawansowanym stadium.


Nierzadko towarzyszy im ból, swędzenie, podrażniona skóra oraz charakterystyczna ociężałość nóg. Badania pokazują, że aż proc.

Odmienną postacią żylaków kończyn dolnych, bezpośrednio nie związaną z układem głównych pni układu żył powierzchownych, są żylaki siatkowate. Mają one niewielką średnicę, znajdują się w tkance podskórnej, a ich układ przypomina sieć rybacką. Na ich powstanie składa się prawdopodobnie. Zobacz jakie są czynniki ryzyka? Dowiedz się o naturalnych metodach lecznie żylaków!


Nikt nie ma pewności co do przyczyn powstawania żylaków oraz mniejszych i bardziej powierzchownych pajączków naczyniowych,. Podobnie jest w przypadku łagodniejszych objawów niewydolności, jakimi są pajączki na nogach. Tryb życia, geny, a może hormony? Pajączki na nogach – przyczyny. Wśród przyczyn wpływających na kruchość naczyń krwionośnych i skłonność do rozszerzania się naczynek krwionośnych można wymienić przede wszystkim uwarunkowania genetyczne,.


Często ich ujawnianie się zależy też od czynników genetycznych. Jeśli wolisz w czasie ciąży poleżeć na kanapie, zamiast wybrać się na spacer, pozwalasz sobie na podjadanie, a w dodatku pochodzisz z rodziny, w której kobiety cierpiały na żylaki, ty również możesz mieć z.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty