czwartek, 26 listopada 2015

Zapalenie zyl w lydce

Zapalenie żył w nodze najczęściej współwystępuje z zakrzepicą żył, której powikłanie stanowi. Do objawów zapalenia żył kończyn dolnych zalicza s. Okolice żył, w których trwa stan zapalny, są czerwone, obrzęknięte i bolą. Zapaleniem żył nazywamy schorzenie, które wiąże się z pojawieniem procesu zapalnego ściany żył. Zazwyczaj występuje on w żylakowato zmienionych żyłach.


W większości przypadków wraz z powstaniem zapalenia żył, tworzy się proces zakrzepowy.

Choroba pojawia się z reguły na kończynach dolnych. Zakrzepica to stan polegający na powstaniu zakrzepu w żyle. Zakrzepowe zapalenie żył dotyczy zazwyczaj kończyn dolnych, choć może występować także w innych rejonach układu żylnego.


W zależności od stadium zaawansowania choroby, może się ona wiązać między innymi z różnym nasileniem objawów, od uczucia bólu aż do tworzenia się zakrzepów na ściankach żył. Mam lat, niedawno bardzo bolała mnie prawa lydka. Lekarz rodzinny stwierdził ze może to być zapalenie zyl głębokich. W szpitalu lekarz po obejrzeniu nogi stwierdził ze to nie zapalenie bo noga nie jest opuchnieta.


Dziś miałam duszności i napady goraca.

Na przykła w czasie długiej podróży samochodem należy robić częste przerwy na krótki spacer po 1metrów. Nieruchome siedzenie przez dłuższy czas utrudnia przepływ krwi, dochodzi do zastoju m. Rozwojem choroby zakrzepowej szczególnie są zagrożone osoby z przebytą już wcześniej zakrzepicą, zwłaszcza wtedy, kiedy leczenie przeciwzakrzepowe trwało za krótko. Przyczyną zakrzepowego zapalenia żył jest powstający w żyłach skrzep, który najczęściej tworzy się w obrębie kończyn dolnych. Zakrzep powstający w głęboko położonych naczyniach krwionośnych całkowicie lub częściowo zatyka je, hamując.


Są też inne przyczyny i. W przypadku zapalenia żył powierzchownych objawy występują w momencie, gdy pojawi się rozległy stan zapalny. Najczęściej w kończynach dolnych, rzadziej w górnych. Skóra w okolicach nóg jest bardzo wrażliwa na dotyk, pojawia się ból i obrzęk.


W przebiegu zakrzepicy w żyłach powstają skrzepy. Powstanie skrzepliny nie jest jeszcze niebezpieczne dla życia – w pierwszej fazie zakrzepicy skrzeplina przylega zwykle do ściany naczynia, jednak u niektórych chorych jej większe lub mniejsze fragmenty mogą się oderwać. Głównymi przyczynami są: żylaki nóg, zakażenia i urazy mechaniczne. Poznaj objawy, sposoby leczenia oraz zapobiegania zakrzepowemu zapaleniu żył powierzchownych.


Chirurg naczyniowy stwierdził, że zastrzyki nad wyraz i nie ma sie co obawić. Mianem zapalenie żył, a ściślej zakrzepowe zapalenie żył określamy odcinkowe zapalenie ściany żyły z wytworzeniem w tym miejscu zakrzepu. Zakrzep żyły może również powstać bez stanu zapalnego jej ściany, ale i wtedy po krótkim czasie dołącza się stan zapalny. Wędrujące zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych to nawracające zapalenie żył o zmiennej lokalizacji.


Może obejmować zarówno kończyny dolne jak górne.

Dolegliwość występuje głównie u kobiet i przebiega zazwyczaj bez powikłań. U niektórych pacjentów może dodatkowo występować zakrzepica żył głębokich, która zwiększa ryzyko zatorowości płucnej. Jest to lek rozszerzający naczynia krwionośne, co wykorzystuje się w leczeniu wielu chorób, które powstają na tle ich zwężenia.


Jego skuteczność kliniczna nie jest w pełni potwierdzona. Stosowany jest także w leczeniu zaburzeń lipidowych (w celu zmniejszania stężenia cholesterolu we krwi, co ma hamować postęp miażdżycy). Jedną z jego najczęstszych postaci jest zakrzepowe zapalenie żył w kończynach dolnych.


Dzieje się tak na skutek wielu różnych przeciążeń, na jakie są narażone zarówno żyły powierzchniowe, jak i żyły głębokie. Biorę zastrzyki do brzucha. Niestety nie widzę żadnych efektów tego leczenia. Noga jak była tak jest obrzęknięta, bolesna a stopa zaczerwieniona i bardzo gorąca. Proszę powiedzieć mi co mam dalej robić?


Prawdopodobnie u Pani wystąpiło zakrzepowe zapalenie żył głębokich kończyny dolnej. Powtórzyła mi się przypadłość sprzed lat. Stąd moja diagnoza, mimo że nie jestem lekarzem. Bolą mnie żyły (ich okolice) w łydce.


Smaruje Hirudoidem od 3. Metoda leczenia zakrzepicy wybierana jest w zależności od tego, czy ma ona dotyczyć zakrzepowego zapalenia żył powierzchownych czy głębokich. W przypadku tego pierwszego schorzenia wybierana jest terapia zachowawcza, polegająca na stosowaniu leków przeciwzapalnych. To jest strona ujednoznaczniająca.


Schorzenie to może dotyczyć zdrowych żył powierzchownych, lecz najczęściej () występuje w żyłach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty