wtorek, 30 czerwca 2015

Zabieg na żylaki skleroterapia

Skleroterapia - leczenie żylaków. To całkowicie bezbolesny i bezpieczny zabieg, który pozwala w zupełnie bezinwazyjny sposób pozbyć się żylaków i tzw. Za jego pomocą leczy się zarówno pojedyncze żylaki, jak i znacznie większe – niezależnie od tego z jakiego powodu powstały i gdzie są zlokalizowane. Po zabiegu na nogi zakładane są specjalne rajstopy uciskowe i pacjent musi przez minut do godziny spacerować. Przez tygodnie nie można zażywać gorących kąpieli, opalać się oraz korzystać z sauny lub łaźni.


Sam zabieg trwa od piętnastu do trzydziestu minut.

Jest raczej bezpieczny, może się jednak okazać, że skleroterapia po zabiegu zaowocuje zmianami skórnymi albo zapaleniem żył. Nie jest refundowana, gdy więc w grę wchodzi skleroterapia cena jednego zabiegu to około 3PLN. Podczas zabiegu do zmienionych chorobowo żył, wstrzykuje się roztwór leku w celu wywołania odczynu zapalnego ściany naczynia.


W trakcie tego zabiegu do żył wstrzyknięty zostaje preparat w postaci specjalnie spreparowanej piany, która nie rozpływa się w żyle i zamyka jedynie wybrane żylaki, co sprawia, że skleroterapia piankowa jest zabiegiem bardziej precyzyjnym. Leczenie operacyjne żylaków kończyn dolnych wymaga pobytu w szpitalu. Jak każdy zabieg operacyjny, operacja na żylaki wymaga odpowiedniego przygotowania pacjenta. Obejmuje ono zazwyczaj wykonanie niezbędnych badań oraz szczepień dodatkowych.


Ważny jest także wybór rodzaju znieczulenia. Cena zabiegu sklerotorepii zaczyna się od 2zł.

Ogromną zaletą skleroterapii jest możliwość przeprowadzenia zabiegu ambulatoryjnie, tzn. Zabieg skleroterapii poprzedzony jest badaniem USG Dopler, które wykonuje się w celu oceny wydolności zastawek w ujściach żył odpiszczelowych. Sama skleroterapia polega na wstrzyknięciu leku.


Wstrzyknięcia przeprowadzane są za pomocą bardzo cienkich igieł insulinowych. Raz zamknięte żylaki na ogół nie otwierają się ponownie, jednak sklerotyzacja nie wpływa na indywidualną podatność na tworzenie się kolejnych. Zachowanie po zabiegu skleroterapii. Bezpośrednio po zabiegu zaleca się chodzenie przez okres około 1-godzin. Bardzo korzystnie wpływa to na.


Jaka operacja na żylaki? Czy to na pewno są żylaki? Początki żylaków – jak rozpoznać, że to problem z żyłami? Dzięki szeroko dostępnej diagnostyce USG żył kończyn dolnych, można zakwalifikować pacjenta do odpowiedniego sposobu leczenia żylaków.


W związku z tym, że zabieg często trzeba jeszcze kilka razy powtórzyć, koszt jest dość znaczny. Zabieg nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zabieg ten stosuje się na żyłach o małym przekroju (także, gdy na nogach są tylko tzw. pajączki). Do zmienionej chorobowo żyły lekarz wstrzykuje czasem kilkakrotnie, w odstępach 7-dni, środek, który powoduje zrośnięcie jej ścian.


W jakich przypadkach stosuje się skleroterapię? Mechanizm polega na redukcji przepływu krwi w naczyniu przy zastosowaniu środków chemicznych.

Stosuje się różne substancje czynne, stężenie preparatów i techniki, od których uzależniona jest. Zwłaszcza jest to bardzo ważne, jeżeli spędza Pani dużo czasu w pozycji siedzącej. Z nieestetycznie powykręcanymi żyłami na łydkach możemy walczyć na wiele sposobów – jednym z najnowszych jest skleroterapia parowa.


Zabieg polega na wprowadzeniu do światła naczynia leku, który powoduje obkurczenie ściany naczynia , co prowadzi do jego zamknięcia i wyłączenia z obiegu żylnego. Najczęściej widoczne są u kobiet po 40. Utrudniony odpływ krwi z kończy dolnych, zwany potocznie żylakami to przypadłość, która wg szacunków dotyczy nawet ludzi, a dodatkowo ryzyko ich pojawienia się rośnie wraz z wiekiem. Problem aż cztery razy częściej dotyka kobiet niż mężczyzn ze względu na działanie hormonów żeńskich oraz cieńszej – w porównaniu z mężczyznami – struktury samych żył. Zwykle są spuchnięte lub uniesione na powierzchni skóry.


Można je znaleźć w pobliżu nóg, przyda się operacja – skleroterapia. Przed zabiegiem zawsze należy wykonać badanie usg-Doppler, aby ocenić stopień niewydolności żył oraz zaplanować leczenie. W naszej klinice koszt zabiegu na jedną nogę to 4zł. Tym razem miejsca zabiegowe są zaczerwienione a wokoło pojawiło się wiele nowych naczyń.


Po tygodniu od wykonanego zabiegu udałam się zaniepokojona intensywnym zaczerwienieniem na kontrolę. Jakich efektów możemy się spodziewać po zabiegu? Oznacza to, że chore żyły zostają wyłączone z układu krwionośnego, przestaje przepływać przez nie krew, a widoczny wcześniej żylak znika.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty