wtorek, 30 czerwca 2015

Pierwsze badanie usg w ciąży

USG, czyli podglądanie na ekranie. Jakie badania wykonać w pierwszym trymestrze? O badaniu ultrasonograficznym pamięta większość przyszłych mam - to nie tylko widok bijącego serduszka, ale i pierwsze zdjęcia, których pokazywanie jest jednym ze sposobów na podzielenie się ze światem informacją, że spodziewamy się dziecka. Powinno być wykonywane sondą dopochwową (wcześniej należy opróżnić pęcherz). Warto jednak wiedzieć, kiedy zgodnie ze wskazaniami wykonuje się je po raz pierwszy i czego można się po takim badaniu spodziewać – sprawdź!


Jeżeli nie ma innych wskazań lekarskich, w przebiegu ciąży powinno się wykonać co najmniej trzy badania USG.

Dodam, że na początku grudnia odstawiłam antykoncepcję, więc nie wiem jakiej długości był cykl i kiedy wystąpiła owulacja. I na tę wizytę trzeba zgłosić się z pustym pęcherzem moczowym, bo inaczej może on zasłaniać obraz macicy. Za pomocą sondy lekarz „podgląda” dziecko i jest w stanie wyłapać większość nieprawidłowości w rozwoju maluszka, jeśli takie się pojawią. Umożliwia ono potwierdzenie, czy płód zagnieździł się w macicy – wyklucza więc ciążę pozamaciczną. Dodatkowo przyszła mam dowie się, czy jej ciążą jest pojedyncza, a może mnoga.


Twój ginekolog z pewnością powie Ci, jakie bada. USG w ciąży – kalendarz badań. Według zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, badanie USG powinno być przeprowadzone obowiązkowo razy, pierwsze jako badanie diagnostyczne i pomocne w prowadzeniu ciąży, co jest istotne szczególnie w jej początkowych fazach.


Dodatkowy, czwarty raz, jako badanie kontrolne w ostatnich tygodniach, celem oceny przewidywanej masy płodu.

Trzeci trymestr ciąży Dżoany. USG Joanny Krupy Joanna Krupa oczekuje swojego pierwszego dziecka. Modelka jest w trzecim trymestrze ciąży i udała się na USG. Podczas badania USG, lekarz pokazuje.


Dziewczyny, mam pytanie. Jak powinno wyglądać pierwsze badanie przez ginekologa stwierdzające ciążę? Ginek powiedział mi, że mam przyjść na badanie za tyg. Kiedy pierwsze badanie USG.


Pierwsze (dopochwowe) badanie USG robi się zwykle między 8. Ginekolog, dr Marian Malinowski odpowiada na pytania o pierwsze USG przyszłych mam. Lekarz poda ci też przewidywany termin porodu. Dla wielu mam badanie USG daje poczucie bezpieczeństwa i nalegają na częste go wykonywanie, aby upewnić się, że dziecko prawidłowo się rozwija. USG, w tym ponad przynajmniej 10. Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21.


Opieka prenatalna, czyli nad kobietą ciężarną, to bardzo ważny problem ginekologiczny. Badanie ginekologiczne w ciąży. Istotne jest regularne wykonywanie badań laboratoryjnych, badania ultrasonograficznego (USG) i ginekologicznego.


Czy podczas pierwszej wizyty w ciąży u ginekologa robi się USG?

Wszystko tak naprawdę zależy, w którym tygodniu odbędzie się wizyta. Czas trwania ciąży oblicza się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Pierwszy trymestr ciąży to trzy pierwsze miesiące ciąży. W pierwszym trymestrze możesz być bardzo zmęczona i będziesz narzekać na mdłości.


Brzuch kobiety pozostaje jeszcze płaski, ale dziecko rośnie z dnia na dzień. Określa się je, mianem badania prenatalnego, gdyż w jego trakcie ocenia się parametry mogące świadczyć o istnieniu u płodu zespołów genetycznych. To pierwsze badanie w ciąży i jego głównym celem jest po prostu potwierdzenie jej zaistnienia. Dlaczego powinnam pójść na badanie? Uwidocznienie pęcherzyka ciążowego w jamie macicy wyklucza obecność ciąży pozamacicznej, która może być zagrożeniem dla życia kobiety!


W czasie ciąży pozwala sprawdzić stan płodu znajdującego się w macicy. Wykonuje się je kilkukrotnie, aby obserwować jego rozwój. USG pomaga lekarzom w diagnostyce wielu chorób i nieprawidłowości. Ciąża może być mnoga, dlatego istotne jest określenie ilości pęcherzyków oraz kształtu.


Celem tego badania jest wykazanie prawidłowego rozwoju ciąży, określenie wieku ciążowego, potwierdzenie obecności ewentualnej ciąży mnogiej oraz wykluczenie wad strukturalnych lub czynnościowych formujących się narządów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty